Jaký koupit plazmový televizor

Od: Datum: 03.11.12 11:39 odpovědí: 20 změna: 04.11.12 21:47

Jaký koupit plazmový televizor? Chci do tv investovat max. 10000kč, jsem rozhodnutý pro Plazmu. Rozhoduji se mezi dvěma, a to : Samsung PS43E450 nebo LG 42PA4500 . Nemohu se rozhodnout kterou koupit. Má někdo osobní zkušenosti s těmito modely. Dík za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 03.11.12 11:46

Plazma je přežitek, to je jako v dnešní době kupovat CRT televizi...

Přední výrobci plazem už ukončují jejich výrobu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.12 12:17

Kde jsi přišel na to,že se ukončuje výroba plazmových TV?

Od: pepr®
Datum: 03.11.12 15:15
avatar

To nic. To tu píše Bmbx pořád, a pořád ho výrobci neslyší, protože pořád vyrábějí nové a nové modely.

Ale když vydrží, tak mu to jednou určitě vyjde.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 15:12
avatar
Tento blábol nemůžeš myslet vážně.
I když se obraz LCD/LED televizorů stále zlepšuje, ve stejné cenové třídě nemůže konkurovat obrazu plasem.
Za 10kkč koupí plasmu s výborným obrazem, není co řešit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 15:54

Otázka je jestli Samsung ,nebo LG .

Datum: 03.11.12 17:19
avatar
Neznám ani jeden s těchto modelů. Budou se lišit funkcemi, podle technické specifikace si vyber který ti bude lépe vyhovovat. Kvalitní jsou oba výrobci, kvalitou obrazu také.
Sám mám plasmu od LG, po těch dvou letech je už morálně zastaralá ale funguje stále skvěle.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 17:38

Troufnu si tvrdit, že v této cenové úrovni (10.000 Kč) je to úplně jedno. Jedná se vlastně o ty nejlevnější plazmy, které lze koupit. Kvalitou i výbavou budou prakticky totožné. Já bych ještě zahrnul do výběru Panasonic TX-P42X50E s cenou těsně nad 10.000 Kč.
O Panasoniku je totiž známo, že sice nebývá tak bohatě "multimediálně" vybaven, ale vyniká obrazovou kvalitou (i když zrovna tento model má prakticky totožnou výbavu, jako výše zmíněné LG a Sams.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 03.11.12 17:50

Vyberte ten který se vám více líbí oba modely jsou totiž téměř stejně vybaveny mají stejnou kvalitu obrazu znám příbuzného ten má LG a nemůže si ho vynachválit že pořád oběvuje něco nového *smich*. Ale LG má lepší repraky než Samsung ale sluchem to skoro nepoznáte takže je to v podstatě jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.11.12 19:55

pepr:

pokud vím tak největší výrobce Panasonic výrobu plazem omezuje a přechází pouze na výrobu LCD a kdo se dnes rozhodne pro koupi plazmy tak to je opravdu joko když by chtěl shánět CRT :D

Ale proč ne, mě se taky líbí některé staré technologie a nedám na ně dopustit ;)

doplněno 03.11.12 20:04:

Moc se mi líbí, když někdo přesně ví že si má koupit zrovna PLAZMOVOU TV, ale pak neví kterou si má vybrat :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 20:02

LED je sice novější technologie, ale zobrazovací schopnost Plazmy je jednoznačně lepší. O tom se nemá cenu dohadovat, to je fakt. LED TV je lepší pro hraní her PS3, Xbox...atd. Já chci TV na koukání,ne kvůli hrám.

doplněno 03.11.12 20:17:

To tak bývá, nejdřív si vybereš technologii a pak vybíráš, nevidím v tom nic divnýho.

Od: bmbx®
Datum: 03.11.12 22:17

Samozřejmě nevidím nic divného v pořadí - nejdřív technologie a pak konkrétní model, spíš je úsměvné to vybrat si dva modely a nevědět co dál ;).

