Někdo mi volá z mého čísla

Od: Datum: 04.11.12 20:57 odpovědí: 10 změna: 06.11.12 22:58
Ahoj, chci se zeptat, jak je možné, ze mi někdo volal z mého čísla?
Příklad:
mám telefon: +420111111111
Někdo mi volá z čísla: +420111111111
Volal jsem na linku operátora, tam mi pán řekl, ze se s tim nesetkal, a že v listu hovorů ani nic takového nevidí.
Tomuto hovoru předcházel ještě jeden z čísla: +420723628992
První hovor jsem zvedl, ozval se mužský hlas a říkal něco cizím jazykem (asi anglicky, ale přez hukot, jakoby jelo auto, jsem nic nerozuměl).
Pan z operátora mi poradil at podám stížnost na jejich centrále v Praze, a kontaktuji policii.
Chci se zeptat Vás, zda nevíte, co to mohlo být?
První hovor jsem zvedl, druhý ne. Oba hovory mám v historii volání.
Žádnou aplikaci na fakecall ani noc podobného nemám.
Chci se zeptat jestli, a jak vůbec je to možné a jak je to z pohledu zákona?
Děkuju za každou radu.
doplněno 04.11.12 21:01: Své číslo nikam nedávám, neregistruji... nic nezákonného nedělám.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.12 21:03

No, například, když si své číslo spojíte se Skype účtem a ověříte ho potvrzovací sms/telefonátem, tak můžete takhle volat sám sobě ze svého čísla a ten hovor se normálně spojí. Ale o tom byste asi věděl. Nevím, jak to jde udělat bez zpětného ověření, že to číslo patří vám.

Datum: 04.11.12 21:04

Skype spojený nemám. To me taky napadlo. Ale děkuji.
Datum: 04.11.12 21:03

Nestalo se mi totéž, ale něco podobného. Měl jsem několik let SIMku normálně s kreditem, ovšem pak jsem mobil utopil, SIMka už to nějak nerozdýchala ani v jiném telefonu, tak jsem ji ZNEHODNOTIL a vyhodil a koupil si novou, s jiným číslem (nebyl to paušál, tedy na žádné jméno to nebylo, takže náhradní SIMkou se operátor nijak nechtěl zabývat). Tohle bylo tak 5 let zpátky.

Asi před 2 měsíci mi psal na skypu známý, proč jsem ho 3x po sobě prozvonil. Řekl jsem mu, že je to hloupost, že jsem na mobil ani nesáhl a mám ho u sebe, v seznamu volání taky nebyl. Nakonec jsem zjistil, že má uložené ještě moje staré číslo a to bylo to, co ho prozvánělo.

Zajímalo by mě, jak velká pravděpodobnost je, když moje bývalé a dlouh nepoužívané číslo přiřadí někomu jinému (přepokládám že se to tak běžně praktikuje) a navíc dotyčný prozvoní toho, koho jsem kdysi míval na té SIMce (která byla mnou opravdu nenávratně zničena) prozvánět :)

doplněno 04.11.12 21:04:

jen k tomu co píše dzordz, číslo se skypem ani ničím jiným jsem v tomto případě propojené neměl, skype jsem používal zcela odděleně a známý taky :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.11.12 21:07

Simku používám cca 1 rok, a všechny svoje neouzivaná čísla jsem si zrušil. Všichni mají moje nové číslo. :)
Datum: 04.11.12 21:36

To je zcela normální. Pokud se ze SIMky stane tzv. mrtvá SIMka, operátor číslo blukuje určitou dobu a pak ho přidělí novému zákazníkovi. Ta doba je u každého operátora jiná, Peagas (dnešní T-mobile) blokoval moje vrácené číslo rok, pak začalo být znova aktivní. Dostal ho nový uživatel.

Od: buss®
Datum: 05.11.12 00:35

To je jasné, ale proč mu volal, když neví jeho nové číslo? Tam bude nějaká zrada u operátora.

Od: unknown*
Datum: 04.11.12 21:14

prankowl.com

Od: jardino555*
Datum: 04.11.12 23:42

co je to?

Datum: 05.11.12 01:00

Děkuji za odpovědi, zjistil jsem, že si ze mě mladší sourozenec s kamarádem dělali srandu.. Ha Ha, *bzum**cert*

Přesto děkuji moc za ohlas :)

Od: lego®
Datum: 06.11.12 22:58

Doma mam HTS a kdyz mi z ni nekdo vola na GSM tak mi vlastne taky vola z myho cisla.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.