Mobil MyPhone 6500 -pamětový efekt baterie

Od: Datum: 29.12.12 10:44 odpovědí: 4 změna: 29.12.12 15:06

Uvažujem o koupi mobilu MyPhone 6500 . V popisu u tohoto mobilu se píše,že má baterii která je bez pamětového efektu s možností kdykoliv nabíjet. Mohl by mi někdo vysvětlit co to v praxi,při běžném používání telefonu znamená? Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mrak*
Datum: 29.12.12 10:53

Znamená to, že baterii můžeš dobíjet kdykoli - nemusíš tedy čekat, až se ti mobil úplně vybije.

Dnes už takovouto baterii má skoro každý mobil. Ten paměťový efekt znamenal, že když bys vícekrát nezačal nabíjet baterii až když byla úplně vybitá, tak baterie část své kapacity "zapomněla" - proto se tomu říká paměťový efekt.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.12 10:58
avatar

Paměťovým efektem trpěly Ni-Cd baterie, které se musely před nabíjením napřed vybít, aby neztrácely kapacitu.

Dnes můžete Li-Ion/Li-Pol baterie připojit do nabíječky prakticky kdykoliv a právě jejich úplné vybíjení není dobré.

Já si třeba hodím mobil vždycky do nabíječky přes noc a neřeším jak je nabitý/vybitý. Prostě ho mám každé ráno nabitý na 100% :)

doplněno 29.12.12 10:59:

tedy pokud píšou, že má baterii bez paměťového efektu, tak je to spíš informace pro neznalé, kterým může připadat, že je ta baterie něco extra. Ale to dnes není ani náhodou, už dlouhé roky se do mobilů dávají výhradně tyto baterie.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.12.12 14:57

v popisu je: typ baterie li-lon - bez pamětového efektu s možností kdykoliv nabíjet

Od: bmbx®
Datum: 29.12.12 15:06

To jsou takové trapné raklamní triky, paměťový efekt byl u Ni-Cd akumulátorů a to se ještě začal projevovat po delší době nesprávného nabíjení. V dnešní době se akumulátory s tímto efektem ani nevyrábějí a Li-XX tímto paměťovým efektem nikdy netrpěly, naopak jim svědčí, když jsou nabíjeny kdykoliv je to možné a nevybíjejí se do prázdna.

doplněno 29.12.12 15:13:

Tkzv. paměťový efekt spočíval v tom, že pokud se akumulátorpravidelně nabíjel ne plně vybitý, začal si pamatovat kolik energie, se do něj při neúplném vybítí dodávalo a vydával ze sebe jenom tutu část, takže jeho kapacita rapidně klesla. Dalo se to odstranit několika plnými vybíjecími a nabijecími cykly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.