Příjem družice 19° na Technisat Digit MF4-K

Od: Datum: 13.01.13 15:52 odpovědí: 7 změna: 15.02.13 00:09

Zdravím, předem se omlouvám za zřejmě primitivní dotaz (satelitní technika mne zcela míjí), ale potřebuji poradit jak docílit příjmu volných programů, které se mají nalézat na druici Astra 1H, M, L na 19°. Na recieveru Technisat Digit MF4-K CC v seznamu satelitů tento není uveden a nevím jestli tedy hýbat s parabolou, nebo někde něco nastavit? Z dostupných satelitů mám např. Astra 23,5° a 19,2°, Eurobird 28,5° atd. Moc děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.13 16:12
Así bude potřeba aktualizovat seznam satelitů. A to nejlip i s aktualizací firmware. Na to aby to člověk důkladně rozebral así tohle fórum nebude to pravé zkuste ab-forum.info nebo parabola.cz kde spí někdo poradí. Co se týče otáčení antény. jestli máte před anténou dva "hříbky" LNB a chytáte volný německý eurosport na astra 19,0 tak satelit na 19,2 musíte naladit bez změny nastavení paraboly. Jestli máte jen jednoduché LNB a chytáte jen české kanály astra 23 tak budete muset dokoupit druhé LNB a přepínač Disecq nebo otočením antény ze 23 na 19.2 o české kanály přijdete.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.01.13 17:39
Na pozici 19E ádné DTH druice nejsou, vdy se jedná o pozici 19,2E.Vechny Technisaty mají ISIPRO, automatickou aktualizaci TV a rozhlasových programů díky servisnímu kanálu na jednom s transpondérů ASTRY 1KR (19,2E). Zkus to v menu toho receiveru najít.Jinak, jak u bylo řečeno, musí mít z pozice 19,2E příjem.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.13 22:14

Toto je správná odpoved -neohodnotená ,bod dávam ja . Ide o preklep -19,2 E je správne .Pochopil som e signál nemáte ,preto kúpte dvojitý konvertor DUO s uhlom 4,3 st a bez pohnutia paraboly! vymente singl za duo tak ,e pri pohlade za parabolou uchytite duo za pravy krk dvojiteho konvertoru a to zostane nadalej ako 23,5 E= české a slov. Lavý konvertor je automaticky nasmerovaný na hladanú 19,2E .Doleité kúpit s uhlom 4,3stupna, nie 6,5 st dlka ramena paraboly po konvert. by mala byt cca 60 -65cm Nakoniec prepite v receivri v menu antena tzv DiseQc takto:

Pre ASTRU 3 = 23,5 st riadok diseqc 1.0 na B,alebo port2

Pre ASTRU 1 K,R,L,M =19,2 E nastavte diseqc na A , port 1 Ak ste toto urobili správne objaví sa vám pre jednu i druhú druicu v tomto menu SILA a KVALITA

Spustite ladenie pre 19,2 - len volné =FTA bez sietoveho hladania .pouite manualný ,alebo aut reim

Ohodnoceno: 0x

Od: wenzler
Datum: 15.01.13 19:15

Děkuji všem za snahu, ale... na 19,2° signál mám a mám i asi 640 programů (v podstatě nic nejde nebo se jedná o Teleshoping). Jenže jsem vycházel z této stránky, kde jsou uvedeny ony družice o které mám zájem, které ale nejsou v seznamu v reciervu a jsou udány na pozici 19° ne 19,2°. Pokud tomu dobře rozumím, tak 19 = 19,2?

Prosím Vás ještě jednou o upřesnění, co mám udělat. Chci jen přijímat bez karty, volné, německé programy uvedené na stránkách FlySAt z družic (Astra 1 KR, L, M apod), které nemám uvedeny v seznamu ručního ladění v menu reciervu. Děkuji.

Datum: 15.01.13 20:36
Jak jsem napsal nahoře, musíš v menu najít položku "automatická aktualizace programů", nebo tak nějak. Koukni do návodu.P.S. MF4-K CC je kabelový receiver, ty máš zřejmě satelitní MF4-S CC, bych si tipnul ;)

Datum: 15.01.13 21:56

Vaša tabulka parametrov transponderov je STARÁ ,neplatná z obdobia používania analogu ,ktorý nemci zrušili cca 4/12 a transpondéry používajú odvtedy iba gitalne s inými frekvenciami .Vaš prijímač má v pamati tiež iba starú knižnicu a opravy tam nie sú. Aby vam šlo nových 18 HD kanalov- volných, tak si kúpte v satelitnom obchode časopis SAT +DVBT a ručne si opravte parametre svojej knižnice podla časopisu a každu vybratu frekvenciu si naladte. Určite sa dá knižnica aktualizovat podla p martina hajka, ale toto zvladnete skor

Ohodnoceno: 2x

Od: volf
Datum: 15.02.13 00:09

Zde je relativně aktuální přehled volných programů šířených digitálně z družice Astra 19,2°E

Ještě doporučím při automatickém prolaďování družice Astra 19,2°E aktivovat volbu "pouze FTA" ("jen volné", či jak se to v tom kterém přijímači jmenuje) -> místo 900 programů, kde jich většina nebude hrát (jsou kódované) se jich naladí jen 300. Ušetříte si práci s promazáváním.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.