Značka CE

Od: Datum: 23.07.11 14:21 odpovědí: 10 změna: 17.03.14 13:27
avatar

Chci si už konečně ujasnit jednu věc.

Jak je to s nápisem CE na elektro produktech?

Vím,že pokud je CE dále od sebe,znamená to, že jsou schváleny evropskou zkušebnu. Pokud jsou blízko k sobě,jedná se o china export.

Setkal jsem se ale např.s tím. že na ovladači od DVD Hyundai je znak evropské zkušebny,ale přitom je pod tím napsáno "made in china".

A nebo jsem měl přímočarou pilu TREND z globusu za 350kč a za týden se rozbila (klasika u těchto výrobků). Ale při tom na této přímočarce byla značka CE evropské zkušebny.

Můžete mně to konečně objasnit?

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.11 14:22
avatar

doplnuji:

doplněno 23.07.11 14:25:

Toto je jasná značka evropské zkušebny. Pod tím je ale china export. Nechápu

doplněno 23.07.11 14:26:

Toto je jasná značka evropské zkušebny. Pod tím je ale "made in china". Nechápu

Od: des*
Datum: 23.07.11 14:27

Kampaň o označování výrobků, které splňují evropské normy.

Podnikání - 19/04/2010

označení CE © EU

Evropská komise zahajuje informační kampaň zaměřenou na označení CE, které usnadňuje volný pohyb zboží a orientaci spotřebitelů na trhu.

Pokud na výrobku najdete označení CE - ať už byl vyroben v EU nebo jinde - můžete se spolehnout na to, že splňuje všechny požadavky na bezpečnost, zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí.

Přesto, že se toto označení používá již přes 15 let, většina lidí netuší, co znamená. Nejčastěji se domnívají, že se tak označuje zboží, které bylo vyrobeno v Evropě.

Nová informační kampaň, která chce toto změnit, se týká také podniků. Nejen, že označení CE zvyšuje bezpečnost spotřebitelů - usnadňuje také volný pohyb zboží na rozsáhlém trhu Unie.

Označení CE představuje dostatečnou záruku k tomu, aby výrobek mohl být uveden na trh v kterékoli zemi Evropského hospodářského prostoru (který tvoří 27 členských států EU, Island, Lichtenštejnsko a Norsko). To snižuje administrativní zátěž i náklady, a přitom nevzniká bezpečnostní riziko.

Umístí-li výrobce na své zboží označení CE, zcela přebírá odpovědnost za to, že výrobek odpovídá všem evropským normám.

Více než 30 % průmyslových výrobků, např. osobní počítače, hračky a elektrické spotřebiče, lze na trhu EU prodávat pouze tehdy, nesou-li označení CE.

Více informací o označení CE DeutschEnglishfrançais

Označení CE - časté otázky English

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.11 14:51
avatar

Takže u evropské značky CE jde pouze o to,že je výrobek bezpečný a šetrný k životnímu prostředí?

To jestli něco vydrží a jestli jsou v něm součástky a veškeré komponenty kvalitní již není podstatné? Vypadá to že asi ne...!

Potom je tato značka pro spotřebitele úplně na hovno. A to doslova.

Jestli je výrobek šetrný k životníi prostředí je mi s prominutím u prdele. Jako spotřebitele mě zajímá hlavně to,aby byl výrobek kvalitní a něco vydržel a ne aby byl za pár týdnů nefunkční (mám na mysli elektrovýrobky)

DAlší příklad: koupil jsem si alkoholtester v Alze. Ukazuje naprosto nesmyslné hodnoty.Dám si jednoho panáka a hnedka fouknu...ukáže to 0,8 promile...fouknu za 2 minuty...ukáže to 0,0 promile. Opravdu výborná věc. Hlavně že to má CE!

BTW: omlouvám se za sprostá slova,ale slušněji to bohužel říct nešlo.

Od: zkrat*
Datum: 23.07.11 18:25

Značka CE evropské zkušebny zákazníka informuje, že ho tento výrobek při používání dle návodu nejspíš nezabije. Ke kvalitě čínských výrobků by vám Číňan řekl asi tohle - za jakou kvalitu jste zaplatil, takovou máte. Obvyklá představa, že můžete kvalitní výrobek (a suroviny na jeho výrobu) několikrát přepravit kolem zeměkoule a pořád bude levný, je poněkud mylná...

