Vysavač eta - sáčky

Od: Datum: 11.01.13 21:04 odpovědí: 21 změna: 24.08.14 05:52

Zdravím.Máme starý vysavač eta 418 a je to dobrý stroj.Už ho máme 35let.A za tu dobu se ani jednou neporouchal jde vydět že eta je nejlepší značka.No nic nevíme právě jaká velikost sáčku se tam dává a kolik stojí.Do této doby jsme měli starý sáčky ale už bohužel došly.Prosím poradte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: erik*
Datum: 11.01.13 21:07

Je to výhoda protože je k tomu strašných druhu nástavcu různé např kartáče.Sem se dává ten filtr neboli sáček.

Od: kr*
Datum: 11.01.13 21:10

Takový vysavač jsme také měli. Žádné sáčky jsme tam nedávali, smeti šly rovnou do toho hadrového pytlíku, ten se pak vysypal případně vypral.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.13 21:13

Vysávejte přímo do toho pytlíku. Žádné sáčky se tam nedávali.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.13 21:14

Koukám, že máte doma slušné muzeum elektrospotřebičů! Ten Váš vysavač bude zřejmě stejné typové řady jako byla 406. Tedy měl by mít textilní sáček s kovovou obroučkou, do ní se vkládal klasický pytlík bez kartonového čela. Tedy něco takového:

http://www.sacek-vysavace.cz/…sacky-znacky/eta/89-0402.html

Zkuste ten textilní pytlík změřit (obvod x délka) - sousedka dělá ve výrobě filtrů, zkusím se optat, jestli něco takového ještě dělají

Ohodnoceno: 0x

Od: erik*
Datum: 11.01.13 21:24

Jsem zběratel starých věcí

Od: brunclik*
Datum: 11.01.13 21:19

Datum: 11.01.13 21:33

To těžko, brunclíku. Vždyť jsem psal, že do té staré 418 patří klasický pytlík bez čela. To, co jste nalinkoval Vy, to je pytlík do 0418 Junior. A mezi těmi vysavači je ,,nepatrný´´ rozdíl:

http://www.sezamshop.cz/cz-de…l-660182-eta-0418-junior.html

Od: brunclik*
Datum: 12.01.13 08:59

Tak se omlouvám, že mně nenapadlo, když je tam napsané Eta 418, že to do Eta 418 není. *zed*

Zdá se, že 402 je stejný jako 418. http://beko.elektrahk.cz/0402-papirovy-sacek-eta-0402/

Od: hop®
Datum: 11.01.13 21:55

Podle mne tenhle "starej dělník" není určen na papírové pytlíky. Novější luxy, určené na papíráky, měly širší vnitřní nasávací hrdlo, pytlik bez papundeklového čela se na hrdlo nasadil a "přitáhl" plastovým kroužkem, ale to hrdlo mělo větší průměr, aby se pytlík nemusel moc mačkat...

Datum: 11.01.13 22:20

Nemáš pravdu Hope, i tyto staré vysavače byly na papírové pytlíky - vypadal opravdu jako pytlík od svačiny, vysavač se postavil ,,na prdel´´ - tak jak je na fotce od tazatele, pytlík se natáhl na ruku a i s rukou se to šouplo do toho látkového, přičemž se druhou rukou ohrnuly okraje pytlíku přes tu gumu co je vidět. pak se zavřelo přední víko - a luxovalo se.

Od: cuca®
Datum: 23.08.14 12:39

Souhlas s Promon, ikdyz uz je to mimo mísu, papirove pytliky jak od svačiny, jak pise on :)

Pamatuji si to ještě docela dobře.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.13 22:02

Myslím, že tento tu, dávno patrí na zberný dvor. Aj keď sa doteraz nepokazil, oproti dnešným značkovým vysávačom, je to len hlučný vírič prachu. Urob si radosť a kúp nový, Zaži radosť z vysávania, viem, znie to divne, ale je to tak.

Datum: 11.01.13 22:17

Víš Vlado, dnešní ,,značkové´´ vysavače nesahají konstrukcí ani po kotníky těm starým. Samozřejmě, nemá to HEPA filtr a podobně, ale má to jednu obrovskou výhodu. Funguje to. A to dlouhodobě. Dnešní elektrospotřebiče jsou navrhovány tak, aby horkotěžko přežily záruku a pak si zákazník koupil nový. Zatímco tyhle staré vysavače, mixery, šlehače a pod vydrží několik desetiletí a co je též podstatné - jsou opravitelné. Snadno tam vyměníš uhlíky, ložiska a pod.

