Jak vyrobit subwoofer

Od: Datum: 12.01.13 13:19 odpovědí: 2 změna: 12.01.13 21:43

Zdravím,Chci se zeptat dělal si někdo doma basák? nebo když dám reproduktor do dřevěné bedýnky jako mám samostatný reproduktor 4 pásmový bude to mět význam a dostanu z toho lepší zbuk nebo jak si můžu udělat subwoofer? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 13:59
avatar

Dejvídku-

Co vlastně od reprodukce hudby požaduješ?Normální člověk,který má aspoň trochu hudební sluch,potřebuje slyšet rozsah hudby v celé šířce zvukového,slyšitelného pásma.Hluchému stačí,když poslouchá hluk a rámus.Tomu ale stačí jen starý trychtýř,aby se uspokojily jeho potřeby hluku.Fajmšmekr potřebuje ovšem kvalitní HI-FI soustavu minimálně třípásmovou.Subwoofer není potřeba,ten se používá jen u jednodušších verzí stereobeden zabírajících v domácnosti minimum místa s rozsahem 500 - 18000 Hz a spodní kmitočty se monofonně vykrývají právě basovou bedýnkou,basy se neuplatňují stereofonně,.
Mnoho lidí si chce kýžený rámus reprodukovat právě jen pomocí SW.Chtějí být "Trendy".

V tvém případě ti mohu poradit jen jedno.Vezmi stavební překližku,nařezej z ní prkénka a sešroubuj z nich bednu,aby se do ní vešel co největší basový reproduktor,který koupíš.Na povrch natáhneš molitan a potáhneš černou koženkou.Dopnit to můžeš držadly a kováním rohů.Zvuk bude v každém případě nekvalitní,jen basy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 12.01.13 21:43
avatar

Dobrý den, subwoofer není jen jedno basové repro, ale také výhybka a příp. zesilovač (to je aktivní).

Aktivní subwoofer propojíte snadno se zdrojem zvuku. Pasivní nemá zesilovač a musí na tom Vašem co máte už doma být speciální výstup pro subwoofer. Jak už zde bylo napsáno - pro poslech hudby v Hi-Fi kvalitě je třeba stereo zesilovač a 3-pásmové reprobedny (regálové do menšího prostoru a sloupové do místnosti asi nad 25 m2). Zesilovač okolo 2x50 W je do domácnosti dostatečný. Hudba se použitím woofru pouze deformuje. Ovšem, pokud jste "mlaďoch", tak na to příjdete až věkem. Ještě k těm bednám - na těch se nemá šetřit a vybrat kvalitní (min. rozsah 20Hz-20000Hz). Kvalitní reprobedny můžete mít třeba 15 let a budou hrát jenom lépe (proto hodně lidí kupuje rozehrané repro v bazaru). Tak, jestli to myslíte s poslechem hudby vážně, nedělejte "rámusbednu" a zaměřte se na kvalitu. Pokud to chcete jen k plast. krabičkám k PC, tak můžete experimentovat, ale k poslechu to moc nebude. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.