Špatný signál ČT

Od: Datum: 25.03.11 21:32 odpovědí: 15 změna: 15.02.15 13:15

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat čím to je, že mám špatný signál na všech ČT. Bydlím na Praze 4. Koupila jsem si novou LCD televizi s vestavěným DVB-T tunerem. Před tím jsem používala set-to-box a žádné problémy se signálem na ČT jsem neměla. Můžete mi poradit co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.11 21:52

A jakou máš anténu?

Ohodnoceno: 0x

Od: ivank*
Datum: 25.03.11 21:59

bydlím v panelovém bytě, kde je společná anténa pro všechny. Nevím o jakou přesně jde.

Datum: 25.03.11 22:15
Může to být méně citlivým tunerem v televizi. Chtělo by to někoho z vašeho okolí, kdo tomu trochu rozumí, aby se na váš problém podíval. Takhle můžeme jenom hádat. R.

Od: bmbx®
Datum: 25.03.11 22:28

Nemusí to být nutně méně citlivým tunerem, některé DVBT tunery nesnáší společné antény a jejich rozvody.

doplněno 25.03.11 22:36:

Měl jsem podobný případ - 2 různe DVBT tunery na společnou anténu jeden vůbec nechytil multiplex (Nova, Prima...), na pokojovou anténu měly oba příjem srovnatelný .

Datum: 25.03.11 22:34

a dá se s tím něco dělat?

Datum: 26.03.11 08:18

Mě pomohlo oddělení společné antény od tuneru kondenzátorem.

Datum: 26.03.11 08:25

nebolo v tych dvbt v menu navolene napajanie antenneho predzosilnovaca? Len tak si dokazem vysvetlit, ze pomohlo riesenie s keramikou.

Datum: 26.03.11 08:48

To jsem si myslel taky, ale nebylo. Stal se mi ještě jiný případ - settobox mi po připojení na společnou anténu hlásil "skrat na anténě" , všechno chodilo, ale přes obraz byla tahle hláška (taky se nejednalo a zapnuté napájení antény) a opět nepomohlo nic než oddělit kondenzátorem.

Datum: 26.03.11 10:13

A mohli by jste mi říct, jak to tedy oddělit tím kondenzátorem?

Datum: 26.03.11 10:37

Nejlépe je do učastnické šňůry pro společnou anténu rozebrat konektor a do něj zaletovat malý kondenzátor, pokud není konektor rozebiratelný, tak jej odstranit a nahradit rozebiratelným. S tím vším si asi neporadíte...

Datum: 26.03.11 10:58

Díky, ale tohle asi sama nezvládnu. Jen je zajímavé, že jakmile to zapnu přes set-to-box, tak jde vše perfekně.

Datum: 26.03.11 11:01

Jasně, settobox si s největší pravděpodobností s tou společnou anténou víc rozumí. Antény byly a budou vždy do jisté míry "duchařina".

Datum: 26.03.11 17:22

Je tu este moznost, ze zlyhal ako uz velakrat, ludsky faktor.

Ste si ista, ze tv obsluhujete spravne? Nemate tv stale prepnuty v rezime analogoveho prijmu?

Postupujete pri vyhladavani digit.prgm. podla navodu?

Ak vam ide externy prijimac, musi pracovat aj tv.

Ak teda robite spravne vsetko podla dodaneho navodu a napriek tomu zariadenie nepracuje spravne, je to na reklamaciu tv.

doplněno 26.03.11 17:25:

este doplnim otazku:

Co znamena ten vyraz spatny signal? Obraz vam kostickuje?Alebo je zasumeny?

Datum: 26.03.11 17:35

Televize funguje správně. špatným signálem myslím kostičkování a problémy se zvukem. Problém je jen u televizi české televize. Ostatní programy jsou bez problémů,

Od: bilkova
Datum: 15.02.15 13:15

Dobry den uz dlouhou dobu mame problem casto nam nejde ct mame spolecnou antenu a bytove druzstvo nam tvrdi ze je vse v poradku ale nam casto nejde ct jen nova prima a komercni program.Ct jde rano okolo seste a pak spatne nebo vubec prosim o radu dekuji Bilkova Zazvorkova2008 Praha5 15500 stodulky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.