Olympus sh-21 tikani

Od: Datum: 12.02.13 07:04 odpovědí: 11 změna: 15.02.13 15:12

Dobry den, mam novy olympus sh-21 - bohuzel jsem si vsimnul ze v nem jako by neco tika, jako hodinky. To se po chvili ustali a kdyz nekam uhnete zacne to znovu - neni to nejake ostreni nebo tak neco? Nejhorsi je nataceni full hd videa - ten zvuk se promitne do videa a je to neprijemne. Je to nejaky motorek nebo co to je? dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.13 07:15
Nic bych za to nedal, že to je mechanická stabilizace obrazu. Bohužel...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.13 07:53

Nevím, co to je, ale v našich olympusech to tiká taky ;) V obou. Je to ale velmi tiché, na videu to slyšet není.

Od: olymp
Datum: 12.02.13 11:05

Tak pry je to clonou a ze to tak je uz vyrobene. Volal jsem primo do servisu...zajimave! Clona vydava tento zvuk...chjo

Od: bmbx®
Datum: 12.02.13 11:29

Zase ukázka jací jsou servisáci "ODBORNÍCI" *smich*, tento zvuk vydáva ostření, nebo stabilizace, clona rozhodně ne - nemá důvod ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.02.13 08:10

A neslo by tam neco vypnout? Asi ne - co? Celkem dost natacim videa, kvuli tomu fotaku jsem prodali moji starou kameru ktera natacela 640x480 - myslel jsem ze full hd bude daleko lepsi - taky ze je ale ten zvuk jsem necekal. Dekuji za vase odpovedi

Datum: 14.02.13 08:20

Pokud je tikání způsobeno stabilizací, tak vypnout stabilizaci, ale ta se během natáčení zrovna hodně hodí, pokud je způsobeno zaostřováním, tak je to trochu problém :D Já tvrdím jednu věc, foťák je na video zcela nevhodný já osobně to používám, když nemám nic jiného po ruce. Foťák se nehodí hlavně svou ergonomií a hlavně každá univerzálnost přináší určité kompromisy.

Datum: 14.02.13 08:58

Poslechnete si to sami...odkaz na moje natocene video - poradne zesilit zvuk...

Datum: 14.02.13 09:29
Natoč si video na stativu! Bez pohybu! Poslouchej a dej vědět!
Vypadá to na elmagnety nebo motorky stabilizace...
doplněno 14.02.13 11:37:

proto píši bez pohybu...já jsem pochopil, že s tím hýbeš kvůli tomu tikání... bude to zřejmě opravdu stabilizace... k zaostřování v tom ukázkovém videu nebyl důvod...

Datum: 14.02.13 09:31

Ja tam prave ten pohyb potrebuji...pokud se zamerim na jedno misto tak to prestane delat - jak se objevi pohyb znovu to zacne proto se snazim s nim hybat na videu...dekuji

Datum: 14.02.13 10:17

To je hanebnost, stabilizace by měla být tichá, to spíš bývá slyšet tikání a vrnění zaostřování, ale i to by nemělo jít do zvuku videa.

Já to říkám pořád, že Olympus se za posledních několik let hodně zhoršil, já osobně bych od něj nic nechtěl ani zadarmo :(

Datum: 15.02.13 15:12

Ten fotak prodam...ten zvuk je vazne neprijemny. Muzete mi poradit nejaky fotoaparat do 5000kč co nataci fakt krasna videa fullhd i se stereo zvukem? dekuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.