Krásný den. V úterý mi nešťastnou náhodou spadl mobil do vody. Okamžitě jsem mobil lovil a zkoušel na něm pracovat. Mobil fungoval. Všiml jsem si, ale, že trochu nefungovalo tlačítko na vypnutí. Proto jsem mobil položil přes noc do rýže. Ve středu se telefon už nezapl, tak jsem ho dal nabít. Při nabíjení se rozsvítí úvodní obrazovka se značkou telefonu, ale po chvíli zhasne. Zkusil jsem ho proto raději dát znovu do rýže. Co si myslíte, bude telefon fungovat? Jinak v době nehody měl telefon asi okolo 44 % baterie. Mám telefon značky Realme. Děkuji za rady!
Pokud se kapalina dostane prokazatelně dovnitř, tak jedině mobil okamžitě rozloupnout a odpojit baterii. Pokud toho nejste schopen, pak alespoň vypnout. Pak vysušit. Bez odpojení baterie většinou elektrolýza uvnitř velmi rychle vyžere spoje, popř. se na nich usadí vodivá sůl.
"Okamžitě jsem mobil lovil a zkoušel na něm pracovat"
Horší nápad jste už mít nemohl. Po vylovení okamžitě vypnout a pokud to jde, tak vyndat baterii.
"Co si myslíte, bude telefon fungovat?"
Nebude. Ale zázraky se někdy dějí . Zkuste odborný servis.
loj
Já zkoušel, jestli telefon funguje a fungoval, tak jsem telefon osušil.
aiin
Existuje v dnešní době vůbec telefon u kterého se dá rychle vyndat baterie? Dřív to bylo normální, odloupnout zadek a je to. Ale při troše štěstí v dnešní době se na to musí šroubováčkem nebo to nejde vůbec bez poničení telefonu ne?
Zkoušet telefon v takovém případě hned zapínat je totální nesmysl.
Elektronice samotné se při krátkém pobytu ve vodě nic nestane. Dokonce v 1997 po povodni jsme firemní počítače umývali od bláta proudem vody. Většina to rozchodila, některé ne. Jenomže... ty počítače při povodni byly logicky u katastrofy při výpadku proudu bez napájení. Je otázka, jak jde vyndat baterie, jestli vůbec. U dnešních telefonů většinou nejde, a tak pobyt ve vodě je tedy zárukou na již zmiňované elektrolytické procesy.
Trik s rejží by mohl fungovat u telefonů s vyndavací baterkou. Po nehodě ihned odpojit a do rýže. V tomto případě je lepší ušetřit rýži k jídlu...
Základ je okamžitě vypnout, vyndat baterku (=rozlousknout), vyplachnout destilovanou vodou, dát vysušit do rejze a az pak vrátit baterku a oživovat. Teď leda viz herd, prepajet čip do nový desky.. nebo rovnou poridit novej tel.
Mam teorii, že diky miniaturizace , že všechno duležité,RAM, TPM, CPU, eMMC jsou na SOC (zalitý čip), tak jemu se nic nesrtane. Stačí jen přepajen nanový jiný desku Na tesce asi jen zvyvaj pasivni velké součástky jako kondenzator, civky, kontakty pro perifieri, buttony a pro flex pásky.
Vy nic. Asi tím chce říct, žo pokud seženete desku se spoustou součástek, servis by mohl (kdyby chtěl, o tom pochybuji) přepájet SOC. Tím by mobil možná byl opravený, včetně zachování dat, snad. Ale radši počkáme na Herda, třeba to popíše bez překlepů a automatické opravy psaní. Ode mne to je jen pokus o překlad do lidštiny. Za mě - mobil KO, oprava nerentabilní...
Mně se stalo dvakrát, že mi mobil spadl do vody, konkrétně Xiaomi Redmi 6A a jen jsem ho osušil a vyklepal vodu z konektorů a funguje dodnes. Třeba má Xiaomi dobře řešenou krátkodobou vodotěsnost nebo nevím, ale taková je moje zkušenost.
loj
Ano, mobil normálně fungoval, ale poté co jsem ho dal na noc do rýže nejde zapnout. Myslím si, že kdyby bylo po telefoně, tak se přeci nezobrazí u nabití ta úvodní značka s obrazovkou ne?
Mě spadl asi na minutu do vody Sony Ericsoon t630. Nešel nabít prostě se ani nerozsvítila kontrolka. Po roce jsem znovu vytáhl a zkusil nabít. A povedlo se to. Na obrazovce se napsalo NAČÍTÁM a logo a už fungoval.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.