Škodlivost mobilů ap.

Od: Datum: 25.11.10 21:45 odpovědí: 18 změna: 14.08.14 13:17

Dobrý den,

prosím nekamenujte mě *ee* za primitivní vyjadřování v technické otázce - včera zas na netu škodlivý vliv wifi záření (nebo čehosi) na stromy ... prosím o Váš názor, jak moc je škodlivé spát v blízkosti zapnutého mobilu, příp. jak takové "záření" eliminovat co nejlíp (ochranná stěna?) ... Mám mobil na zemi u nohou postele (ale spí s námi i děti) - kdyby bylo tchyni zle, je zapnutý.

Co můžu udělat, abych případný špatný vliv co nejvíc omezila? (prosím nepište, že záření máme všude, to slyším od manžela pořád ) )

Díky a hurá, brzy bude víkend! J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.10 21:47
avatar

Není odborně prokázána (ne)škodlivost záření z telefonu!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.11.10 22:15

Kolem nás je už tolik "elektormagnetického smogu" , že řešit zapnutý mobil u postele asi vůbec nemá cenu.

Hurá o víkendu mám službu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 25.11.10 22:35

Je to blbost. Nevím co k tomu dodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.10 23:09
avatar

Ne ne, mobil kterým se zrovna netelefonuje, nevyzařuje nic (kde by na to bral energii?), jen občas za delší dobu se registruje do sítě, což je jen pár "bzuknutí" a to se nedá s běžným hovorem vůbec srovnat. A ještě je příznivý i fakt, že intenzita elektromagnetického pole klesá se vzdáleností kvadraticky, tedy dvojnásobná vzdálenost = čtvrtina síly pole. Takže pokud na něm nespíme... *smich*.

Z ryze technického hlediska tedy platí ona věta o tom, že záření máme všude.Digitalizace TV vysílání přinesla s sebou tak 5 - 10ti násobné zvýšení vyzářeného výkonu v TV kanále/multiplexu. Kupodivu se nad tím nikdo nepozastavuje, ale telefony se tu strašíme od doby, co se začaly používat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: edita*
Datum: 25.11.10 23:31

A nevíte, zda není škodlivá i indukční deska? Vaří díky elektromagnetickému poli, které je nevím jak silné... Může se pak spávat v kuchyni?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.10 01:39
avatar

Indukční deska - téma docela odlišné vlastním principem i provozním kmitočtem, používá se (odhaduji) řádu desítek kHz, tedy asi 10 000x nižší než má mobilní komunikace, což značně omezuje elektrotepelný účinek na živé tkáně. V principu je indukční deska transformátor s otevřeným magnetickým obvodem - v provozu tedy je v blízkosti (na plotně) poměrně silné (stovky wattů - viz příkon) magnetické pole, jeho energie se ale přemění (spotřebuje) v teplo ve varné nádobě a navíc do okolí příliš neuniká, protože magnetické siločáry mají "velkou snahu" být co nejkratší. Elektrické pole je zanedbatelné, transformátor ho prakticky nevyzařuje.

Myslím tedy, že ani indukční varná deska v sobě neskrývá žádná nebezpečí, a ve vypnutém stavu je to jen "kus materiálu".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.11.10 23:32

No září, ale v podstatě pro krátkou dobu sledování - jedné generace, nelze dost dobře se ke škodlivosti vyjadřovat. Jedni říkají ano, druzí ne. Jako oteplování. V podstatě je to malá mikrovlnka jako každý vysílač. Ostatně vzpomeňme radar a impotenci. Když jdeme na "ultrazvuk" třeba s kolenem, tak pálíme do něj také nějaký výkon, takže je to i na léčení. I když na daleko nižší frekvenci. Takže se mozek může máááálilinko ohřívat, když to máme u ucha (mám dojem, že jakýsi anglánec něco na to konto vysoudil). Existuje vyhláška o elmag smogu, kde jsou tabulky výkonů a vzdálenosti. A co když bydlíte u TV či R vysílače? V nohách bych to v zimě bral, aspoň bude teplo, hi. A jsou daleko vyšší výkony, vojáci, CB 4 W, amatérské vysílače stovky až tisíce W a tam se o to nikdo z nich nezajímá. Eliminace kovem, plechem, pak se to odrazí, kovový plot, tam je třeba mít na vědomí velikost oka, aby vlna neprošla, asi jako molekula kapaliny nemusí dírkou projít (zkouší se petrolejem). V kuchyni máte síto na cezení tak ho přikryjte, ale bacha, ono to zase na druhé straně stíní logicky i signál! V nohách bych si s tím hlavu vůbec, ale vůůbec nelámal.
Klidné spaní!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.11.10 23:34

