Mohu sundat měřák z radiátoru?

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den,

potřebuji vyměnit radiátor a mám na něm namontovaný měřák. Mohu tento měřák sám sundat a prohodit na druhý?

Děkuju

6 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar martincakl

Samozřejmě že nesmíte...

Musí to provést firma, která dělá odečty měřáků..., pak měřák znovu zaplombuje.

V případě že by z nějakého důvodu byl nový radiátor většího či naopak menšího výkonu, je nutné i tuto skutečnost zapsat do pasportu těles v domě...

 


0x
avatar ladinpraha

Obávám se, že ne, protože tam bude nějaká plomba.

 


Zezadu radiátorů se dají vyšroubovat, myslím si že bych to zvládnul, co se stane když to předělám aniž bych někoho volal? Radiátor je stejný, myslím si, že si toho nikdo nemůže všimnout ne?

Nevím jaký typ měřáku máte, ale tak jako tak by bez porušení plomby neměl jít sundat..., jinak by si ho doma každý hned po namotnování sundal...vrazil do lednice...a zpět na topení opět namontoval až před odečtem na konci topné sezony.

Mimo to, pokud je to měřák s sekutinou v trubičce, tak v jiné než svislé poloze polovinu tekutiny vycmrndáte...a máte další problém.

Zavolat člověka z firmy co Vám to přendá oficiálně snad není problém...je to stokorunová záležitost, alespoň tedy u nás..

Ten měřák je velmi citlivý na jakoukoli manipulaci. Já bych to nedělal.

 


0x
avatar jabraka

Při poškození měřidla,způsobeným zákazníkem,započte správce maximální hodnotu,naměřenou v domě.Pak se ti to dost prodraží.Zvláště teď,když hrozí zdražení tepla až o 10%.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]