Osciloskop vs spektralni analyzator

Od: Datum: 12.02.13 18:44 odpovědí: 5 změna: 12.02.13 22:27

Dobry den,

mohl by mi prosim nekdo vysvetlit jako laikovy, jaky je rozdil mezi osciloskopem a spektralnim analyzatorem a jejich pouziti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.13 19:05

Osciloskopem se měří nějaká perioda, třeba frekvence. Spektrometrem se měří většinou chemické složení látky, třeba kovu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.13 19:06

Moje laická představa je:

osciloskop zobrazuje průběh jedné (nebo více) elektrických hodnot. Například sinusový průběh střídavého napětí nebo modulovaný výstup ze záložního zdroje (UPS), kde křivka není sinusoida ale tvoří ji "jakoby schody".

spektrální analyzátor zobrazuje nějakou část frekvenčního spektra. Takže třeba u wifi signálu by na spektrálním analyzátoru bylo vidět, kolik kanálů v okolí vysílá a jak blízko nebo delako jsou od sebe.

Od: palec
Datum: 12.02.13 19:28

Dekuji za odpoved.

Tak jestli jsem to dobre pochopil, kdyz bych chtel merit signaly v elekterickem obdodu, tak jedine osciloskopem, je to tak?

Od: zabu
Datum: 12.02.13 20:54

Osciloskop zobrazuje na ose x čas a na ose Y napětí. Spektrální analyzátor zobrazuje na ose x kmitočet a na ose Y napětí.

Datum: 12.02.13 22:27

Rozdíl je asi takový jako mezi kalkulačkou a PC.Osciloskop zobrazuje na obrazovce průběhy střídavých napětí a proudů,analyzátor je komplexní zařízení,umožňující sledování dějů v čase.

JABRAKA

:

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.