Vypadla mi elektrřina a nejde zapnout

Od: Datum: 05.01.14 20:49 odpovědí: 5 změna: 05.01.14 21:44

Dobrý večer před 5 minutami mi vypadla elektrika a už nejde zapnout ,vypadl jistič až venku ,nevíte co to mohlo způsobit všechny spotrěbiče jsem vypl a zkusil nahodit asi po 5s to zase vypadlo tak jsem to zkusil zvova a jističe jsou zaplí ale nejde do nich elektrina elektroměr prěstal uplně svítit.bydlíme v baráku na vesnici

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.01.14 20:53
Pokud mate nahozeny hlavni jistic a presto je elektromer mrtvy, tak pravdepodobne vypadla i nozova pojistka v pripojkove skrini. Ale to uz je prace pro elektrikare !
doplněno 05.01.14 20:56: Predpokladam, ze byl spadly i jeden jistic v domacim rozvadeci. Zjistete co je na nej zapojeno a tam hledejte pachatele.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.14 20:54

Krome jistice pred elektromerem byva na dome jeste pripojkova skrin.

Od: buss®
Datum: 05.01.14 20:56

Napřed hledat zkrat...

Od: 111®
Datum: 05.01.14 20:58

nemáte tam náhodou někde bakelitový vypínač na 380V? ten kdyžnavlhne a vypálí se vodivá cesta, tak to nejde nahodit,a opakovaně to vypadává...

Datum: 05.01.14 21:44

obávám se že to sám jako lajk nevyřešíte .. zavolejte elektrikáře, já osobně na větu "jsme bez proudu" raguji okamžitě, nebo druhý den.

doplněno 05.01.14 21:52:

možná bude potřeba vyměnit celý jistič.

Možná je někde při nahození způsobován zkrat.

Nevím jaký máte typ jističů, ale zkuste jistič při vypnuté poloze (páčka dole) jak kdyby tu páčku ještě doklapnout dolů a potom nahodit.

... asi bude potřeba zavolat odborníka-elektrikářa..

Když to vypadlo tak co se před tím stalo? něco jste zapl,vypl,vytáhl ze zásuvky,strčil do zásuvky,rožl,zhasl ...?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.