Lednice Calex Symphony 31 BZ

Od: Datum: 25.11.11 14:12 odpovědí: 6 změna: 11.02.15 23:21

Dobrý den,

Po opravě termostatu lednička jede jak má, nejsem si však jistý mrazákem. Sice tam teď nic díky té opravě nemám, jen rybí prsty. Když jsem je vytahoval byly jakoby rozmrazené. Je to tím, že tam vlastně v mrazáku nic nemám, že je vlastně prázdný? V lednici u regulace chlazení je oranžové tlačítko, mělo by být při provozu zapnuto nebo vypnuto?

Díky všem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.11 14:33

Není, ale to jsem už vám říkal v předešlém dotazu.

Tlačítko nevím k čemu slouží, nejsem si jist, jestli se nejedná o "turbo" chlazení, to znamená pro trvalé sepnutí a rychlejší namražení prostoru chlazení.

doplněno 25.11.11 14:34:

i kdyby byl mrazák prazdný, stejně musí být vychlezený.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.11.11 14:58

Pokud Vám mražák málo mrazí otočte kolečkem na větší stupeň. Když měnili u naší termostat, opravář tam dal jinej afunguje obráceně. To znamená ře na prvním stupni jede naplno a na šestce jede na minimum.

Od: colombo*
Datum: 25.11.11 14:56

Přesně tak. Ikdyž je mrazák prázdný, musí v něm být alespoň -15°C

Zkontrolujte těsnění mrazáku - jestli doléhá po celé ploše. Možná je někde poškozené. Většinou na straně pantů je těsnění deformované protože se hodně posunuje.

Nevím co je to za ledničku případně, jestli nemá mraznička samostatný kompresor. Laicky se dá funkce kompresoru ověřit dotekem ruky na vstupu a výstupu kompresoru. Na vstupu kompresoru je chladno, na výstupu kompresoru je teplo. Ale pozor na elektriku!

Od: katka147
Datum: 11.02.15 17:51

Dobrý den, dotaz, dobral ste setoho oranžového tlačítka K čemu slouží, mám stejný problém a ovlivňuje termostat v lednici teplotu v mrazáku? díky moc za odpověď Katka

Datum: 11.02.15 22:52

Oranžové tlačítko u chladničkoch Calex sa používa na trvalú prevádzku a slúži na zmrazenie veľkého množstva potravín naraz a má ísť max. 24 hodín.

doplněno 11.02.15 23:21:

Ano,to tlačítko vo vnútri termostatu je na odmrazovanie.

Datum: 11.02.15 23:02

No já mám uprostřed kolečka termostatu ledničky Calex oranžové tlačítko, ale to když zmáčknu, tak lednice přestane mrazit a začne odmrazovat ! Protože to je tlačítko automatického odmrazování, které trvá dokud je na mrazáku nějaký led. Teprve když se všechen led rozpustí, tak to tlačítko vyskočí do "nezmáčknuté" polohy a lednice začne opět chladit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.