Jakou značku TV?

Od: Datum: 12.01.13 11:30 odpovědí: 20 změna: 19.02.13 17:04

Dobrý den, vím, že toto téma už tady bylo mockrát probírané, ale chci se zeptat na dva konkrétní modely. Rozmýšlím se nad Samsonem-http://www.mall.cz/led-televi…a-80-93-cm/samsung-ue32eh4000 a nebo LG- http://www.mall.cz/led-televi…lopricka-80-93-cm/lg-32ls3400 . Chci jen trošku kvalitní obraz, nízkou spotřebu a USB. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 12.01.13 11:36
Z těch dvou rozhodně Samsung
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.13 12:06

Taky bych byl asi pro Samsung, ale LG má

• Dynamické MCI (Motion Clarity Index): 100

Samsung jen 50Hz. Bude to znatelné ve sportu atd.?

Od: ben®
Datum: 12.01.13 12:06

Dobrý den, také bych volil z těchto dvou TV ten Samsung. Spotřeba bude srovnatelná a můžete se tam ještě podívat na ta hodnocení zákazníků (pokud se tak již nestalo). Zdravím!

Datum: 12.01.13 12:09
Taky bych byl asi pro Samsung, ale LG máDynamické MCI (Motion Clarity Index): 100Samsung jen 50Hz. Bude to znatelné ve sportu atd.?
Datum: 12.01.13 12:39

Dobrý den, tak já bych upřednostnil u toho Samsungu, že má více konektorů pro připojení a např. zvuk můžete vytáhnout ze sluch. výstupu na audio zařízení (tedy na repro). LG nemá vůbec audio výstup. Důležitý údaj o odezvě (v ms) jsem však nenašel ani u jedné z nich. No, z vlastní zkušenosti vím, že při velmi rychlém pohybu v obraze se udělá trochu "šmouha" i na lepší TV. Při fotbale to je občas vidět (při výkopu apod.), ale při běžném vysílání to je dobré. Určité korekce obrazu lze potom doladit v nastavení TV (nespoléhal bych na tovární nastavení). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.01.13 15:36

Takže samsung. Děkuji.

Datum: 12.01.13 18:20
Proč tak malou úhlopříčku?

Datum: 12.01.13 21:08

Původně jsem chtěl Sencora v akci za 5000Kč. Ale dám radši na kvalitu a 2000 přidám na Samsunga. 7000Kč je pro mě strop,a i když na ni budu koukat ze 3 metrů, musí mně stačit. Víc z peněženky nevyždímám. Větší úhlopříčka je poměrně drahá.

Datum: 12.01.13 22:21

Dobrý den, nejhorší chybou (a nejrozšířenější) je výběr TV jenom s co největší obrazovkou. Je mnoho jiných a podstatnějších faktorů pro výběr (firma, konektory, odezva, spotřeba atd.). A také, když je velká TV, tak je dost velká spotřeba proudu. TV se také musí hodit svou velikostí do interiéru, aby to nevypadalo, jako když tam bydlí ona a ne Vy. Myslím, že platilo takové pravidlo, že se má dívat asi ze vzdálenosti úhlopříčka x 3,5. Ale je zajímavé, když někomu řeknete, že máte novou TV, tak první otázka je na velikost. Zdravím!

Datum: 12.01.13 23:55
Nesmysl. To platilo v době, kdy větší televizor byla obří stokilová kráva čouhající s obývací stěny, nebo stojící na stolku v rohu místnosti. Dnes už platí co největší úhlopříčku a pokud možno na zeď, i u SD rozlišení se dá na padesátipalcovou TV koukat už ze tří metrů, což je běžná pozorovací vzdálenost, pokud tedy člověk nebydlí v králíkárně.Nebo do menšího pokoje 42 palců se vzdálenosti 2,5 metru.A jen tak mimochodem, největší chybou je koupit LCD/LED nejnižší třídy, to je dobré tak do kuchyně na telenovely. Pořádný televizor má být buď LCD/LED v kategorii 50 tis. Kč a výše, nebo plasma.

Datum: 13.01.13 09:21

Kdybych si měl vybírat podle parametrů a ne podle ceny, samozřejmě bych byl pro větí rozměr a s více funkcemi. Jsem invalidní důchodce, tak jsem rád za kadou novou věc. Ale u jsem se poučil, e nakupovat úplně laciné věci, se vdy nevyplatí. Jetě jsem se chtěl zeptat na jeden typ Philipsu, ten je taky kvalitní, ale nemá podsvícení LED. Spotřebu 60W bych snad jetě unesl, kdy budu vědět, e bude lepí ne ty dva modely, o které se zajímám. http://www.mall.cz/lcd-televi…8000-kc/philips-32pfl3017h-12

Datum: 13.01.13 21:08

Dobrý den, odpovídám u jen ze slunosti, protoe jsem se nechtěl dostávat do sporů.

