Rozdíl mezi otevřenými a uzavřenými sluchátky

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, chci si koupit k domácímu poslechu nějaká kvalitní sluchátka, ale nevím jaký je rozdíl mezi otevřenými a uzavřenými sluchátky. Poradíte? Případně nějaký konkrétní typ od Sennheiseru do cca 5000 Kč. Díky

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

Rozdíl je značný - uzavřená sluchátka mají nesrovnatelně mnohem lepší podání v oblasti nízkých kmitočtů a navíc vás při poslechu neruší okolní zvuky.

 


0x
avatar martincakl

Mezi otevřenými a uzavřenými sluchátky je sice velký rozdíl..nicméně nedá se jednoznačně říct, která jssou lepší.

Sennheiser v řadě High End má všechny typy otevřené.

Vezměte si své oblíbené CD...zajděte do poslechového studia..a porovvnejte si 3-4 typy, a vyberte ten, který Vám nejlépe vyhovuje.

Záleží i na typu hudby, kterou chcete poslouchat...a na Vašich dalších požadavcích.

Zkuste typy jako HD555,595 a 600...Ale nemusíte zůstat jen u Sennheiseru, vyzkoušejte třeba i AKG..

Já osobně mám "staré" HD560 Ovation...i po letech hrají naprosto špičkově (jsou také otevřená) a není problém s náhradními díly (náušníky).

 


0x

Pokud by jste měl nahrávky pořízené tkzv. "umělou hlavou" tak ty nelze vychutnat ničím jiným než otevřenými sluchátky. Ani sebelepší apartura s reprobednami to nedokáže reprodukovat. Ale díky umělým a oblíbeným stereofektům se tato metoda nepoužívá a upadla zcela v zapomění. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je to nepředstavitelný zážitek.

Fyzikální zákony jsou zcela jasné, to že mají sluchátka nějaké parametry, to neznamená, že zvuky které jsou schopné reprodukovat se také dostanou v patřičné úrovni do ucha, šíření vysokých a nízkých kmitočtů má své zákonitosti a uzavřená sluchátka budou vždy ve prospěch nízkých kmitočtů ;).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]