Fotodioda - určení barvy

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den,

hledám vhodné a levné řešení na rozlišení dvou základních barev. Představme si papír A4, z jedné půlky bude zelený, z půlky druhé červený. Hledám nejvhodnější metodu, kterou lze rozeznat tyto dvě barvy od sebe. Ideální by bylo, kdyby na výstupu při červené barve byla log.1, při zelené log.0. Pořád nemůžu najít vhodné a levné řešení, proto se radím s Vámi.

Díky :)

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

cz.keyence.com/... Řada CZ-V20

Nebo si dejte dvě fotodiody A,B vedle sebe, každou s jiným barevným filtrem (ten nevím, kde seženete), a osviťte podklad bílým světlem. Podle barvy podkladu by vám na střídačku fotodioda A nebo B měla teoreticky dávat větší signál...

Mohu jen potvrdit správnost metody.JABRAKA

 


0x

třeba vyříznout z něčeho takového:

zbozi.cz/...

nebo koupit filtr na červený a zelený LED display...

doplněno 15.11.11 18:29:

az-plastik.cz/...

doplněno 15.11.11 18:32:

Ono se to vždy řeší filtrem, žádný fotoelektrický prvek není selektivně citlivý pouze na úzké světelné spektrum.

 


0x
avatar hm

Neznám mechanické uspořádání při měření, ale třeba by šlo toto: předmět přiměřeně dostatečně zastínit, osvětlit červenou LED a snímat ze vhodného místa vhodným čidlem (fotodiodou, fototranzistorem). U červeného podkladu by se měl snímat silnější signál, než u zeleného. Případně osvítit zelenou LED a bylo by to obráceně.

Nikdy jsem nic podobného nezkoušel, je to jen takový nápad a muselo by se naladit správné nastavení rozlišovací úrovně podle konkrétních barev předmětů a konkrétních použitých součástek.

Jo to samozřejmě bude chodit, ale nevýhoda je v tom zastínění ;)

 


0x

Pokud selžou veškerá levná řešení, tak se ozvěte. Znám řešení, ale profi a tím drahé. Zatím nic pro Vás. Ale co není může být. :).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]