Nejde mi DO.

Od: Datum: 01.02.11 10:48 odpovědí: 8 změna: 01.02.11 17:27

dobrý den, poradí mi někdo jak a čím vyčistit dálkové ovládání, některá tlačítka reagují po delší době stisknutí některá na opakované stisknutí. Děkuji. Maki.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 01.02.11 12:27

Pokud se ti DO povede rozebrat, tak bez obav otři desku a gumová tlačítka, nejlépe čistým lihem, v nouzi přípravkem na okna. Pokud to nepomůže, je vada způsobena "omačkáním" vodivé vrstvy na tlačítkách. Tu lze opravit nanesením vodivého laku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.11 13:29

Od: miro®
Datum: 01.02.11 14:45

Někdy se také stává, hlavně když je DO obalen igelitel proti jeho znečištění , že uvnitř DO zkondencuje voda , která má za následek špatnou funkčnost tlačítek. Demontovat a nechat vysušit.miro

Datum: 01.02.11 14:51

Ovládání od lidí, kteří dostali dementní nápad ochránit své DO igelitovým sáčkem proti nečistotám mi prošlo rukama mnoho, ale kondenzovat vodu z vnějšího prostředí do sáčku jsem neviděl *smich*

Od: elbarto*
Datum: 01.02.11 15:02

Teoreticky by ta nefunkčnost mohla být slabými baterkami, zkoušela jste je vyměnit?

Datum: 01.02.11 15:10

Zda DO vysílá ( svítí infra) zjitíte pokud jej namíříte proti fotomobilu nebo digit. fotaparátu a budete stláčet tlačíka. Uvidíte modré záblesky. Timto jde zjistit i funkčnost jednotlivých tlačítek.

Datum: 01.02.11 15:13

Podle popisu tazatele je záležitost celkem jasná - vyčistit a pokud to nepomůže renovovat kontaktní plošky tlačítek, setkal jsem se s tím mnohokrát...

Od: mkat®
Datum: 01.02.11 17:27

Dialkove zvyknem rozobrat gumovu membranu umyjem v letnej jarovej vode plosak (dotykove plosky) vyutieram handrickou namocenou v jarovej vode.Skatulku tiez.Vsetko treba robit opatrne aby si nieco neznicil.Poskladam dam zarucene dobre baterie a vetcinou ovladacka funguje.Pozor novo kupene baterie nemusia byt zarucene dobre.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.