Handsfree v autě vs ozvěna

Od: Datum: 30.01.11 18:51 odpovědí: 10 změna: 04.02.11 13:37

Dobrý večer, nemohu pochopit to, že když volám v autě přes hadsfree sadu do auta, že se to zpětně neozývá?

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: milos22
Datum: 31.01.11 22:30

Nevít eněkdo jak je to dělané že při volání přes handsfree v autě ten co mi volá se neslyší když mluví? Jak to je udělané?

Od: aaaaaaaaaaaaaaaaa
Datum: 31.01.11 22:50

Ej, Milošů. Přečti si dotaz a zkus si odpovědět. Mám takový dojem, že ani když se stejně zeptáš ještě 328x tak stejně nikdo neodpoví bo nikdo nechápe na co se ptáš.

Mám HF. Někdo volá. Přijmu hovor. Poslouchám volajícího z HF. On mluví do svého telefonu. On slyší svůj vlastní hlas tak jako když běžně mluví (tedy ne z tlf). Já slyším svůj vlastní hlas. On mě slyší ve sluchátku svého tlf nebo HF. Já jeho slyším z HF.

Mluví vůbec ten na druhé straně? Není němý? Nebo hluchý? To pak nic neslyší.

Datum: 31.01.11 23:04

Myslíte zpětnou vazbu? Něco jako ozvěnu? Tak to celkem často slyšívám u kolegy, ten používá jako hadfree nějaký chytrofón. Volám mu, a slyším se jako v jeskyni. Když si to dá k uchu, není problém. Ale u normálního slušně udělaného HF to nebývá problém, předpokládám, že je to otázka použití a správného umístění patřičného směrového mikrofonu .

Od: aaaaaaaaaaaaaaaaa
Datum: 01.02.11 00:17

tak pokud má na mysli tohle, to nesouvisí s telefonem. Dělá mi to u jedné známé, snad od dob 5110. Občas s někým jiným, ale jak jí volám, vždy se protivně slyším. A to za ty roky máme každý nejméně třetí telefon. To echo se projevuje i na pevné. Nechápu.

Od: milos22
Datum: 01.02.11 21:14

Ano myslím tím tu zpětnou vazbu jakoby ozvěnu. Proč u některých handsfree co jsem si všimnul tak se ta zpětná vazba vrací a u některých handsfree ne? nedokážu pochopit v čem to je?

Datum: 04.02.11 09:47

... záleží na konstrukci mikrofonu a i jeho umístění vzhledem k reproduktorům. Nejhorší je microfonek blízko repro nebo nasměrovaný tak, aby přijímal i zvuk z reproduktoru. Prostě je to o dokonalosti konstrukce výrobku, když je to v autě dobře osazené, aby zvuk z reproduktoru nešel do microfonu ke "zpětné vazbě" nebude docházet. Pokud dáte například hlasitost repro na plný k...e tak se k té zpětné vazbě dopracujete taky. Pokud máte bluetooth sadu např na uchu, tak je to myslim dobrý, protože zvuk z repro hands free se jen těžko dostane=nedostane do microfonku. Už asi chápete . . .

Od: bmbx®
Datum: 04.02.11 10:03

V kvalitních HF soupravách se hlavně používá digitální potlačení těchto vlivů a pak nejjednoduší, nejlevnější a nejúčinější finta je použití diferenciálního mikrofonu.

Datum: 04.02.11 10:07

miramira:

o tom to vůbec není, exstují přenosná hlasitá HF a mají mikrofon přímo u reproduktoru, nebo hlasité HF zapnuté přímo v mobilu - není žádný problém.

Datum: 04.02.11 13:14

... hm, zřejmě to bude dokonalostí konstrukce, že.

Datum: 04.02.11 13:37

ty se ale ohledně dokonalosti konstrukce zmiňuješ jen o...;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.