Nejste přihlášen/a.
Stručně. Repro je pro 4-8ohm. Tudíž můžete připojit zesilovač s výstupem pro 4 Ohm i 8 Ohm . Svorky propojte jako je na obrázku pro zapojení singl wiring. Pokud by jste chtěl bi-wiring zapojení (basy zvlášť, výšky zvlášť) musíte mít zesilovač přepnut do tohoto režimu a provést patřičnou kabeláž. Obrázek vám ukazuje zapojení. Výkon bude dle zesilovače.
Omlouvám se, ale pokud nemáte alespoň základní znalosti v této věci, nebudu nic víc radit ani doporučovat pokud u toho nemohu být. Z obrázku máte zapojení jasné a pokud chcete dále experimentovat nechť vám jiní dají rady. Může dojít k poškození nejen zesilovače.
@daew dnes 13:35
V podstatě ano, jeden pár svorek jsou středy a druhý pár jsou výšky ... ale nemůžete jen tak k jedné bedně Magnat Vector 55 přidat ještě další libovolnou bednu, byť by měla taktéž 4 ohmy ... to prostě není dobrý nápad.
Takže máte celkem 3 bedny? To jaksi na dvoukanálové stereo nevyjde.
P.S.
O zseilovači se nezmiňujete - tam jsou také důležité údaje: Výkon a impedance.
U Bi-Wiringu dle mě jde jen o "skin efekt". Zdvojené vedení kabeláže, snížení odporu vedení.
U zesilovače ti to jde opět pod dvě svorky paralelně. U prvního zapojení jdou ihned repráky paralelně.
Tam o nějakém rozdělení basů a výšek vůbec nejde a nekoná se.
bear: moje vysvětlení výhody bi-wiringu je jiný, když to přirovnám k něčemu co nejblíž k tvýmu oboru, tak třeba k zadním lampám vleku
Když je tam vlivem dlouhýho vedení mizerná kostra (lepší varianta, obvykle i přechoďáky), víme, jak se třeba blinkr projevuje na jasu koncový žárovky. A ty repráky, to je totéž, blinkr je basák a koncový vejškáč, takže ač jsou frekvenčně oddělený, tak nikdy ne dokonale a ač přímé srovnání nemám, věřím tomu, že v projevu výškáče by se dalo naměřit něco rušení, co se nakmitá na básáku a přes sebelepší tlumící faktor zesilovače tomu přívodní vedení prostě nezabrání. Ale logicky to asi nemá žádnej smysl u 1m dvojlinky rozumnýho průřezu, zatímco u 10m zvonkáče už věřím, že by rozdíl slyšel i hluchej
Hádám že jsou to reprobedny. Koukal jsem se na internet, zmínka o nich je tady, zkus se tam zeptat:
BTW: Nikdy jsem se s podobným označením nesetkal. Buď tam byly 4Ω nebo 8Ω. Kdyby to byly moje reprobedny, asi bych neodolal a podíval bych se dovnitř (pokud bych se tam nemusel dobývat majzlíkem).
BTW2: Ty černé a červené svorky vypadají zkratovaně těmi měděnými plíšky, snad to má znamenat, že když tam ty plíšky necháš, budeš mít 4Ω, když je vyndáš, budeš mít 8Ω. Ale to by mělo být v návodu k těm bednám.
Impedance soustavy závisí na frekvenci signálu. Magnat 55 je dvoupásmová reprosoustava s bassreflexem.
Udávané hodnoty jsou:
- účinnost ... 91 dB
- frekvenční rozsah ... 22 Hz až 35 000 Hz (toleranční pole ani dělící kmitočty jsem nenašel)
- jmenovitá impedance: 4 Ohmy
Tak ještě jednou. Je to dvoupásmová reprosoustava s dvěma frekvenčními 8ohm cestami. Propojením svorek z dvou frekvenčních cest je výsledek 4 Ohm. Jinak je možnost propojení k zesilovači ve výše uvedeném obrázku bi-wiring.
Propopjit můžeš cokoliv kamkoliv, jsou to tvé reprobedny i zesilovač. Když jsem sloužil socialistické vlasti, měli jsme PVS, sloužila i jako útvarové kino, U plátna byla reprobedna připojená k zesilovači u promítačky přes zásuvku stejnou jako síťová vedle. A jednou tam někdo něco kutil a ten kabel od reprobedny připojil do té vedlejší zásuvky. Já jsem u toho nebyl, ale asi to byly zajímavé zvukové, možná i světelné a čichové efekty.
Proto mají být zásuvky / vidlice na malé napětí (kategorie I, do 50 V) nezáměnné se zásuvkami / vidlicemi na nízké napětí (kategorie II, 50 až 600 V proti zemi) ...
---
Jistě, ... propojit můžeš cokoliv kamkoliv ... můžeme vědět, jaký to má mít účel?
---
Vojnu si ještě pamatuji a to dvojjazyčně (PVS byla na Slovensku PVI) ... Na správě budov Východního okruhu jsem byl také jako specialista elektro ...
Jestli tomu dobře rozumím, zesilovač má 2 x 2 kanály (4 ohmy nebo 2 ohmy) nebo 1 + 1 kanál (2 ohmy, reproduktory 4 ohmy do můstku) a dále máte 4 širokopásmové reprosoustavy (jeden pár Magnat, druhý SS Shake) a dva subwoofery (JBL reprosoustava + HCCA - samostatné repro).
Dal bych 2 + 2 kanály (4 ohmy) a na subwoofery zapomněl nebo pro ně pořídil jiný výstup.
viz Audioweb.cz » Reprosoustavy 19.6.2024
Mám dotaz vlastním čtyřkanálový zesilovač eton 500.4... no a teď mě zajímá: je povinné pro dobro zesilovače mít na každém kanálu stejný počet ohmů nebo můžu mít na předním levém a pravém kanálu 8 a 8 ohmů plus na zadním leveem kanále jenom čtyři ohmy a pravy nic? ...
Popis ECS500.4 je tady
Schéma zapojení v PDF zde
Vyšší teplota je běžná, proto jsou tam žebra a předpokládám, že v autě je to chlazeno ...
![]() | v22.454_ECS_web.pdf | 768.12 kB |
Ještě jeden odkaz:
https://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-vybrat-zesilovac-do-auta.htm
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.