Pokud může někdo plnohodnotně poradit, tak by musel mít obě TV doma, jinak je to o ničem. Pokud jde o výběr výrobce tak já bych byl z těch dvou pro Samsung, ale jinak každý musí nejlépe vědět co od TV očekává a jaké funkce by měla mít.

Mnoho lidí bude tvrdit, že plasma má kvalitnější obraz - ano má, ale pokud se postavíte před několik TV různých technologii, tak nakonec, mnoho lidí ten rozdíl ztěží pozná.

Já teda nevím, ale osobně mám větší radost z toho co si vyberu úplně sám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 20:20

Můžete nějak potvrdit výše uvedené o přechodu na výrobu jen LCD? Já jen, že to slyším poprvé a naopak tento týden proběhla médii informace o uzavření továren právě na LCD u nás v Žatci a v Malajsii.
Jinak, v uvedené cenové kategorii a velikosti TV je plazma opravdu asi vhodnější volbou. Stačí si projít pár specializovaných fór (např. TVFreak apod.) a člověk se ve většině případů dozví, že kvalita obrazu u těchto levných LED ještě stále kvalit plazmy nedosahuje.
Samozřejmě ale platí, co člověk, to názor a nejlepší vždy je vidět ty TV naživo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 04.11.12 00:05
avatar

I kdyby hned zítra zavřeli všechny továrny na plazmy, tak proč by to mělo ovlivnit to, jestli si koupím plazmovou TV? Navíc plazma je po stránce obrazu ještě pořád lepší. Bavíme-li se samozřejmě o stejné cenové hladině.

A k věci: Jak psal někdo nade mnou, je to v této cenové kategorii jedno. Zkušenost mám s tím Samsungem. Brácha si ho koupil loni a SD obraz ze satelitu je špatný. Ne že by byl hrozný, ale ta nekvalita je dost znát. Nejvíc při zprávách, když je více méně statický obraz a při každém pohybu moderátora se mu obličej jakoby rozladí - rozostří. Samozřejmě může být na vině saťák (Amiko SD560) Když jsme zkusmo naladili ČT1 a ČT4 na DVB -T při olympiádě v HD, tak to byl dost podstatný rozdíl. Takže pokud bude signál HD, tak to bude v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 10:25
avatar
Tohle se tady resi neustále a resit bude dal. Někdo tvrdi ze plazma má lepší obraz, mně se naopak nelibi. Šeda obrazovka u některých modelů obraz degraduje, naproti tomu lcd led s cernym lesklým panelem zvyšuje kontrast a obraz je o hodně živější. Stačí srovnat přímo v obchodě, ale je málo prodejen, ktere mají podmínky podobne domácím. Zářivky ten dojem muzou ovlivnit. Navíc spotřeba bude u plazmy nekoliksnasobna. O kvalitě za 10tisic se určitě nedá mluvit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 13:08
avatar
Plasma má mnohonásobně vyšší kontrast než LCD. Všechy LCD a většina LED (diody v rámu panelu) nezobrazuje správně ani černou, barvy jsou nepřirozené, podání pleťové barvy je špatné, obraz působí dojmem olejomalby. U LED s diodami za panelem, s dynamickou regulací jasu diod je to lepší, takové televizory jsou ale drahé.
Plasma s tím problémy nemá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 13:46
avatar
Já nemám žádný problém nastavit si barvy nebo kontrast tak, aby se mi líbil. Pletova je skutecne pletova, cerná je taky cerná, navíc podpořena cernym lesklým displejem, každou barvu si muzu nastavit zvlášť a nemam s obrazem žádný problém. Filmy v hd jedou jako břitva. Ještě jsem neviděl plazmu, která by se mi líbila, ale jak rikam, je to individuální. Televize sice stala jednou tolik než tazateluv limit, ale za pár let provozu ho plazma vyjde na stejne peníze,, nehlede na životnost.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pepr®
Datum: 04.11.12 13:51
avatar

Co se týká té černé, pokud srovnáváte v přesvětleném obchodě, tak skoro vždy zvítězí LCD. Takže pokud se doma díváte na TV převážně přes den ve světlé místnosti, tak je pro vás LCD lepší volba. Ovšem večer se budete divit jak je možné, že ta černá je vlastně šedá.

