Jak zapojit router zyxel v pc?

Od: Datum: 05.01.13 11:35 odpovědí: 11 změna: 05.01.13 12:49

Dobrý den,chtěl bych poradit když se chci přihlásit k routeru ZYXEL P-870HN-53b tak to udělám jako v manualu a otevřu si libovolný inter. prohlížeč a zadám 10.0.0.138 a po stisknutí ENTERU mi to napíše nejste připojeni k internetu.Tak to s tím musí snad počítat v t-mobile,že když jsi zřizuji nový internet tak že nemám zatím připojení k internetu.Nevím co s tím tak mě prosím poraďte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 05.01.13 11:48
Je ten router zapnuty? Protoze jestli je zapnuty, tak je urcite nastartovana i sluzba DHCP v routeru, ktera ti prideli IP adresu (i kdyz ten rozsah 10.0.0.* se mi nezda byt moc vhodny) a s takovouto konfiguraci uz by jsi se mel na ten router pripojit.
Je to novy router? S tovarnim nastavenim?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.13 11:53
Jses pripojen kabelem nebo bezdratove?

Datum: 05.01.13 12:06

Ano zapnutý je a nový s továrním nastavení je také.A je bezdrátový.

Od: jirbar*
Datum: 05.01.13 11:56

A otázka taky je zda kabel od PC je strčen do WAN či do LAN jak je to správně.

doplněno 05.01.13 12:26:

Když čtu ty další úvahy tak by mne snad ani nenapadlo, že by tazatel byl takový trulant a jako první by nenastavoval Zyxela po kabelu. A navíc snad má zapnuto přidělení adresy od DHCP.

Datum: 05.01.13 12:01
Me pripada divne, ze uzivatel ma asi novy modem, snad postupuje krok za krokem podle navody (jestli ne, tak grrrr *cert* *zed*) a presto to udajne nefunguje.

Datum: 05.01.13 11:59
nejste připojeni k internetu

Tohle bude hlaska Windows a znamena, ze Windows nemohou pristoupit k zadnemu pocitaci na lokalni siti, pravdepodobne z toho duvodu, ze vubec nebyly zadany parametry lokalni site (minimalne IP adresa, maska) a nebo ze zadane parametry jsou spatne, protoze kdyz se s nimi zavola sit, tak se pocitac nedocka zadne odpovedi.

Datum: 05.01.13 12:15

Ale pro první nastavení se prostě musíš připojit kabelem, pak ti už napodruhý klidně pujde WiFi, ale ono z továrny bývá vypnutý, takže ho musíš po kabelu zapnout.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.01.13 12:28

Takže mám připojit kabel a pokračovat v nastavení internetu jak to je v manualu a až to dokončím tak by wifi měla jít?

Datum: 05.01.13 12:41

tak nějak to bude. Připojit kabelem, je jedno do který ze čtyř zdířek a nastavovat. Samozřejmě při nastavování zapnout WiFi, dát dobrý silný heslo, správný šifrování a restartovat router. Po opětovném spuštění routeru už WiFi půjde a pak se pujde i připojit.

Datum: 05.01.13 12:49

Se mně líbí neznalci radit "správný" šifrování" a "silný heslo". To je neštěstí všech těch "odborníků" kteří si myslí, že tazateli to je jasné jako pisateli. Pak nastává další naprosto zbytečná výměna informací.

Datum: 05.01.13 12:45

Neštěstí je, když tazatel nedokáže popsat stávající stav a jak postupuje. Pak aby si jeden cucal informace z prstu. Pokud se nemýlím tak by to měl být modem od O2 a použití pro TMOBIL vyžaduje úpravy, viz níže. První natavení je potřeba jistě udělat po kabelu. Navíc nikdo neví zda PC bude i nadále připojeno po kabelu či třeba Notebook připojený přes Wifi.

A toto píší u tohoto modelu.

Modem může mít nainstalovaný firmware pro T-Mobile, v síti O2 nemusí fungovat všechny jeho funkce správně. Pro opravu chyb je výrobcem doporučeno přeinstalovat firmware.

Pokud linka pracuje správně musí kontrolka DSL na modemu stále svítit buď oranžově(ADSL) nebo zeleně(VDSL) pokud bliká nebo vůbec nesvítí je na vině linka a modem nemá synchro od centrály poskytovatele.

Rady ohledně nahrání firmware nebo nastavení WAN interface Vám sděli pracovníci hotline tel. 241 774 665 begin_of_the_skype_highlighting241 774 665 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting, každý pracovní den 8-17hod

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.