Mikrovlnka porucha

Od: odpovědí: 14 změna:

Mám mikrovlnku Professor s grilem, asi 9 let, plná spokojenost, ale včera se v ní zablesklo několikrát fialovobílé, ale nejiskřilo to. Vypla jsem ji a podívala je dovnitř a jak je po pravé straně taková šedá asi plechová destička, tak okolo to je černé, opálené, destička je na šroubek, nevím tedy co s tím, mohu li to odšroubovat a jestli se to dá opravit, Co je za tou destičkou, není tam zdroj toho záření, aby to nebylo nebezpečné a pokud to jde opravit, kolik asi oprava stojí?V obchodě mi řekli, ať ji vyhodím, že to je nebezpečné.Taky by mně zajímalo, jak zjistím, zda dvířka dostatečně těsní, když tam zavřu papír, jde s ním nahoře volně pohybovat, tak nevím jestli ji fakt nemám vyhodit, chvilku jsem zkoušela ohřát vodu v hrníčku a byla teplá. Díky za každou radu

14 odpovědí na otázku

 

 


4x

Ta destička je izolační materiál (slída, teflon) přes který prochází mikrovlné záření. Jejím účelem je zakrývat zářič magnetronu a chránit jej před nečistotami. To, že se tam zablesklo by mohlo být způsobeno tím, že na ní ulpěla nečistota, která způsobila ono zablesknutí, hovoří proto i to, že je teď černá a opálená. Myslím, že by mohlo pomoci destičku odšroubovat, důkladně očistit a vráti zpět. Pokud se nestalo nic s magnetronem, mělo by být pak vše zase v pořádku.

doplněno 20.11.11 14:31:

Mikrovlnka nemusí být hermeticky těsná, to že lze papír zavřený do dvířek vyjmout nic neznamená. Pro mikrovlny je to moc úzká spára, aby se tudy mohly dostat ven.


Děkuji moc, destičku jsme odšroubovali, je očazená jen z venku, uvnitř je vše čisté, vypadá to, že na ni byl kousek nějakého jídla, asi, i když používáme klobouk, zde je foto, tak to očistím a zkusím zapnout. Díky

Mikrovlnka porucha

Řekl bych, že je po ní, až tak vodivé jídlo snad neozařujete, jak dlouho by musela jet ... tak jsem už vyhodil dvě.

buss:

můžeš mi vysvětlit, proč by mělo být po ní? Zvlášť když tazatelka v ní po záblesku ohřála hrníček vody? Toto se běžně stává když ulpí nějaká nečistota mezi slídou a plechovým vnitřkem mikrovlnky. To bys koukal jak vypadá slída u mikrovlnky mé přítelkyně a mikrovlnka maká už pár let, jediné co jsem v ní musel za tu dobu vyměnit byl motor od otočného talíře za 200Kč :)

 


2x

Jo, klidně to vemte třeba drátěnkou na nádobí, ale opatrně na rovné podložce, ta destička se snadno láme.


Děkuji za rady, oškrabali jsme ji přidělali zpět a zatím funguje

 


2x
avatar jabraka

Určitě to nic nebude.Někdy to může udělat kousek slaného jídla.Vraťte očištěnou destičku na místo a dejte dovnitř hrnek vody,když se do tří minut ohřeje,je vše v pořádku.U mojí MW se zcela rozpadla tato destička,vzal jsem kousek perlinky a potáhl ji silikonem.Kryt funguje jako ten původní před 15 lety.

 


0x

Opravovat mikrovlnku je zbytečné pokud je vadné trafo, magnetron, to vyjde levněji koupit novou. Pokud to není nějaký seperspeciál. Vypnutá neškodí (raději ze sítě). To by se člověk pak musel bát při jejím chodu co jde přes okno, je to přece jen cca 1 kW vysílač. Co by měli říkat ti v okolí vysílačů? Otázka, kdy se v ní zablesklo...Pokusit se vyčist a zapnout, když tak nepůjde.

doplněno 20.11.11 18:36:

Máte-li v rodině někoho schopného, nechť zkusí zajít na sběrný dvůr a nějakou mikrovlnku vykuchat a zkusit, co to bylo vadného. Nečistoty, to ji nečistíte?

 


0x

přesně tohle se mi stalo také. mikrovlnka byla v p... oprava stála jako půlka mikrovlnky.

olaf71:

jen jestli tě nenatáhli *nevi*

v dnešní době někoho nenatáhnout by byla rarita *smich*

například za opravu plazm. telky jsem dal devět litrů, no neber to, když je to tak levné

 


0x

Tu destičku se nebojte trochu oškrábnout od té černoty - je to spálená šťáva na uhlík, který je vodivý a po zapnutí by se mohlo jiskření opakovat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]