Zdravím mám doma po domácku zapojené autorádio do zdroje z počítače,ale když vypnu zdroj tak se mi vymažou stanice,vím že na žlutý drát má vést baterie aby to drželo. Mám doma spínací skříň ze škody Felicie a napadlo mě že by byla nějaká možnost ní přepínat mezi baterií(radio nehraje ale pamatuje si stanice) a zdrojem(radio hraje)ale nevím jak na to myslíte že by to šlo? Nebranim se jinym radám.
TříAmperový zdroj tě na aliexpress vyjde na stovku. Ten necháš v zásuvce celou dobu a na plus napojíš jak výkonový tak standby drát a máš pokoj. Ten počítačový ATX bere ve stadndby režimu stejně nějaký proud a ještě budeš řešit baterku? To je ten trvale zapojený za stovku z Číny jednodušší řešení. Mám to tak doma už roky. 5A když budeš chtít výkonovou rezervu vyjde tak o stovku dráž.
Na to staci obycajny spinac, zlty pojde priamo na zdroj bez spinaca, odpajanych 12V cez vypinac. Problemy : PC zdroj bude musiet bezat trvalo, aby daval tych 12V, otazne je, aky minimalny odber to musi mat, aby zdroj fungoval.
PC zdroje vedia dat v stand-by rezime napatie, ale vacsinou len 5V. Prevadzka radia tak bude znamenat trvaly odber niekolko W, 24 hod denne.
kare
Píše, přepínat mezi zdrojem a baterií. Stačí zapojit paměť k baterii a spínaný plus ke zdroji.
V takom pripade, aby mu PC zdroj nerobil zbytocny odber, by som mu poradil zalohovat to napr 9V bateriou (mozno postaci) alebo staci aj najmensi gelovy akumulator, aky sa dava do alarmov. Ked da odpor a diodu na konzervacne dobijanie, vydrzi do roky.
Neutáhlo, pokud je to spínaný zdroj tak ho vypne ochrana, autorádio bere cca 500mA, ale při zapnutí víc, čili minimum pro zdroj je 12V 1A. Pokud se jedná o klasické trafo tak se autorádio i zapne a bude hrát, ale časem se trafo spálí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.