Led LG 42LS570S s rekordérem, jaký disk?

Od: Datum: 13.01.13 18:24 odpovědí: 5 změna: 17.01.13 08:36

Dobrý den, tato televize má funkci rekordéru. Připojil jsem k ní externí disk WD 320 gb. Z disku lo přehrávat, ale kdy jsem dal nahrávaní, tak to disk nenalo. Disk má usb 3.0 ,ale to by nemělo vadit. Mělo by to být zpětně kompatibilní s 2.0 . Nevíte, co se musí nastavit, aby lo nahrávat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.01.13 02:02
avatar

Dobrý den, v připojení přes USB problém nebude, protože to je kompatibilní (rozdíl je v rychlosti přenosu dat). Ale, problém bude zřejmě ve filesystému toho ext. HDD. Teď tam bude filesystém formátovaný asi pod Windows. TV ho umí číst (přehrávání funguje), ale neumí do něho zapisovat (nahrávání), protože si musí na tom ext. HDD vytvořit vlastní filesystém, který potom zřejmě nebude čitelný zase pod Windows - pořady nahrané z TV nepůjdou uložit do PC.

Zkuste zkopírovat všechna data z ext. HDD do PC (pokud je chcete zachovat). Připojte ext. HDD k TV a v nastavení hledejte volbu "Formátovat disk". Pozor - tímto budou data na disku odstraněna. Až TV dokončí formátování mělo by nahrávání fungovat. Pokud máte možnost, tak ještě projděte návod k TV a určitě tam o tom něco bude. Já vycházím ze zkušenosti se set-top-boxem s HDD, který si také musel udělat vlastní filesystém.

Ještě by mohl být problém i v tom, že jsem našel informaci, že tato TV umí nahrávat pouze DVB-T (pozemní vysílání), ale neumí nahrávat DVB-S (satelitní vysílání). Nemohu to ověřit (možná to je v návodu). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.13 13:15

Určitě souhlas s předchozí odpovědí. Snad jsem byl jen upozorněn, že si TV nahrává na HD nějak kódovaně (nebo je to v tom odlišném formátu, který PC neumí) tak že položky z TV uložené na HDD jinde než na té samé TV nepřehraji. Ani údajně na stejném typu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 16.01.13 14:05
avatar

Dobrý den, měl by to být filesystém UDF (více Google), který je ve Windows nečitelný bez speciálního programu pro načtení HDD a následné kopírování do Windows. Pořady budou nahrávány tou TV asi ve formátu "film.ts" a ty se potom dají převádět v PC na např. "film.avi".

Je to dost komplikované a hlavně sehnat ten program. Někteří výrobci ho nabízejí na webu, ale pro přístup je požadováno výrobní číslo přístroje - ostatní mají smůlu. Možná by tazatel našel tu možnost stažení programu i u této TV v návodu. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boran*
Datum: 16.01.13 17:56

Díky za odpovědi

Od: bmbx®
Datum: 17.01.13 08:36

Nahrávka z DVB-T tuneru s koncovkou .TS nepotřebuje konverzi, je to normální MPG formát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.