Externí disk

Od: Datum: 28.12.12 11:23 odpovědí: 9 změna: 28.12.12 18:55

Jaké jsou přednosti a zápory externího disku napájeného ze sítě?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dedkoid*
Datum: 28.12.12 11:27

+ větší kapacita (poměr Kč/GB)

+ rychlost

- nutnost vláčet napájení

- velikost krabice

- obsazená zásuvka

Ohodnoceno: 5x

Od: gredy*
Datum: 28.12.12 16:23

Řekl bych, že s tou rychlostí je to ale naopak. Pro potřebu zpracování filmů v kvalitě HD jsem potřeboval rychlý HDD s rychlým přístupem k datům. Sehnal jsem disk Velociraptor, který točí 10,5 tisíce otáček za minutu. Kvůli odstředivým silám to nemůže být 3,5, ale "jen" 2,5. Čili disk 2,5 (který není napájený ze sítě) může mít rychlost větší než 3,5.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 28.12.12 11:59

já bych dodal ještě jeden zápor větší nachylnost na mechanické poškození oproti 2,5" harddiskům, které jsou konstruovány pro notebooky a vydrží větší nárazy a nejsou tak choulostivé na polohu ve které pracují.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.12.12 12:24

Za tuhle info díky (to mne nenapadlo), jen doplním, že dřív (podle toho, co jsem různě vyčetl) měly velké externí disky s vlastním napájením výhodu, že pokud "odešla" elektronika v krabici exter. disku, dal se disk vyjmout a zapojit napřímo do pc, ale dnes už to prý nejde (v rámci úspor je v boxu elektronika jen jedna), takže pokud odejde elektronika je disk tak jako tak na vyhození.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.12.12 16:48
Tak takovy disk jsem jeste nevidel, mam 2 velké asi 5 malých vsechny jdou z boxu vyjmout a napojit primo do PC

Datum: 28.12.12 17:01

Nehádám se - jen jsem napsal, co jsem se dočetl. Hledal jsem to vzhledem k tomu, že se mi jedna 3,5 přestala v pc korektně zobrazovat (ukáže se mi ve správci, že tam je připojená a co to je za disk, ale už ne data. Hledal jsem jak po netu, tak jsem šel za známým servisákem, co se mi o pc stará, když už si neumím poradit sám a on mi to potvrdil to té elektronice potvrdil. Ale také mi říkal, že při stáří disku (4roky) je dost velká šance na to, že mám ještě tu starou verzi, takže čekám, až bude mít čas to zkusit rozdělat a odzkoušet disk v pc (do sám nejdu - na to mám ta data docela dost rád).
Pro mne z toho, co jsme psal výše vyplynulo jedno hledat - jiné řešení než externí disky - přenášet je de facto nepotřebuju a na přenos mám jednu 2,5, což stačí - a v pc je mít nechci (nehledě na to, že by se tam ani vzhledem k počtu envešly). A další řešení je tedy pro mne dokovací stanice místo externích disků.

Datum: 28.12.12 17:14
Nechci se dotknout tveho rodineho servisaka, ale podle mne je to docela velka 3,14čovina, posledni disk jsem kupoval pred mesicem.

Datum: 28.12.12 17:29

Fakt se nehádám, info jsem našel na netu několikrát ( v diskusích o "padlých" diskách a jak z nich dostat data) a k němu sem šel jen pro potvrzení a návrh řešení (držím se zásady, že když se mám pustit do něčeho (opravy, úpravy), u čeho není pak hrozí možnost že návrat do původního stavu nebude možný, nepouštím se do toho). Možná se to týká v případě disků jen určitých typů či značek, fakt nevím.

Datum: 28.12.12 18:55

Padlý disk je padlý disk, myslet si, že padlý disk zachráníš zapojenm do PC je naivní. I když už jsem se setkal z externím diskem, který se choval divně a když jsem jej vyndal z boxu a dal na USB adaptér naformátoval a vrátil zpět do boxu tak bylo vše v pohodě a mká už 3 roky - ale to nebylo nic padlého...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.