Antena pro DVBT

Od: Datum: 08.02.13 16:56 odpovědí: 13 změna: 11.02.13 18:08

Poradil y někdo nějaký dobrý tip na zakoupení pokojové TV antény pro digitální pozemní vysílání? Nemám přímý pohled na vysílač a musím se spokojit s odrazem. Nyní mám takovou aktivní placku - obdélník na ležato obraz je, ale jen některý multiplex. Domnívám se, že bych potřeboval anténu se zesílením tak 40 dB. Jenže už jsem svého času kupoval, zkoušel a vracel a už bych nechtěl experimentovat, ale koupit opravdu odzkoušený typ.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.13 16:59

pokojová se ziskem 40 dB je docela oříšek. A co možnáž venku, za okno? To by nešlo? Signál tam bude určitě lepší. Něco takového? http://www.czc.cz/evolve-akti…tena-shark-35db/65060/produkt

Ohodnoceno: 0x

Od: jardino555*
Datum: 08.02.13 17:01

Já mám spíš takovou perličku. Do anteního konektoru v TV jsem zapíchl nabíječku na mobil a obraz jak víno...dodnes to nechápu...jsem v údolí, přímá viditelnost na vysílač ani omylem...

Od: mkat®
Datum: 08.02.13 18:05

A dufam že nabijačku si pichol aj do siete.*hi*

Od: jardino555*
Datum: 08.02.13 18:58

místo do mobilu, jsem konektor píchl do ANT v telce...na žílu, tudíž nemá ani protipol - stínění a FUNGUJE to bezvadně. Nic víc, nic míň. Samozřejmě jsem nabíječku nedával do zásuvky...

Datum: 09.02.13 21:52

V lokalitách s dobrým příjmem stačí do anténního konektoru píchnout pletací jehlici.

Od: bmbx®
Datum: 08.02.13 18:11

Jedna z velkých výhod digitálního vysílání je že nepotřebuje přímou viditelnost na vysílač.

doplněno 08.02.13 18:15:

není potřeba anténa s takovým ziskem, pokud na nějakou placku chytáte alespoň jeden multiplex, chce to místo té placky něco trochu lepšího, nebo spíš všesměrovějšího, ne každý kmitočet se k vám dostane pomocí odrazů ze stejného směru k anténě.

Datum: 08.02.13 18:20

I přes 40 km od vysílače používám náhradní anténu,která sestává z přívodního koaxu k televizoru jehož jeden konec je zbavený izolace i stínící síťky a zůstane asi 60 cm holého drátu.Ten se zavěsí poblíž okna ve směru k vysílači.Tuto antenu jsem použil už několikrát.Pokud se stane a signál není dostatečný,stačí anténu umístit o několik dm vedle.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.02.13 11:45

To mohu zkusit, koax mám ten silnější zelený, který se používá pro pevné rozvody (má také impedanci 80 ohmů). Třeba to s ním zabere, ale ten pokoj je situován právě na opačnou stranu než jsou TV vysílače v Praze.

Datum: 09.02.13 11:51

Alois:

Já používám antenní kabel přívodní k televizi.Je možné ho dobře tahat po místnosti a jde ho koupit v různých délkách za pár korun.

JABRAKA

Od: speedy1607
Datum: 11.02.13 07:44

Já mám dobré zkušenosti s anténou HD-101N. Určitě by šlo ale vybrat více variant. Ovšem u pokojových antén je trošku problém, pokud nemáš přímý pohled na vysílač. Nebyla by lepší venkovní anténa? Pokud máš možnost naistalovat venkovní, určitě bych radši volil tento způsob příjmu signálu.

Datum: 11.02.13 18:08
Právě že obývák, kde máme TV je situován na západ a ven bych musel přes plastová okna a zasklenou lodžii a s tím si nevím rady. Prý existuje nějaká plochá průchodka pro spojení koaxiálu před a za plastovým oknem, ale do zateplení prý nesmíme nic vrtat :))
Datum: 11.02.13 18:03

Tak nakonec jsem vybral tuto :

http://www.mall.cz/dvb-t-anteny/thomson-antusb300

Když nepůjde k TV, tak ji dám k notebooku, ke kterému mám stick tuner Pinacle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.