Větina rozumných lidí si pořizuje to, co si můe dovolit (já také). I já bych chtěl super elektroniku, ale prostě to nejde. A kupovat stylem, e v supermarketu mají placatou TV v akci nechci. Jinak, já mám TV Philips a kamarád má TV Samsung. Oba jsme spokojeni. Hodně těstí při výběru a zdravím!

Datum: 14.01.13 08:01

Díky za pochpení...

Datum: 14.01.13 13:33
A co takhle sharp, ten se vám nelibi? Na rozdíl od těch dvou má full hd rozliení, co odpovídá vysilanemu signálu. http://m.mall.cz/led-televize…ricky/sharp-aquos-lc-32le244e

Datum: 14.01.13 15:03

Značce Sharp moc nevěřím, prý nemá ideální barvy. Ale u to mám vyřeené. V Okay mají v akci Philipse 32PFL3517 http://www.mall.cz/led-televi…0-93-cm/philips-32pfl3517h-12 za 7999Kč, čistá ruka. Tak jsem tam sjel, no, nekup to za ty peníze, kdy to má dá se říct vechno -Smart, 100Hz. Full HD. Nakonecjsem zvýil strop o tisícovku a doufám, e budu spokojený. Od Nového roku jsem přestal kouřit, tak snad něco uetřím. Aspoň vím, e nemůu začít, abych doplnil prachy. Jdu vybalovat ) Díky vem za odpovědi.

doplněno 19.02.13 12:19:

Uplynul měsíc od koupi Philipsu. Byl jsem z něj nadšený, krásný ostrý obraz s přirozenýni barvami, neměl jsem k němu jedinou výhradu. A bác, minulý týden jsem ho musel reklamovat.. Po delší době provozu se ztrácí ostrost a barvy jsou místy nepřirozené. Možná byla závada už z výroby, přišel jsem na ni, až byl TV puštěný celý den t.j. asi 14 hodin. Dá se na to koukat, ale když vím, že obraz může být kvalitnější, proč nereklamovat? Doufám, že mi ho nevrátí s tím, že mu nic není. Jestli závadu potvrdí, budu chtít zpět peníze a koupím si Samsunga(?). V tuto dobu, už si můžu dovolit 1000Kč přidat, ale nevím kterého? Chci jen kvalitní obraz, žádný smart(mám pomalý internet), žádné extra vývody(bude k němu připojený jen sat. přijímač). Doporučí mi někdo, kdo má zkušenosti, kterého? Díky.

Datum: 14.01.13 16:55
Tak gratuluju k nákupu. Alespoň jste se nenechal svést na hd ready a máte full. Ostatně u těchto kategorií bych rozdíly v obraze neviděl ádné, záleí na nastavení. U těch vyích tříd ve stejné cenové relaci má navrch právě ta osvědčená japonska kvalita, kde sharp ma lepí obrazové cipy nez konkurence.

Datum: 14.01.13 19:30

Udělal jste dobře. Dobrej kup.

Datum: 19.02.13 14:18

Tak tomu se říká smůla, ale bud rád, že se to projevilo ještě v záruce. U nás jede tv někdy i dvacet hodin a stále se drží. Tv jsi musel odvézt zpět do obchodu? Sharp má servis doma a když to nedokážou opravit na místě, přivezou novou. Záruka je tři roky. Samsung taky není špatný ale tam si za delší záruku musíš tuším připlatit. Novější obrazové čipy má až řada 6000, i tak je sharp na tom lépe. To že má jinak barvy, záleží na nastavení, u sharpu se dá nastavit každá barva extra, tak stejně její nádech apod, možností v nastavení má daleko víc než samsung, ale jak říkám, ani samsung není špatná volba. Doma už to nemáš s čím srovnávat, tak je všechno pěkné.

Datum: 19.02.13 17:04

Když reklamuješ do půl roku, můžeš odstoupit od smlouvy. Ještě pořád nejsem rozhodnutý, jestli nebudu chtít tu samou novou Phlips. Obraz byl fakt krásný. Ale jak píšeš, není možnost porovnat s jinou. Koupil jsem ji vlastně v akci za 8000Kč, v tom samém obchodě ji mají teď za 10000Kč a na internetu jsem našel nejlacinější za 8500. Ale mám strach z další poruchy. Tyto tv se montují v Polsku a tam jsou ty výstupní kontroly asi všelijaké. O Scharpu jsem neuvažoval, prý má barvy do žluta, buď Samsung nabo snad ještě LG. Chtěl bych, aby měla full rozlišení a 100Hz.

Datum: 14.01.13 20:44

Také jsem dlouho zvaoval,jakou a nakonec vyhrála LG 100Hz LED a u bych neměnil.

Se zkueností se samsungem-co se týče obrazu a spolehlivosti u bych do něho asi neel.Nemohu si pomoct,ale nedá dopustit na LG

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.