Smrtici davka amperu?

Od: Datum: 16.08.11 18:06 odpovědí: 24 změna: 19.03.14 00:33

Zajima mě jaka je smrtici davka amperu (jak vysoky proud) protoze chci si zkusit vyrobyt VN transformator (zkouska:plasm,jakob.zebrik,nejake ty vyboje) pokud ma te z necim takovim zkusenost a vite jak postavit co nejrychleji a za minum prace VN trafo budu rad za navod nebo tip Diky

doplněno 16.08.11 18:09:

A ješte jsou tady v čr nejaky lidi kteři se zabivaji darkingem a nebo to vyšumělo (to mě jen zajima neprovadim to ani se nehodlam :D)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.11 18:17

I když se to může zdát nepravděpodobné,může usmrtit i proud 5 mA.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: acid*
Datum: 16.08.11 18:22

Ja myslel za normalinch podminek tedy zdravy clovek

Od: zkrat*
Datum: 16.08.11 18:23

Nejjednodušší způsob, jak se dostat k možnosti pohrát si s takovým zařízením, je studium příslušné vysoké školy (třeba elektrotechnická fakulta ČVUT) nebo zaměstnání na nějaké zkušebně. Pokud hodláš spáchat sebevraždu elektrickým proudem, jsou levnější postupy, než stavět vn trafa.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.08.11 18:24

Úraz elektrickým proudem
vliv má typ a intenzita, odpor kůže a velikost napětí nejčastěji 220 V, přenosného vedení 220 kV (obloukem)
odpor kůže kolísá v závislosti na tloušťce a vlhkosti kůže (suchá větší odpor než vlhká), nejnižší odpor mají
nervy, nejvyšší kosti
střídavý proud (100 mA) nebezpečnější než stejnosměrný, frekvence 50-300 Hz
v místě vstupu a uzemnění se vytvářejí proudové známky -> drobný puchýřek s centrální vkleslinou, při
vysokonapěťových proudech rozsáhlé popáleniny a hluboké defekty
proudové známky se nemusejí vytvořit, pokud proud vstupoval větší plochou a kůže byla vlhká (tělo ve vodě)
ke smrti vede zástava srdce po předchozí fibrilaci komor, i udušením při křeči dých.svalů
Úraz bleskem
zlomek sekundy trvající výboj o napětí milion V a tisíců ampér
nepřímé zasažení -> poté, co blesk sjel do země a následně se proud dostal do nohou (v okolí asi 30 m)
efekt proudu, přehřátým vzduchem, expandující vzduch rozražený při výboji
lze přežít díky krátkému trvání výboje, bývá amnézie, neurologické poruchy

Elektrické kreslo bylo poprvé použito ve veznici Auburn v New Yorku, bylo to

6. srpna 1890 a byl jím popravem William Kemmler z Bufala, vrah své manželky. Nechybelo

mnoho a první obet kresla by byla i tou poslední. Pocátecní výboj 1300 voltu popálil

Kemmlerovi maso, ale po 17 vterinách stále ješte žil., teprve další výboj v délce 70 vterin jeho

život ukoncil.

Vlastní poprava elektrickým proudem trvá teoreticky dve minuty bez prerušení a je

ukoncena automaticky. Když kat pustí proud, je to podle ruzných kresel v jednotlivých státech

1900 až 2500 voltu, proud se dostane medené kontaktní desticky prilby a má se za to, že

odsouzenec ihned ztratí vedomí, takže již necítí bolest. Dvouminutový cyklus je složen z 8

strídajících se minicyklu po 5 a 25 sekundách. Ampérmetr osciluje od 5 do 15 ampér. Jakmile

je zapnut proud, byl by odsouzenec, kdyby nebyl pevne pripoután popruhy ke kreslu,

vymršten do vzdálenosti až nekolika metru. Podle rady ocitých svedku ztratí odsouzenec pri

prvním minicyklu nejen vedomí, ale prestane také kontrolovat svalstvo. Uvolnuje se proto

moc i obsah strev, casto rovnež zvrací krev a kouše se hluboko do jazyka. Pri druhém

minicyklu mu z nosu unikají krvavé bubliny. Od tretího do pátého minicyklu stoupne teplota

tela z 37 na 100 stupnu, telo dostane nafialovelou barvu, fibrilace a paralýza dýchacích jsou

takrka úplné. V sedmém a osmém minicyklu zcela zuhelnatí systém zásobující mozek

kyslíkem, oci casto úplne vystoupí z dulku. Temeno hlavy zcerná, jen na míste elektrody

zustane kolecko živé cervené kuže.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.08.11 18:26

Fujtajbl,mráz mě z toho jímá.

JB

Datum: 17.08.11 17:57

Je to velice traumatuzijící, jak můžou tvrdit že smrt na el. křesle je humánní!

doplněno 17.08.11 18:00:Oprava Traumatizující

.

