Zneužití telefonního čísla - jak se bránit?

Od: Datum: 26.12.12 19:26 odpovědí: 28 změna: 06.01.14 16:20

Někdo použil mé telefonní číslo do inzeratu a teď mi pořád někdo volá, že chce koupit věc, co já neprodávám. Co s tím? Můžu se s tím nějak obráit na policii nebo jak to mám řešit? Do toho inzertního plátu už jsem volal, ale nechtěli mi vyhovět...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.12.12 19:31

Osobně se domnívám, že s tím nic nenaděláš...

Teoreticky by autora inzerátu mohla najít PČR - ale velmi pravděpodobně se tím vůbec nebudou zabývat...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.12 20:07

Opravdu bych s tim mohl jit na polici? Nejak se mi nezda, ze by se s tim chteli zabyvat - mate nekdo podobnou zkusenost - nedko mi to dela opakovane... takze asi schvalnost...

Datum: 26.12.12 23:06

Na policii s tím jí samozřejmě můžeš. Ale budeš muset prokázat způsobenou škodu. Buď na majetku nebo na zdraví a to se ti podle mě nepovede. Spíš bych se obrátil na vydavatele toho inzerátu, aby mi sdělil údaje o tom, kdo inzerát podal, pokud je tedy má. A pokud bych zjistil, že je těch inzerátů víc a jsou od jednoho zadavatele, případně z jedné e-mailové nebo IP adresy, pak už by to záležitost pro policii byla.

Od: olaf71*
Datum: 26.12.12 19:32

to si z Tebe někdo udělal srandu. inzertní portál by měl vyhovět a inzerát smazat

Od: lm®
Datum: 26.12.12 19:49

Může jít také o omyl.Inzerce mohl omylem zadat Vaše číslo.Nějak mi uniká smysl ,byl-li by to vtip (úmysl)*bzum*,ale možné je všechno... lidé jsou různí*ee*...

Jestli to Váš mobil umožňuje, zadejte blokování všech čísel ,které nejsou ve vašem seznamu kontaktů.Každý inzerát má nějakou časovou platnost,tak až nebude zveřejněn budete mít klid.Jen se k Vám nedovolá nikdo,koho nemáte v seznamu.

Datum: 26.12.12 20:08

Myslím, že se vůbec nejedná o zneužití, nýbrž písařka při přepisování inzerátu se přepsala. Mně i synovi se to také několikrát stalo, že nám volali lidé a chtěli něco koupit. Normální omyl. Tak to neřešte, nestojí to za to, jen se o vánocích rozčilujete ;)

Datum: 26.12.12 20:37

No bohuzel to neni poprvni :(

Datum: 26.12.12 22:42

Pak by se to možná mohlo interpretovat jako stalking. Ale nevím, nevím, on to není klasický stalking, byla by to dost sofistikovaná forma nepřímého nebezpečného pronásledování, ale třeba bbyste se tímto pojmem mohl zkusit ohánět abyste vyvolal aspoň nějakou činnost. Ale moc šancí nevidím.

Od: buss®
Datum: 26.12.12 22:48

Asi se s někým máte ráádi.

Od: lm®
Datum: 26.12.12 23:37

Ještě mně napadlo,že inzerující zadal (např.přes internet) špatné tel.číslo a to už zůstává stále špatně zadané i při jeho dalších inzerátech.On se jen přihlásí a zadá co prodává.

Ale je možné i to,že má někdo tak prapodivný smysl pro humor.

Ten inzertní portál by na to reagovat měl,zvlášt když začnete mluvit o tom,že to dáte policii .

Od: zabu
Datum: 26.12.12 23:29

Jestli se jedná o mobil, tak by možná pomohl namluvený krátký vysvětlující text o zneužití čísla, použitý místo vyzváněcího tónu. Nevím jestli to jde u všech operátorů, ale někteří lidé když jim volám tak se mi do sluchátka ozývá nikoliv vyzváněcí tón ale různá hudba, nebo text. Jak to dělají nevím, berte to jako nápad a zkuste si to zjistit.

