Jak poznám že je vadné topné těleso?

Od: Datum: 13.04.11 12:32 odpovědí: 19 změna: 02.12.14 20:34

Dobrý den, poradil by mi někdo jak zjistím jestli je vadné topné těleso bez toho ani bych se jej dotknul? Nemám k němu snadný přístup,je jich tam více těch topných těleses a nevím zda některé z nich není vadné. Jak to poznám? Jde to zjistit nějakým proměřeněmím? Pokud ano tak jak a jakou hodnotu musím naměřit? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 13.04.11 12:34

Co to je za topné těleso? Samozřejmě to jde změřit, ale může být před tím např. termostat a nic nenaměříte. A hodnota? Máme věštit?

Ohodnoceno: 0x

Od: selnik
Datum: 13.04.11 13:59

Je to topné těleso které je spínáno solidstatým relé, hodnota je okolo 1000W.

Od: magdon*
Datum: 13.04.11 14:04

Pokud znáte celkový příkon a napětí (uvedeno na štítku spotřebiče), můžete spočítat proud, který by měl spotřebičem protékat. (příkon ve W dělte napětím ve V, dostanete proud v A). Změřte skutečný proud, který sestavou protéká. Pokud je tento proud menší, než by měl být, je pravděpodobně některé těleso vadné.

Od: des*
Datum: 13.04.11 15:31

Tužkovou doutnavkou-jak jednoduché.

Od: dexx®
Datum: 13.04.11 15:42

Taková debilní odpověď - jak jednoduché...*zed*

Upozornění od sys hejkal 16. 04. 2011 06:01:17
jednodušší by bylo, kdyby jsi vysvětlil polopatě, proč s vyjádřením nesouhlasíš... to by tazateli i ostatním nevědoucím pomohlo více...a je tu zákon akce a reakce, už se ozval i dess...

Od: miro®
Datum: 13.04.11 19:28

Ne tak docela jednoduché p."dexx." Ovšem máme-li přístup ke svorkám topného tělesa. Doutnavkou zjistíme svorku na které je při zapnutém stavu fáze . Připojení na druhou svorku , #ff0000">při vypnutém stavu , tělesa odpojíme a dolutnavkou při opětovném zapnutí , zkontrolujeme přítomnost fáze na odpojené svorce. Pokud doutnavka nesignalizuje fázi je topné těleso vadné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.04.11 20:12

Můžete mi to prosím vysvětlit? Nepochopil jsem to dostatečně.
Topné těleso má dva vývody jednu fázi ja jeden nulák. Mám tedy zjistit na které je fáze poté vypnout a vypojit nulák a na vypojeném nuláku top. tělesa při zapnutí fáze naměřit také fázi? Nebo jak jinak? Děkuji

Datum: 15.04.11 20:21

já to měřím ohmetrem.

Datum: 16.04.11 09:44

Pokud bych měřil ohmetrem jaký odpor bych musel naměřit v přídě vadného tělesa a dobré přibližně? Děkuju

Datum: 16.04.11 09:54

Nula-neprochází měření přes přerušený odporový drát-co může naměřit?Logicky.

Od: bmbx®
Datum: 16.04.11 10:18

Ohmetrem měřená přerušená topná spirála ukazuje nekonečno a ne nula ;)

Datum: 16.04.11 11:07

A není to jedno?Ten dotyčný si z nás stejně dělá jen srandu.

doplněno 16.04.11 11:15:

Změřit fázovkou zdali je někde proud,musí zvládnout 5leté dítě.(prosím bez emocí)

Datum: 16.04.11 11:20

Jsou jedinci pro které jsou takové úkoly nepřekonatelný problém , co musí zvládnout 5 leté dítě bych sem opravdu netahal...

Datum: 16.04.11 11:27

Tvoje věc,kam co taháš,myslel jsem to JAKO,samozřejmě.

doplněno 16.04.11 11:30:

Jinak moje děti jsem naučil z praxe ledasco,očem se tady ledaskomu ani nesní.

Datum: 16.04.11 11:56

*smich* bez emocí *smich*

ne každý je takový machr a kdyby byl nemusela by fungovat stránka "Poraďte"

Datum: 15.04.11 23:11

Těleso je smyčka odporového drátu.Když se dá fázovka na stranu nuláku tak při zapnutí proudu musí svítit.Pokud ne je smyčka přerušená,těleso je vadné.

Datum: 13.04.11 21:34

Od debila není lepší-dexxempoo multiplexx*zed*

Upozornění od sys hejkal 16. 04. 2011 06:05:01
nechce se mi opakovat upozornění pro dexxe...tvoje odpověď z 13.04.11 15:31 tazateli pro svoji jednoduchost opravdu nepomohla...

Od: franta*
Datum: 02.12.14 20:07

Stačí na to tyhle dva vzorečky (Ohmův zákon) a multimetr:

a) U = I * R (Napětí je rovno součinu odporu a proudu)

b) P = U * I (Výkon je roven součinu napětí a proudu)

Známe:

P = 1000 W (výkon topného tělesa)

U = 230 V (napětí v síti)

Vypočteme proud protékající topným tělesem z rovnice b):

I = P / U

I = 1000 / 230 = 4,3 A

A když známe proud, vypočteme odpor z rovnice a):

R = U / I

R = 230 / 4,3 = 53,5 Ohmu.

Pokud je těleso v pořádku, mělo by mít odpor cca 53,5 Ohmu. Pokud je těleso poškozené, naměříme nekonečný odpor, tzn. přerušené topné tělese a topným tělesem nemůže protékat proud. Jen připomínám, že opakem je zkrat, kdy naměříte nulový odpor.

Odpor se měří při vypnutém spotřebiči!

Od: host
Datum: 02.12.14 20:34

jestli je vadné topné těleso bez toho ani bych se jej dotknul

Infra teploměrem - namíříte ho na tělesa a pěkně zdálky, aniž byste se ho jakkoliv dotknul zjistíte, které hřeje a které nehřeje. (Jenom na doplnění tématu, pokud by to někdo ještě po čtyřech letech chtěl znovu oživovat nebo hledat odpověď na podobná témata).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.