Pracka kapacita pradla a vyber

Od: Datum: 29.12.12 13:52 odpovědí: 6 změna: 30.12.12 09:35

Dobry den,vybiram pracku,chtela bych na vetsi mnozstvi pradla 7-9kg.u nekterych pro me drazsich bylo napsano moznost prani od urcite vahy,do treba 7kg.ale z tech,kterych bych vybirala,je jen napsana kapacita pradla treba 9 kg.mam tomu rozumet tak,ze mene prat v pracce nemuzu?Pak jsou take pracky s polovicni naplni,ale opet jsem nenasla u tech,co bych brala.Nechci nijak drahou pracku,ikdyz jsem mela bosch a nemohla jsem si ji vynachvalit,bezporuchova.V obchode,me presvedcovali,ze jsou pak drahe dily a ze je nejlepsi si vybrat levnejsi pracku se zarukou na 5 let,ze stejne dnes pracky dele,nevydrzi.Boschku mam asi 12 let,porad pere,ale brzy dojede,mela pred rokem jednu opravu.Cenove mi rikali,za 5000 ze vubec neberou a ze je nejlepe od tech 7000kc nahoru.Dobre,sla bych do ceny do 8 000kc,ale radeji mene.Program bych chtela i zkraceny od 15 minut,pak program pro snadne zehleni a samozrejme ostatni standartni pr.treba prani vlny atd.Diky za nazory.clovek nesmi koukat na to jak pracka vypada napovrchu,ale je fakt,ze mi jsou sympticke jako je treba HOT point AQ 93F 69 EU,ale to je drazsi pracka za 14 000.Maji i podobne za 7-8 000.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 15:40

Zdravím, slušnou pračku koupíte cca za 6000 Kč, kupovala jsem před rokem v akci za tu cenu Indesit, a jsem spokojená. Samozřejmě můžete prát i menší množství, než jaké je uvedeno. Myslíim,že pračka na 6-7 kg úplně stačí (když se perou např. deky, peřiny,polštáře). Program na 15 min je super, peru na něj třeba jen zpocené věci nebo hadry, mopy. A mám tam program EcoTime, což je na poloviční a menší náplň pračky - jsme v domácnosti jen dva, takže ji mám víceméně vždy poloprázdnou, a tento program je právě na to určený, je zkrácený.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 29.12.12 16:21

Mám dojem, že program EcoTime není na poloviční množství prádla, ale, že si prádlo pračka zváží a přizpůsobí délku pracího cyklu. Já tento program využívám často a je zajímavé, že dle množství prádla naskočí vždy jiný čas do konce praní. Takže asi má pračka fakt umí zvážit prádlo.*smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.12 01:08

Usko,sice se jeste uplne v nazvech programu neorientuji,ale myslim ze jsem nekde zahledla termin-mnozstevni program a to by prave melo chytre regulovat vyvazenost vody a rozpoznat savost pradla.Moc jsem tomu nerozumela.Tedy s novym navodem,nez si zase zvyknu bude asi chvili horor.Mela jsem tu bosch perfektne a jednoduse znazornenou.tady maji sice take perfektni prehledny popis,ale programy ,pro me uplne nove.

Datum: 30.12.12 01:03

Koukala jsem take na slusne pracky okolo 6000kc,opravdu se da vybrat,i ty Idensis slibuji dobre programy.ale ted jsem nahodou natrefila na pracku sice o neco drazsi 7712kc.,ale v teto cenove relaci si myslim,ze nabizi hodne programu a vyhod,schvalne posudte.Neumim dat odkaz,omlouvam se,ale je to Gorenje W7543L.Nejlepsi popis byl na Alza.cz.ma 23 programu,muzete si nastavit i vlastni.Je ve Vsem Ackova a energie A+++.Kratky program,no proste ma vse ,co jsem chtela.Dekuji za odpovedi a napiste prosim,jestli se vam zda tato pracka v necem treba nevyhodna.Sice uz jsem objednala,ale klidne vezmu upozorneni,na neco,ceho jsem si treba nevsimla.

Datum: 30.12.12 07:17

juglans, ke Gorenje mám citovou vazbu ;), koupila si ji máma se ségrou v r. 1976, když se narodil synovec, a když se ségra odstěhovala, máma si koupila novou a já si ji odvezla do Prahy, a byla se mnou věrně až do roku 1997, kdy mi přítel koupil novou, a já ji ještě prodala za 2000 Kč! Další pračky, které jsem měla, vydržely jen 10 let a už žádná nebyla tak bezporuchová. Jen jsme museli dvakrát za celou dobu nechat vyměnit gumu kolem dvířek, byla vyčvachtaná. Dodnes na tu Gorenje s nostalgií vzpomínám. Takže doporučuji.

Jinak jsem u praček vždy preferovala, abych si mohla sama nastavovat, hlavně zkracovat čas praní a nastavovat sama teplotu praní. Připadá mi zbytečné prát půl druhé hodiny, když je prádlo jen zpocené, nebo jen dva dny nošené. Nejvíc peru na 40, a důležité pro mne vždy bylo, abych si třeba sama mohla nastavit na jemnější prádlo jen 30 a mít program, který pere necelou hodinu. U této současné Indesitky mám program i na praní sportovních bot, takže super. Ať se Vám dobře pere v novém roce! L.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.12 09:35

Limosko,rodice take meli gorenje jako prvni automatku,take nejak v techto letech,byly jsme jeste deti.Byly to pracky na 25 let i vice.Ono tenkrat se vsechno delalo temer na cely zivot.To je prave to,co mi vysvetlovali v obchode.namitala jsem,ze jedine znacku bosch,ze mi vydrzela bez opravy 12 let a jeste by prala,ale..To je prave to,ze jsem ji kupovala pred 12 lety a to pracky pry na 10 let byly.Nyni jsou kvalitou na 5 let.Ale na gorenji,jsem si take rada zavzpominala,to byla fakt perfektni,prakticka pracka.bylo tam kolecko-programator,ze kdyz jste chtela prat jen na chvili,nebo jen zdimat,tak jste pootocila na dany bod.Take se mi zda zbytecne prat na dlouhe programy,to jen nekdy bile bavlnene.Peru take skoro vsechno na 40st.Dekuji vam za přáni,doufam ze se tato pracka vyvede.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.