Jaký koupit fotoaparát

Od: odpovědí: 10 změna:

Dobrý den, ráda bych si koupila fotoaparát. Doposud jsem měla jen kompaktní foťák ale chtěla bych něco lepšího. Vůbec tomu nerozumím, takže se mi prosím nesmějte :D Chci se zeptat, jaký fotoaparát potřebuji na kvalitní fotky (kvalitnější než z kompaktu), za rozumnou cenu (max. do 10 000 Kč) Líbí se mi, jak některé fotoaparáty zaostří předmět, a pozadí je rozmazané. Který foťák toto dokáže? A poslední otázka, jestli mi stačí k focení zrcadlovkou pouze tělo , nebo potřebuji nutně objektiv, ay mi to dělalo takového "rozmazané" fotky? Díky za každou odpověď.

10 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar bruno2

Píšete, že chcete zrcadlovku, ale že tomu vůbec nerozumíte. Uvědomte si, že focení se zrcadlovkou je náročnější, než práce s kompaktem, zejména chcete-li využít její přednosti a možnosti. Snímky profesionální kvality mohou vzniknout s jakoukoli zrcadlovkou, mnohem důležitější než konkrétní přístroj jsou kreativní představy fotografa a jeho technické dovednosti. Je tedy nutné zvládnout určité penzum teorie. V knihovně si můžete půjčit nějakou knihu o digitální fotografii, (nebo si ji raději kupte, ať se k ní můžete vracet), dnes je jich velký výběr a čtěte. To, co vás zajímá, je hloubka ostrosti. Na její velikost má vliv několik faktorů. Přečtěte si následující článek a dobře si prohlédněte obrázky, snad vám to pomůže. A kterou zrcadlovku? Jak už jsem napsal, z každé můžete dosáhnout pěkných výsledků, ať už je to Canon EOS 1100, Nikon D3000 nebo Olympus E-450 a mnoho dalších.

fotografovani.cz/...

 


0x
avatar kato

Tady je to slušně popsáno :digitalni-fotoaparaty.heu/...

žebříček:digitalni-fotoaparaty.heu/...

 


0x
avatar mike007

Občas mám pocit, že zrcadlovky si kupují hlavně lidé, kteří chtějí dobře vypadat při focení samotném. Skuteční fotografové udělají dobrou fotku i mobilem :)

 


0x

Nevím sice jaký máte kompakt, ale třeba tenhle huramobil.cz/... umí i focení s rozostřeným pozadím, je velice dobře hodnocen a vejdete se do 10k, což v tomhle limitu u zrcadlovek asi moc na výběr nebude a je potřeba o nich taky něco vědět, aby to nebyly vyhozené peníze. Tím vám ale nechci brát nadšení, je to jen můj názor. ;)

 


0x

Pro začátek bych vám doporučil nějaký automatek v ceně dvou tisíc. Myslím, si, že vy osobně s tím uděláte daleko hezčí fotky než s drahou zrcadlovkou. Pak bych přešel na ultrazoom s manuálním nastavením, kde se naučíte dělat rozostřené pozadí/popředí a až tohle všechno zvládnete a focení vás bude opravdu bavit, teprve tehdy bych utratil našetřené penízky do opravdového koníčka.

 


0x
avatar martincakl

Do ceny 10tis Kč pořídíte buď základní zrcadlovku se setovým objektivem.

Nebo nějaký vyspělejší kompakt s výměnnými objektivy..např.Olympus PEN...Samsung NX...Sony NEX..

Jsou to velmi vyspělé fotoaparáty, které mají výstupní kvalitu fotografií téměř nebo zcela srovnatelnou s DSLR se základním objektivem. Pokud fotografování nerozumíte (a to je zatím v současné době fakt), pak pro Vás cokoliv dražšího a sofistikovanějšího nemá smysl, protože to nebudete umět využít. Výše uvedené kompakty s výměnnými objektivy dokáží téměř to samé jako DSLR, snad s vyjímkou akčních a sportovních fotografií. Pro Váš účel by to podle mne byla ideální volba.

.

 


0x

Kupte si nějakou lacinou jednoduchou zrcadlovku se setovým objaktivem, na něčem se to co chcete naučit musíte, "vyspělé kompakty" s výměnnnými objektivy na to rozhodně vhodné nejsou. To už si radši kupte EVF ultrazoom, vyjde to nejlevněji a vaše záměry s rozmazaným pozadím se vám s jistými omezeními podaří taky splnit ak výuce základů fotografování máte vše pohromadě ;)

martincakl:

Jinak kompakt s výměnným objektivem je pěkný BLÁBOL, kompakt je proto kompakt, protože je kompaktní, čili nemá výměný objektiv *haha*. Ale proč ne, když se EVF může říkat falešná zrcadlovka *smich*. To že takové paskvily používá laik je normální, ale ...?

bmbx:

Bavím se (tazatelka) s amatérem, takže nemá smysl používat moc odborných výrazů. A pojem "digitální kompakt s výměnným objektivem" je kategorie zavedená v mnohých obchodech..a pod tímto názvem zadaným do vyhledávače se tato kategorie otevře.

Tento fotoaparát vzhledem k velikosti čipu umí fotografie včetně rozostřeného pozadí téměř ve stejné kvalitě jako zrcadlovka a to píši jako majitel 4 různých typů zrcadlovek. Prakticky nevím o výrazném omezení, které by tuto kategorii fotoaparátů výrazně znevýhodňvalo proti DSLR. Mne osobně by sice chyběl optický hledáček, ale jsem v tomto směru prostě stará škola..

 


Díky za odpovědi asi teda zrcadlovku zatím vynechám.. mám Olympus T-100, ale focení mě dost baví takže bych se tomu chtěla věnovat více i do budoucna..uvidíme jak to půjde

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]