No a pokud to opravdu realizujete, doufejte, že lidé volající na inzerát pochopí a sami zavěsí.

Od: saw*
Datum: 26.12.12 23:31

To jsem zvědav, jak lze zneužít telefonní číslo. Telefonní číslo si "pouze pronajímáte" od telefonních operátorů, tzn. že telefonní číslo vůbec není Vaše, tudíž to není žádný osobní údaj. Ani nevíte, jak často se stává, že si lidé pletou svá telefonní čísla a často lidé ani nevědí přesnou adresu, kde vlastně bydlí..

Od: nu*
Datum: 27.12.12 17:51

lidí někdy neví ani jak se jmenují

Datum: 13.01.13 07:42

takze branit se neda - to je skvele *zed*

Od: zabu
Datum: 13.01.13 20:15

Bránit se dá jen defenzívně. Protiútok nepřichází asi v úvahu. Těko budete zjiovat, kdo daný inzerát podal.

Datum: 05.04.13 08:44

je to nanic

Od: ladaadal*
Datum: 05.04.13 09:00

Vzhledem k tomu, že se to opakuje, jak píšeš, zkusil bych daný server. Kde inzerát vyšel zjistíš od dalšího volajícího. Pokud by to server nechtěl řešit, zašel bych na PČR, může to být obtěžování, stalking nebo něco podobného. V každém případě by mohli pomoci vypátrat zadavatele. A s ním to pak můžeš řešit buď přes tu PČR nebo osobně.

doplněno 05.04.13 09:02:

Jinak vím, jak je to otravné. Kdysi jsem dal inzerát na auto, to ještě nebyly mobily. Dal jsem příliš nízkou cenu, takže auto bylo pryč ještě v den vydání inzerátu a já ještě dva týdny zvedal 20-25 telefonů denně, jestli ho ještě mám. První den volalo 47 lidí.:D

Datum: 05.04.13 09:04

Nebyl některý z těchto inzerátů na Bazoši?

Datum: 16.04.13 09:01

Ano i odtud volali

Datum: 16.04.13 20:14

Bazoš zasílá pro vložení inzerátu na zadaný telefon SMS s kódem (nemusí to být číslo uvedené v inzerátu).

Zkuste se na ně obrátit a možná Vám ho sdělí.

Datum: 16.04.13 21:25

bohuzel nic

Od: buss®
Datum: 16.04.13 20:19

Řekl bych, že ste někoho nasrštval...

Datum: 18.04.13 16:35

Dobré je také pokud máte telefon z Androidem, tak si stáhnout aplikaci (blokování hovorů) toto číslo zadat do blok hovorů a sms a může si volat jak chce, pouze na vaše číslo se nedovolá ani nepošle SMS a je klid. Osobně již takto mám několik čísel bloknutých a funguje to.

Od: marcel*
Datum: 28.05.13 09:51

Mobil s androidem Vám nepomůže ,když Vám volá pokaždý někdo jinej logicky. Ale mě pomohlo napsat na podporu bazose a hend mi vyhoveli do 2 hodin byl inzerat stazen.

Datum: 04.07.13 13:58

mne ne...:(

Datum: 18.08.13 10:59

na bazosi mi jen stalo, ze mi jeden uzivatel napsal sprosty a navic nepravdivy komentar a ja kdyz jsem na to slusne reagoval, tak byl ten muj asi do tydne smazan - nechapu, jak toho dosahl - a ten jeho tam vesel visi dal - takze asi tolik k serioznosti bazos.cz

Napsal jsem jim, at to teda daji do poradku, ale nikdo se mi ani neozval...

Datum: 01.11.13 10:42

je to svoloc - ted mi zase volaji vselijaci operatori s nabidkou, ktera se neda odmitnout...

Datum: 06.01.14 16:20

nejhorsi jsou skryta cisla a cisla sedych operatoru, protoze na ne sms bomber nefunguje...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.