Od: zosim
Datum: 18.03.14 20:26

To křeslo nechal postavit Edison, aby zdiskreditoval Teslu a lidé se po té báli střídavého proudu. Předtím elektřinou zabíjel toulavé psy a natočil dokonce film elektrická poprava slona. Tesla to neměl lehký, ale Edison měl se svým stejnosměrným proudem smůlu :D

Datum: 18.03.14 20:56
Jsi řikám, proč to dělají tak složitě (že by je to bavilo?). Gilotýna nebo kulka do palice je rychlejší. A levnější.

Od: hm®
Datum: 16.08.11 19:16

Našel jsem: Smrtelná hodnota proudu je pro střídavé napětí 10 mA, pro stejnosměrné napětí 25 mA.

Od vysokého napětí se radši drž co nejdál.

Ohodnoceno: 2x

Od: acid*
Datum: 16.08.11 19:19

diky

Od: buss®
Datum: 16.08.11 23:40

a já zase > 30 mA

doplněno 17.08.11 18:39:

a znal jsem chlapíla, co zkoušel fázi jazykem, já to zkoušel i brnknutím prstem...

Od: juldab*
Datum: 17.08.11 01:30

Smrtelná hodnota není udána ale udává se tzv bezpečná hodnota. Jinak se tím zabývá spousta lidí a taktéš norma ČSN 33 2000-4-44 a ta říká mez vnímání u AC od 0,5mA mez uvolnění tj kdy se ještě můžeš pustit od 5 mA a závažné negativní učinky na zdraví 30 mA. Jedná se o ustálený proud. tzn že kratší čas sneseš víc. A je zajímaví že je to jinak u ženskech a u chlapů. Ing Meduna (VŠB) udává u ženskech 6 mA jako mez křečí.

Od: mjoe
Datum: 18.08.11 12:57

Taky jsem slysel o cloveku co fazi zkousel jazykem...zajimave

A fazi zkousim prstem bezne. Tedy v domovnich podminkach.*palec* Zatim mi to vzdycky vyslo.

Datum: 18.03.14 21:47

Ja znal cloveka co dokazal litat. Moc to neukatoval ale na verejnosti.

A propo, taky sem zkousel fazi prstem do doby, nez sem stal v kaluzi vody. Docela neprijemna situace.

Datum: 16.08.11 22:38

Ja vam na začiatok vrelo odporúčam nájst si učitela ,ktorý by vás doučil, aké i sa píše v slove robyt ,potom sa prihláste do nejakého elektotechnického učilišta -priemyslovky a tam možno pochopite, že bezpečnost a vzdelanie je na prvom mieste.No a nakoniec sa naučte pracovat so smaltovaným Cu drotom priemeru 0,05 mm, ten sa používa na ten trafak cca 10 000závitov.

Od: buss®
Datum: 18.03.14 21:05

To se někdo hrabe léééta zpátky?

Datum: 18.03.14 21:10
Já přežil 380 V z prodlužovačky (to se nechlubim-byl sem blbej) ale ten den mě bolelo srdce až do večera. Každej to má jinak.

Datum: 18.03.14 21:12

Jestli jsi se nedotkl dvou fází najednou, tak to bylo "jen" 230 V.

Datum: 18.03.14 21:14
To jsi si sáhnul na dvě fáze současně?

Datum: 18.03.14 21:20

Když se takhle ptáš, tak radši nic nestav, nemuselo by to dobře dopadnout.

Ohodnoceno: 1x

Od: georgc*
Datum: 18.03.14 21:56

Takže : lidské tělo je schopné vydržet i jednu ampéru, pokud doba procházení tělem bude do jedné sekundy (jde o dobu srdečního stahu) - přes tuto dobu se hodnota proudu rapidně snižuje ... bezpečné je to asi do 10mA , hranice fibrilace( srdeční křeč) je myslím 20 mA ... Takže jde o to rychle se pustit (do 1sec )

Od: hop®
Datum: 18.03.14 22:40

Těžko říct.
Pokud Vám půjde hodně velký proud z ruky do lokte, tak Vám jen uhoří ruka.
Pokud Vám půjde podstatně menší proud skrz srdce či jiné těžko nahraditelné orgány, jste pod kytičkama hned...

Datum: 18.03.14 23:01

Momentálně se na středních školách učí, že proud do 30 mA nezpůsobí trvalé následky a nad 80 mA většinou smrt. Záleží pak také na frekvenci (v případě ~ proudu), čase po který prochází tělem proud a mnoha dalších faktorech. Zjednodušeně, pokud na tom vašem zařízení nebudete mít obvod na omezení proudu a kopne vás to tak... *jasne*

Datum: 19.03.14 00:33

Asi bych se držel maximálně 5mA, ideálně tak 2,3mA. Zkuste se podívav na elektrický ohradník, jaké má délky impulsů, kolik prospustí maximálně proudu a jaké má napětí. Jinak mimo jiné také záleží na frekvenci. S rostoucí frekvencí signálu se uplatňuje skin efekt a proud vede více po povrchu vodiče (těla, nezasáhne orgány).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.