Sám mám doma taky pár veteránů z této branže - Vysavač ETA 406, který dostali ke svatbě rodiče v roce 66 - a div se světe - dodnes funguje a používám ho přitom na velmi extrémní zátěž - stavební prach, luxování aut a pod. Prostě pracovní vysavač. A mimochodem - máme sice i nový vysavač ETA - ale nepozoruji nějak propastný rozdíl v radosti z vysávání

Datum: 11.01.13 22:47

:) áno, ako stavebný vysávač stará Eta určite stačí. Ale do bytu by som ho už nechcel. Možno sú staré typy nezničiteťné, ale sací výkon, ergonómia pri práci, hovoria jednoznačne v prospech nových. Či Ti tú radosť z vysávania, nekazí práve táto značka. Mne robí spočnosť pri vysávaní tento: Philips FC 9170/01.

Od: vlasta23
Datum: 23.08.14 06:17

Víříč prachu? To musí být nějakej nanoprach když projde papírovým pytlíkem. My jsme tam ten pytlík vždycky dávali a vysavač máme dodnes. Nejsu debil abych vyhazoval věci jenom proto, že vyšly z módy.

Od: ben®
Datum: 12.01.13 00:02

Dobrý den, tak já mám doma (v dílně) také pěkný kousek. Výrobek ČKD s výkonem asi 250W.

Vypadá trochu jako z filmu Vynález zkázy, jenom jednou jsem měnil uhlíky, ale jinak táhne. A na piliny a větší nečistoty je pořád pašák. Také má hadrový pytlík a žádné sáčky nepotřebuje.

Mimochodem - papírové sáčky do vysavačů jsou dneska již docela drahá záležitost. Zdravím!

Datum: 23.08.14 06:54

Zdravím,
kdysi dávno jsem to někde vyčetl...
Pokud nemůžete sehnat sáček do vysavače toho správného rozměru, vyrobte si ho. Vezměte kus krepového papíru, stočte ho do trubky o průměru otvoru ve vysavači a podélně trubku slepte. Pak ustřihněte na potřebnou délku s přídavkem. Spodní část zavažte provázkem. Pytlík dejte do vysavače, přehrňte pytlík přes okraj a přiklopte víko. Hotovo, můžete vysávat. ;)

doplněno 23.08.14 10:24:

Dovolím si jen doplnit - z vlastní zkušenosti bych nedoporučoval používat vysavač bez papírových sáčků. On to ten látkový pytlík sice snese, ale jelikož je porovitý, tak jde hodně prachu z něj do motoru který je za ním a ten prach ten motor ničí. Mám starý hrncový vysavač ETA a nějaký čas jsem ho bez papírového sáčku používal. Když sem pak měnil uhlíky, docela jsem se divil, jak motor vypadal.

Datum: 23.08.14 10:17

Je to vidět,že tam žádné sáčky nebudou potřeba.Jen vyklepat smetí z toho pytlíku.No a pak si kupte radši bezsáčkový vysavač a budete mít po starostech.Chce to jednou denně myslet.

Datum: 23.08.14 18:39

Bezpytlíkový vysavač stojí za starou belu! Manželka ještě ráda vyměnila bezsáčkový roky starý za daleko starší pytlíkový-nedá se srovnat a mít ten "historický" tak se by se taky používal dodnes! Jinak ne ergonomii v totmo případu s...

On žádný pro mne není ergonomický,u každé i supre-hyper moderního se musím hrbit!Na rozdíl u starých "eťáckých" kde šla trubka prodloužit odpadní šedou novodurovou trubkou a nevadilo to výkonu což u současných vadí!

Od: vlasta23
Datum: 24.08.14 05:52

Sáčky byly přibalený k vysavači od výrobce, tak bych řekl, že se mají používat..
Kdyby si chtěl někdo přečíst návod, tak je na ulozto.cz
http://ulozto.cz/xcfPpJuP/vys…-418-navod-k-obsluze-1977-rar

Datum: 23.08.14 18:52

ten samý jsme mívali doma a nikdy jsme papírové sáčky nedávali ,jen se s ním šlo k popelnici a sáček se vyklepal

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.