Návod na zapojení autoradia k adaptéru 12v

Od: Datum: 06.01.13 15:42 odpovědí: 7 změna: 07.01.13 18:03

Čau mám staré autoradio blaupunkt s repro s ubwooferem ale chci to mít zabudované v místnosti potřebuju jen napájení tak jestli máte nějaké připomínky jak to zapojit z adaptéru 12v

http://www.zbozi.cz/vyrobek/lcd-adapter-12v-4a-48w/

hlavně kolik myslíte že by to mělo mít ampérů? 1,5 jako má notebook nebo 3,5 nevim co myslíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.13 16:17

Myslím, že by ten 4A adapter v odkazu, měl vyhovovat. 1,5A je podle mě málo, autorádia mají poměrně velkou spotřebu. Doporučoval bych připojit na autobaterii a při provozu rádia změřit proud.

Ohodnoceno: 2x

Od: protris
Datum: 06.01.13 17:06

ale teda jinak když ušmiknu koncovku a připojim + a - tak by to autoradio mělo šlapat?

Datum: 06.01.13 17:13

Jestli víš, co kam připojit, tak by to mohlo jít.

Mimochodem, ještě jsem neviděl notebook s adaptérem 12 V @ 1,5 A...

doplněno 06.01.13 18:20:

Rádio to "rozdejchá". Spíš si dej pozor na to, aby...

. ...reproduktory měly stejný nebo vyšší výkon než rádio - jinak bys je mohl spálit.

. ...to přežil ten adaptér. Doporučuji paralelně k němu dát ještě elektrolytický kondenzátor s kapacitou řekněme jednotek mF. Tomu zdroji by se impulzní zátěž nemusela líbit.

Ohodnoceno: 0x

Od: protris
Datum: 06.01.13 17:23

jj sorry jen jestli mijde o to když zapojim radio k tomu adapterů jestli mi to rozdejchá

Datum: 06.01.13 18:55
V práci mi už 15let hraje autorádio z mé první škodovky na trafo 12V 4VA a že ho kolikrát otočím i naplno. Kdybys to řekl elektrikáři tak ti řekne že to trafo shoří po hodině provozu. Jenže tenkrát jiný trafo poruce nebylo a pak už se to nechalo být když to hraje.
Samozřejmě že když ty na to budeš honit subáč tak tomu musíš přizpůsobit i výkon zdroje, já na tom mám 2 reproduktory z ruský televize Rubín ;)
Ohodnoceno: 0x

Od: x1010
Datum: 07.01.13 18:03

JAK MYSLÍŠ ŽE BYCH TO MĚL PŘIZPŮSOBIT?

Od: x1010
Datum: 07.01.13 18:02

TU POSLEDNÍ VĚTU JSEM MOC NEPOCHOPIL ALE UVIDIM :d

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.