Ternostat k top. kabelu

Od: Datum: 29.12.12 21:13 odpovědí: 13 změna: 31.12.12 02:31

Chci se zeptat jestli by šlo nějak levně regulovat teplotu vytvořenou top kabelem termostatem aby např bylo ve dne v terariu 25 a vnoci kdyby to kleslo treba pod 18 tak by pritopil ja vym ze tim dotapenim v noci se to komplikuje ale ... jinak kabel ma 15W a 3,5m

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fuskaj
Datum: 29.12.12 21:28

Ved si daj do teraria napr bytovy termostat kde si nastavis dennu a nocnu teplotu a mas to vyriesene. Termostat ti bude zapinat a vypinat el. kabel tak isto ako to funguje pri kotli

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 29.12.12 21:44

Není problém zapojit kabel přes obyčejný termostat, který se ovládají třeba plynové či elektrické kotle. Je dobré, aby byl programovatelný, určíte si přesně čas a teplotu, která má v terárku být. Navíc bych vybral typ, ke kterému jde připojit externí čidlo (používá se pro podlahové topení), aby v teráriu bylo jen toto čidlo a nemusel tam být celý termostat.

Ohodnoceno: 2x

Od: kibi
Datum: 29.12.12 21:57

díky všem za odpovědi a máte nějaké osobní zkušenosti s konkrétním typem termostatu?

Datum: 29.12.12 22:00

Já většinou montuju podomítkový od firmy ABB (český), bylo by třeba na něj koupit montážní krabičku asi za 15 korun. Ale ten termostat je o něco dražší, než ta krabička, vydržte, doplním odkaz...

doplněno 29.12.12 22:11:

Sestava je z programovatelného KRYTU, z vlastního TERMOSTATU, z RÁMEČKU a z ČIDLA.

Uvádím příklad pro design Tango.

Ale POZOR, netvrdím, že je to nejlevnější řešení!

doplněno 29.12.12 22:14:

Pravděpodobně vy vyhovovalo třeba i TOTO nebo TOHLE...

Datum: 29.12.12 22:20

a jak je to se zapnutím top kabelu to je přez nějaké servo pak?

Datum: 29.12.12 22:26

servo?

Termostaty v sobě již mají relé na určitý maximální proud, možná by podle příkonu kabelu vyhovělo...

doplněno 29.12.12 22:27:

...takže z krabičky termostatu by vedl jeden kabel do zásuvky, jedne kablík k čidlu a přívod k topnému kabelu...

Od: bmbx®
Datum: 29.12.12 22:37

ABB mají hezké věcičky, ale nehorázně drahé...

Datum: 30.12.12 01:31

Ano, ale kvalitní...

doplněno 30.12.12 09:20:

Pravda, uznávám, že někde jsou ceny nadsazené...

Datum: 30.12.12 08:49
Kdyz jsem psal "nehorazne" tak jsem mel na mysli ze cena je neumerna ani kvalite, to by vyrobky museli pozlacovat
doplněno 30.12.12 13:13:

Nadsazené? *smich**smich**smich*

Potřeboval jsem udělat vypínač v jiném místě místnosti bez předělání elekroinstalace. ABB nabízelo bezdrátoý vypínač nalepovací na zeď asi za 3500Kč, tak jsem pak koupil radiem řízenou zásuvku za 250Kč a použil střeva :D Chodí mi to splehlivě a díky ceně to používám i tam kde to není vyloženě nutné ;) Připlácet si 1000% za dizajn mi příjde jako zlodějna *stop*

Datum: 30.12.12 21:34

co by se stalo kdybych si koupil termostat bez kabelovyho senzoru a misto nej bych dal 2 draty a na konec tenhle senzor byly by zmeny v namerenych hodnotach nejak znatelne kvuli odporu dratu?

Datum: 30.12.12 21:43

Jaký "tenhle senzor"?!

Čidlo musí elektricky vyhovovat zvolenému termostatu, jinak termostat spíná nesmyslně nebo nereaguje vůbec. Čidla mají nejen různé hodnoty, ale pracují na různých principech...

Koupit v jednom obchodě nějaký termostat a v jiném krámu nějaké čidlo není opravdu dobrý nápad, nazval bych to spíše vyhozenými penězmi. Pokud koupíte termostat přímo s čidlem, máte téměř jistotu. že to bude fungovat. A prodávaná čidla jsou již s kabelem...

Datum: 31.12.12 02:00
mluvil jsem o tom senzoru ktery by byl odstranen a na jeho misto dan kabel.preci to cidlo nevyhodim. a ne kazdemu se chce investovat takovy prachy do termostatu s externim cidlem od abb nebo jak se to menuje a nejlevnejsi term. s ex. cidlem je za 600 stovek a nedaji se programovat 2 teploty
Datum: 31.12.12 02:31

Samozřejmě že čidlo lze vymontovat a udělat z něj externí není problém, délka přívodu jej neovlivní.

zde jsem našel týdenní termostat, ale je s interním čidlem:

http://www.topeni-koupelny.eu…zi/termostat-salus-1500-8541/

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.