A s tou spotřebou to taky není tak žhavé. Nesmíte vycházet z oficiálních údajů o spotřebě, které jsou vždy v max. hodnotách. Skutečná není ani polovina. Pokud ovšem nejede TV od rána do večera. Tam to pak opravdu naskakuje.

doplněno 04.11.12 22:11:

Stireček: Ale pořád mluvíte o vaší dvojnásobně drahé LCD TV. Srovnávejte srovnatelné.

A pak je tu ta známá pravda, každý chválí to co má doma ;)

doplněno 04.11.12 22:57:

Stireček: Měřit obrazovou kvalitu počtem bodů je minimálně velmi sporné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 21:32
avatar
Jak jsem psal, tv jsem si nastavil dle kalibrace, kterou jsem našel na netu a nemam s tim žádný problém. TV je cerná stále stejně a i na testech dopadla velmi dobře. Obraz se mi libi tak jak je, srovnání je zbytecné, protože bys doma musel mit dvě TV vedle sebe. Já bych neměnil a tak stejně si někdo chvali plazmu, takže handrkovat se o to, jestli je žába zelena nebo více zelena nemá smysl, každý si muze tv nastavit, jak se mu bude líbit. Když srovnavas spotřebu, tak i ta led zere v průměru min než polovinu, opět záleží na nastavení, takže ve spotřebě plazma rozhodne není dobre řešení a zbytek napsal bmbx. Libi se mi co jsem si koupil, málo to zere, takže mi nevadí, že to jede celý den a neměnil bych. Ale přece jen má plazma jednu velkou výhodu, ušetří za topení, ovšem v lete se musí zase musí často pouzivat klimatizace, takže ten rozdíl ve spotřebě bude daleko větší.
doplněno 04.11.12 22:45: Hoši těžko říct, jak na tom budou po stránce kvality, vše je spotřební zboží. Jenže plazma za desítku bude mit jen hd ready rozlišení a takova 42" led už má full rozlišení a to je ta obrazova kvalita. Spotřeba min poloviční ve prospěch led.
doplněno 04.11.12 23:01: Pepr: dvojnasobne draha byla před rokem a půl, dnes se dá 117uhl koupit za cca placnu 16tis a těch šest tis rozdílu se vrati za 5-7let. Takže raději full... Tedy Já osobne ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.12 21:47

Několikanásobná spotřeba plazmy je už dávná historie a přežitý mýtus.
LEDky ve velikosti 42" za 10.000, vzhledem k tomu, že na této ceně startují, taktéž nebudou žádný výkřik moderní a superkvalitní techniky.
A zaráží mne, že všude možně čtu o vybírání tv pokud možno s co nejmatnějším panelem a najednou tady se dozvídám opak.
Ale samozřejmě záleží na vkusu a vnímání každého jednotlivce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.11.12 18:55

Od nepaměti co se jakákoliv zobrazovací technika konstruuje, se jako nejhlavnější požadavek snaží výrobci co nejvíc potlačit vliv okolního světla, čumět na TV v úplné tmě je jen pěkný záhul na oči.

I u projektorů kde je to nejvíc obtížné, neboť projekční plocha je bílá se o to snaží :D

doplněno 04.11.12 22:41:

Pepr:

ano, většinou každý chválí co má doma :D

Já koukám na CRT, nebo na PLAZMU, nebo LCD s LED podsvitem, nebo LCD s výbojkou, nebo PROJEKTOR ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.