Ještě malý dodatek, mobil při telefonování automaticky reguluje výkon vysílání - vysílá o to větším výkonem čím slabší má příjmutý signál.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.11.10 23:37

buss:

ultrazvuk nemá nic společného s elektromagnetickým vlněním, proto se používá na vyšetření v těhotenství - je to jen zvuk o vysokém kmitočtu.;)

doplněno 25.11.10 23:38:

indukční deska používá magnetickou indukci - opět nemá nic společného s elektromagnetickým vlněním.

doplněno 25.11.10 23:44:

buss:

ještě jedna poznámka - když se tak oháníš waty, ono hodně záleží na kmitočtech. Elmag. vlnění na nízkých kmitčtech nic neohřejíi při kW nebo MW výkonu a tím je jejich škodlivý účinek na živé organismy opravdu minimální i při hodně vysokých výkonech.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.11.10 21:11
avatar

Bmbx

Chyběl jsem tehdy ve škole - co vyzařuje indukční deska, když ne elektromagnetické vlnění?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.11.10 22:07

Tak podle tebe obyčejný transformátor má kolem sebe elektromagnetické vlnění? To snad ne. Využívá se pouze střídavé magnetické pole a ohřev vzniká výřivými proudy. To jsi asi ve škole opravdu chyběl *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.10 00:40
avatar

Chyběl, co tedy např. vyzařuje feritová tyčka s cívkou se zdrojem třeba 1 Mhz - nějak mi ty pojmy splývají.

PS: nemám elektro ani PC vzdělání. Jen samouk

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.11.10 10:48

Doporučuji jít za doktorem, říct si o "ultrazvuk" co pouští do kolen a podívat se na hlavici, hlavice co si s tím šmejdíme po koleně, ju?
Cituji, co jsem uvedll: "Když jdeme na "ultrazvuk" třeba s kolenem," proč jsou tam asi ty uvozovky, he?
Já nejsu blbý, já vím, co je ultrazvuk a elmag vlny.
Jdi do Zbrojovky, kde se dělaly vrtáky a ať ti řeknou, jakou frekvenci používali.

Už dávno se vyskytly názory, že lesy odchází vlivem elmag záření, i nyní, nakonec stačí pokus a rostlina schne. Viz PC world z t.m.
Co se týká ohánění tak nepochapuji, viz tu normu o elmagzáření. Viz též direktiva 2004/40/EC ..workers to the electromagnetic fields generated by magnetic resonance imaging ...
Na obalech některých přístrojů lze najít číselný údaj o tzv Specific Absorption Rate ("specifický poměr pohlcování") - SAR, který má vyjadřovat dávku mozkem absorbované energie tímto modelem (věřme tomu, nevěřme). Jenže mozek není proti tomu chráněn, že? EMP se přisuzuje dost nemocí, které v takové míře kdysik nebyly. Al Gore by mohl mluvit. Pokusy na krysách ... U nás 2 W/kg, např. Touch Pro2 má 1,87 na lavu. Jinak 2 W/m2.
Topolánek o radaru: "já vás ujišťuju, že z tohoto zařízení nevychází žádné záření".

Tak jsem postavil na magnet hrnec, kovový, a furt se nic neohřívalo, čím to, kde se ta magnetická indukce potratila?

doplněno 27.11.10 10:51:

Touch Pro2 má 1,87 na hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.11.10 11:55

buss:

já se spíš přikláním k tomu co zde padlo hned na začátku - škodlivost / neškodlivost ještě nikdo pořádně nedokázal. Ono i globální oteplování je tak 50 na 50 a spousta jiných problematik se prezentuje tak jak se to zrovna hodí ;).

Tak jsem pouštěl to transformátoru stejnosměrné napětí a na sekundáru furt nic, čím to, kde se ta magnetická indukce potratila? *smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.11.10 23:52
avatar

Kvůli elektormagnetického smogu spím v posteli zabalený do isotermické folie z autolekarničky, ještě se omotávám měděným drátem *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: durancea*
Datum: 26.11.10 00:27

Dík všem, kdo otázku pojali vážně nebo s malou recesí ( o větší vtípky nestojím, jsem humanitní typ, takže v tomto fakt guma, a opravdu mi záleží na zdraví mých malých dětí - a že rakovinou aj. budeme časem trpět všichni, mi jasný je... jen chci omezit to, co jde).

Takže díky za tyto a příp. další odpovědi. J.

Od: bena*
Datum: 26.11.10 14:41

Víte co? Pusťte si rádio a vedle něj položte telefon.

Až bude z telefonu cosi vyzařovat, rádio začne trošku chraptět. Až to přestane, rádio bude zase hrát normálně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.