Vadný kabel nebo prodlužovačka?

Od: Datum: 05.05.13 18:44 odpovědí: 11 změna: 06.05.13 13:08
avatar

Přeji hezký den. Dočetla jsem odpovědi na otázku od slečny/paní Dariny a napadlo mě, že se taky zeptám. Mám jiné otázky, tři. Při zastrčení kabelu od notebooku do prodlužovačky v ní jak to popsat - ne prsklo, ale jako zahřmělo. Vyměnila jsem za jinou, novou a děje se tak pořád. Je to i u žehličky. Prodlužovačky jsou ty klasické obyčejné bez přepěťové ochrany z Elektrowordu. Notebook, s ním i ten kabel starý rok.Tak nevím, špatný kabel nebo ty prodlužovačky. Pak se ještě zeptám- když je notebook zapnutý a má dobitou baterii má být v zásuvce nebo ne? Jaký to má vliv na životnost baterie. A poslední otázka. Mám kabel od tiskárny stále v zásuvce. Někdo mi řekl, když nějaký čas není tiskárna v provozu, tak barvy tak brzo nevyschnou když to bude pod proudem. Je to tak nebo ne. Nebo po tisku vyndavat ze zásuvky a tím šetřit korunky za el. No prostě taky nevím všechno. *nevi* Děkuji za odpovědi. Zdravím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 05.05.13 19:02

1. při zapojení nabíječky notesu do prodlužky v ní "zahřmí" - to může být normální, u žehličky také - ale nemusí, kdyžtak si nech prodlužku/y v nějakém servise přeměřit (zvládne to každý elektrikář)
2. o tomto se vedou spory ;) já si myslím, že je dobré čas od času baterku notesu vybít a nabít, ale že trvale zapojená baterie nevadí
3. pokud je tiskárna v zásuvce, ´žere´- ale na vysýchání barev to nemá nejmenší vliv, z inkoustu je prostě potřeba jednou za čas něco vytisknout (aspoň srovnání nebo vyčištění hlav), aby se trysky pročistily

doplněno 05.05.13 21:23:

Bmbx: Ano - pokud tiskárna vždy po zapnutí čistí hlavy, zvyšuje její vypínání spotřebu inkoustu. Na druhou stranu se tak - při jen velmi občasném tisku, omezuje možnost zaschnutí trysek. Zatímco ponechání tiskárny ve stand-by zasychání nebrání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.05.13 19:54
Mowla:
Časté odpojovani inkoustové tiskárny ze sítě má vliv na spotřebu inkoustu, tiskárny Canon po každém odpojení a znovupřipojeni čistí trysky, pokud je trvalev síti pamatuje si dobu od posledního tisku a pokud není dlouhá tak zbytečně nečisti.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.05.13 21:13
avatar

Děkuji moc za odpověď, mám v tom jasněji.:)

Datum: 05.05.13 21:15
avatar

Děkuji moc za odpověď, mám v tom jasněji. :)

Od: technoman*
Datum: 05.05.13 19:26

Při zapojení zdroje je to prsknutí normální, je to spínaný zdroj a ten má na vstupu usměrňovač kondenzátor s velkou kapacitou, to prsknutí (ránu) způsobuje v okamžiku připojení do zásuvky nabíjecí proud toho kondenzátoru.

Trvalé zapnutí do sítě nevadí, nabíjení baterie je ukončeno automaticky.

Vypnutím šetřit barvy? Blbost.

.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.05.13 21:27
avatar

Špatně klikám, to jsem kotrmelína *zed*, tak znovu: *hi* Mowla - děkuji za odpověď, mám v tom jasněji. Bmbx - mám Epson, spotřeba barvy nebo el. je druhořadé, pro mne je větší problém, když by zaschly barvy. Technoman - taky děkuji moc za odpověď. Myslím, že ta poslední vaše věta byla mířena Bmbx. Zdravím děkuji :)

Od: bmbx®
Datum: 05.05.13 21:38

Při odpojení jakékoliv inkoustové tiskárny ze zásuvky je důležité aby měla dokončenou činnost - zaparkovanouh tiskovou hlavu, pak je chráněna proti rychlému zasychání. Speciálně Epsony jsou na to háklivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 23:12
avatar

Zdravím. Vytisknu, zkopíruji, je hotovo. Vypnu tiskárnu červeným čudlíkem. Pořád je kabel v síti. Ale nerozumím nebo nevím co je - "aby měla dokončenou činnost - zaparkovanou tiskovou hlavu, pak je chráněna proti rychlému zasychání " To bych udělala, když to bude proti zasychání, ale co konkrétně mám dokončit než vyndám ze zásuvky? *nevi* Hezký večer :)

Od: mowla*
Datum: 05.05.13 23:17

Tiskárna si po dokončení samotného tisku ještě chvíli ´hrká´ - popojíždí s hlavami - parkuje je, někdy i čistí - takže vypínat ("čudlíkem"), až ´dohrká´. A teprve pak vytáhnout šňůru.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.05.13 00:16
avatar

Aha, tak to hrkání je ta činnost. Ano, tak to dělám, až když je ticho tak ji vypínám. Je mi jasné, že si ten stroj tam něco dělá jako při zapnutí se taky musí počkat, až se připraví. Měla jsem za to, že já musím něco manuálně udělat, asi jsem špatně pochopila odpověď Bmbx. Tak děkuji moc moc za ujasnění. Konečně už mám jasno *zed**uf* Přeju dobrou noc *kafe*

Od: bmbx®
Datum: 06.05.13 13:08

Není potřeba sledovat rachtání, většinou je to signalizováno zhasnutím kontrolky zapnutí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.