Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Je bezpečně používat 3D tiskárnu v pokoji panelákového bytu z hlediska zdraví?

Od: gufe
Různí se názory používání 3D tiskárny v bytě, která údajně může škodit zdraví. Jaký je váš názor? Máme tiskárnu Creality K2 a používáme materiály PLA a PETG. Děkujeme za názory a odpovědi.

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

riva
hodnocení

6x

Tyto filamenty jsou OK. Horší je ABS, ale byty mají okna, která se dají otevřít.

Samozřejmě někdo je opatrný, že si ani nedá párek, protože v něm je spousta karcinogenních látek. A pro takového 3d tisk není.

 

hodnocení

3x
Tak asi záleží, jak často budete tisknout. Jako spát u toho se zavřeným oknem bych asi nechtěl. To větrání bych považoval za nutnost. Výhodou je, že pohon je dnes už dost tichý, ale originální malé ventilátory bývají otravně hlučné.
Také bych si rozmyslel tisknout, když doma nikdo není. Ono to k tomu samozřejmě svádí u mnohahodinových tisků.

 

gufe
hodnocení

Díky za názor. Tiskneme hodně často, téměř každý den.

 

hodnocení

0x
avatar axus

Si k tomu porid filtracni odsavacku.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]