To že vám alkoholtester ukazuje 0,8 promile hned poté, co do sebe kopnete panáka je zcela normální - čidlo raeguje na výpary z alkoholu, které máte v ...ústech. Po dvou minutách už jste je vydýchal a aby se vám v měření projevil vypitý alkohol je ještě brzy. Certifikovaný policejní měřák by nejspíš reagoval úplně stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomano
Datum: 17.03.14 13:08

Dobrý den,
nikdo vám nemůže zajistit logem že kupujete kvalitní výrobek, je to na vaší soudnosti. Ikdyž pokud se podíváte na značkové výrobky tak ty mají mnohdy certifikátů více a nejen CE např EMC, VDE a tyto certifikáty obvykle značí že prošly nějakou zkušebnou, CE není certifikát ale jen prohlášení o nějakém dodržení požadovaných postupů při výrobě. Pokud třeba vidíte na trhu kvalitní alkoholtestery za 5 až 20 tis tak nemůžete počítat s tím, že alkohol tester za 500 - 700 bude stejně kvalitní, tak naivní nemůže být snad nikdo a jestli ano tak je to zase jen problém dotyčné osoby. To samé když vidím na trhu vrtačku MAKYTA za 7.000 a koupím si v supermarketu vrtačku MUKITA za 700,- nemůžu čekat i když má podobnou barvu že to bude stejně kvalitní stroj. Naprosto jednoduchá příměra Kvalita = odpovídající cena ale na to bohužel Češi už dávno zapoměli. Naprostá většina lidí kteří tohle nechápou zapříčinila to co dneska vidíme v supermarketech :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 13:27
avatar

Chlas se v krvi projeví tak za půl hodiny, ovšem alkotestery z Alzy apod jsou k vypovídací hodnotě alkoholu vkrvi stejně spolehlivé, jako tabulkový přepočet někde na netu. Jako spotřebitele mě zajímá hlavně to,aby byl výrobek kvalitní a něco vydržel-Nečekáte od přístroje za 500 stejnou kvalitu, jako od podobného za 3000, že ne? Když má například přímočarka z Lidlu namísto kovových převodů plastové, tak kolik toho asi vydrží? A hovořit u levného šuntu o takových fíčurách, jako je odklánění listu je už úplně utopie-a u takových maličkostí, za které se připlácí, rozhoduje výdrž toho výrobku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cepagis*
Datum: 23.07.11 14:52

Vaše teorie je správná. Nicméně, nic nebrání DVD Hyundai, které je vyrobeno v P.R.C., požádat v Evropě o CE. Teoreticky by tak mohl mít takový přístroj CE dvě, pokaždé v jiném grafickém provedení.

Co se týče pilky TREND: Evropská zkušebna zkoumá, zda je produkt pro daný účel bezpečný, "prototypu" uděluje Prohlášení o shodě (Declaration of conformity), na výrobku je tedy CE a číslo. Nic to však neříká o tom, jak dlouho Vám výrobek vydrží...

doplněno 23.07.11 15:04:

De facto výrobce, resp.dovozce, který chce prodávat produkt v zemích EU (ať již jde o věc vyrobenou v EU nebo mimo), musí požádat o CE (damozřejmě, jsou skupiny výrobků, kterých se to netýká, ale třeba u elektroniky a hraček vždy). Nicméně, ŽÁDNÁ státní i nadnárodní zkušebna neporovnává výrobky s tím, že by pustila do oběhu jen ten nejlepší - vždy musí být splněn základ. U elektroniky bezpečnost, u hraček zdravotní nezdvadnost. Ale označení CE nic něříká o šetrnosti k životnímu prostředí ani o kvalitě. Od toho je přirozená iteligence - když vím, že přímočará pilka stojí v rozmezí 200Kč - 5000Kč, nemůžu čekat od té levné zázraky...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.11 18:34
avatar

To jsi napsal blbě ne? Značka CE právě říká, že je výrobek šetrný k životnímu prostředí, ne? Jak při výrobě tak při provozu...

Od: cepagis*
Datum: 24.07.11 09:25

Ne, CE nic takového neřeší - řeší BEZPEČNOST. Jak a kde to bylo vyrobeno, kolik se při tom použilo surovin, jak se poškodilo životní prostředí - to z principu ani zjistit nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.07.11 15:10
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.