Jak nahrát digit.televizi na starší video

Od: Datum: 31.12.12 12:05 odpovědí: 4 změna: 07.01.13 23:05

Dostal jsem se do problému. Mám signál v antenách anlog i digit. - panelový byt. Na televizi přijmu analog i digital. Jenže vlastním starší přístroj videorekorder NV-FJ712, které při proladění načte pouze analog. signály. Tento přístroj je velmi kvalitní a vypisuje z pásku nahrané pořady. Nechtěl bych ho hodit do sbětu. Co s tím udělat abych mohl nahrát na video i novější vysilače, které jsou v okolí v digitu. Setobox nemohu použítm protože televize signál bere a ze setoboxu jde digital. Mě jde ale o nahrání programu vysilačů, které jsou již pouze v digitu a tento signál mi videorekorder nevezme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.12 12:18
avatar

Settopbox je jediná možnost. Settopbox přijímá digitální signál, z výstupu leze analog. Jestli máte ale kabelovou televizi, bude to asi problém. Pokud je v místě dostatečný "bezdrátový" signál, vyřeší to nezávislá klasická anténa.

doplněno 31.12.12 12:20:

samozřejmě s klasickým settopboxem.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: luke237
Datum: 31.12.12 12:41
Jak uz bylo receno, ze settop boxu (STB)leze analogovy program. Jeden jediny, na ktery je momentalne STB naladen.
Nahravani poradu bude zalezet na tom, co od toho ocekavate. Jestli si chcete naprogramovat video na nekolik hodin/dni dopredu a nahravat automaticky ruzne digitalni programy, tak bych docela rekl, ze se s tim musite rozloucit. Na druhou strnau jestli chcete nahravat vzdy jen z jednoho konkretniho programu, tak to jde.
Antenni vstup pripojte do trojcestneho rozdelovace. Prvni cesta vede do televize, ktera umi zpracovat vse.
Druha cesta vede do STB. Vystup z STB se bude prohazovat se tretim vystupem z rozdelovace jako vstup pro video podle toho, jestli budete chtit nahravat analogovy program nebo program, ktery je siren digitalne. (Vylepseni: Misto prohazovani vstupu si muzete koupit sdruzovac se dvema vstupy a jednim vystupem. Jeden vstup bude ten treti vystup z rozbocovace a druhym vstupem bude vystup STB. Vystup sdruzovace pripojite do vstupu videa.)
Pri nahravani (pokud nemate ten sdruzovac) pripojite prislusny vstup (bud analogovy z rozbocovace nebo ten z STB) a v pripade nahravani digi programu navolite na STB pozadovany program. Hotovo! Video vam nahraje vas porad, ktery pozdeji muzete zkouknout na TV.
Lepsi reseni vaseho problemu me nenapada.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dot
Datum: 31.12.12 13:37

Děkuji za obě odpovědi. Už se mi rosvítilo. Vždyť proto byly setoboxy aby bylo možno přijímat na starých televizorech Digital. Vím to dávno ale asi mě zakočil ten ,,konec světa" nebo co. Možná snad i ztráta ministryně obrany. Já jsem si to otočil a to co již je, jsem chtěl obrátit. D/A na A/D. Tak mi promiňte.

Od: volf
Datum: 07.01.13 23:05

Vysvětlení, jaké jsou možnosti a úskalí s nahráváním po digitalizaci TV vysílání: Nahrávání videa v digitální době

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.