Napojení 2 tv do satelitu

Od: Datum: 26.12.12 20:43 odpovědí: 8 změna: 27.12.12 14:06

Dobrý večer, mám dotaz ohledně satelitu.

Mám dvě tv , jednu jedu na satelit druhou na antenu dvb-t , prvni je vpohodě krasný obraz, ale ta druhá je děs seká se kouše píská, no prostě se na to nedá dívat.

Proto me napadlo spojit 2 tv do jednoho satelitu nebo koupit krabičku topfield. Jak by jste to udělali vy? Už mám toho po krk nepodívám se na nic (myslím na té druhé).

Díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.12 20:52

Dva televizory na jeden přijímač je blbost - na obou by šel stejný program.
Na připojení dvou sat receiverů potřebuješ twin LNB a tedy dva samostatné koaxiály od paraboly.
www.parabola.cz

Od: champion
Datum: 26.12.12 21:07

Takže musím koupit 2 karty?

Datum: 26.12.12 21:07

mám jednu parabolu, z ní dva dráty do dvou konvertorů a dvou televizí.

Nemůžete jen tak zapojit dvě televize na jeden konvertor. Měl byste na obou stejný kanál.

doplněno 26.12.12 22:14:

jak jsem napsal, na přijímači paraboly mám dva konektory a v nich jsou připojené koaxiální kabely, které vedou do konvertorů. Jeden je v obýváku, druhý v dětském pokoji. Na konvertory jsou úplně normálně zapojené televize.

Nevím co bych maloval na plánek a hlavně nejsem televizák. Neznám typy a neporadím vám co a kam na vaší anténě zapojit.

Od: champion
Datum: 26.12.12 21:09

A máte nejaky planek mám totiž na parabole ružovou krabičku a 4 volné sloty.

Od: martin00000*
Datum: 26.12.12 22:12

pokud tu druhou tv moc nesledujete nechal bych tam dvb-t a koumal proč to nehraje musel byste koupit druhý satelit i kartu a toje už finančně náročné

Datum: 26.12.12 22:35

Je třeba mít konvertor na napojení 2 koaxiálů a napojit je k tv.To je zde psáno.

Napojit to lze,ale pokud chcete mít na každé televizi jiný program,je třeba mít na každou televizi reciever(krabička) zvlášť.Pozor kupte si reciever na dekodování systému -Irdeto,myslím,že Topfield toto neumí,nebo jak který typ.,dekoduje cryptoworks,který končí.Karta je pouze na dekodování a tu mít musíte v každém případě a do každého recieveru.

Měla jsem Topfield a musela jsem vyměnit za jiný.Projděte si webovky,které se tímto zabývají př.zde zmiňovaný - parabola.cz,nebo http://www.digitalnitelevize.cz/ zde se můžete zeptat,určitě vám odborně poradí.Eventuelně servisák.

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 27.12.12 04:33

"Růžová krabička a 4 volné sloty" znamená konvertor se čtyřmi vývody? A jeden máte obsazený kabelem pro tu první TV? Pak potřebujete druhý koaxiál pro druhou TV (jeden konec do kovertoru na parabole, druhý do přijímače u TV) a taky druhý přijímač (krabičku u TV) a další kartu.

Při napojení dvou TV do jednoho přijímače jednak pojede na obou stejný program a pak taky těžko budete přepínat přijímač v jiném pokoji.

Psyche: I Topfield umí Irdeto. Vy jste měla starý typ, který to neuměl ovšem všechny nové už umí. To ale platí o všech značkách.

Datum: 27.12.12 14:06

pepr@ ano,přesně tak,jak jsem psala výše ,,nebo jak který typ".;)

Nové už to budou stopro umět,já jsem už ale zvolila jinou značku.:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.