Pračka a babička 87 let

Od: Datum: 11.01.13 19:31 odpovědí: 4 změna: 12.01.13 08:18

Dobrý den,

máme babičku, které je 87 let a stále je relativně čilá a schopná samostatného života. Bohužel jsme již byli nuceni ji přestěhovat z domku, kde bydlela 86 let do Domu s pečovatelskou službou, má ale samostatný byt s koupelnou, kuchyňkou a obývacím pokojem s postelí. Sama chodí na procházky (max. 300 metrů okoro areálu), donášejí jí obědy, ale koupe se, čte si, kouká na TV a často nám telefonuje (900 minut za měsíc). Psychicky je na tom dobře, jen prostě zapomíná úměrně věku a nedá se nic nového naučit.

V bytě měla i pračku, TATRAMAT vrchem plněnou, 30 let starou. Vyprala si. Pračka už ale odešla, není divu vzhledem k věku. Babička chtěla tedy novou pračku. Vybral jsem nejlevnější a nejjednodušší. Úplně nová Beko EV 6102, stála 4.000 kč. Pračka má kolečko, které je na 0, pračka je vypnutá. Otočením kolečka na požadované číslo se vybere program a teplota (to dané číslo) a zmáčkne se druhé (a také jediné) tlačítko START a pračka se pustí. Pračka vše vypere, vyždíme a je hotovo. Pak se otočí kolečkem na 0, vyndá prádlo a je to.

Jenže babička nám stále volá, že se kolečko nepohybuje (jako u předchozí Tatramat), že pračka pere dlouho, atd. atd. Už ani s novým rádiem nezvládala, a tak jí můj strýc na přívodní šňůru namontoval vypínač a jen ho zmáčkne, rádi hraje a zase vypne. Nevíte, jak to vyřešit s touto pračkou? Jak obelstít programátor, aby stačilo pračku zapnout, byl hned nastaven program, vyprala a zase se vypnula?

Díky...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 11.01.13 19:35

Máme babičku 84 let, takže vím, jaké mají starší lidé problémy s ovládáním nových věcí. Nám u všeho pomohlo vytisknout základní potřebné kroky na A4, zavařit do folie a babička, než se pustila do ovládání, tak četla krok po kroku a většinu věcí s návodem od nás zvládla.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.01.13 19:35

Nešlo by se domluvit s personálem aby jí s tím pomohli? Jistě by nikdo nenamítal nic- jen možná zpočátku babička. Ale zvykne si že jí pomohou a bude za to ráda.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sranda
Datum: 12.01.13 06:31

Zdravim, to je sranda. Jsem mladej a mám s pračkou taky docela problémy . Ale ta moje pračka je fakt na nic . Sám sem si jí instaloval a dělá různý problémy. Občas do ní musim bouchnout, aby začala natáčet vodu . Taky mohu říct, že je občas dobrá valcha, pokud někdo nemá strašně moc prádla . Nade mnou bydlí stará paní, a ta si občas taky pouští nahlas rádio, asi protože je nahluchlá, pak to slyším nejenom já, ale i ostatní sousedi. Docela by mě zajímalo, kde ta babička je, v které pečovatelské službě. Jako, myslim, že pokud byla paní zvyklá třeba 25 let nebo více na jednu pračku, tak se s tím asi prostě dělat nic nedá. Ta valcha by byla asi lepší řešení . To valchou byste taky hodně obelstili ten programátor .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 08:18
avatar

Myslím, že na Vaši konkrétní otázku by nejlépe odpověděl opravář praček, ještě lépe přímo servis firmy Beko.

Jinak mám se zapomínáním a neschopností naučit se něco nového u starých osob velké zkušenosti.

Co takhle pokusit se pomocí inzerátu někde ještě objevit ten typ pračky, na který byla zvyklá? Funkční kus... Ale to se asi pohybuji v rovině teorie.

Jak často může jedna starší osoba prát? Určitě se v DPS najde někdo, kdo babičce se spouštěním pračky pomůže. Jak často ji navštěvujete Vy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.