Nahrání dat na paměťovou kartu do mobilu

Od: Datum: 23.12.12 14:02 odpovědí: 7 změna: 24.12.12 13:49

prosím vás o odpověď
dostanu Nokii C5-03, ale bude bez paměťové karty (takže mi nepujde navigace)
když si zakoupím novou paměťovou kartu (třeba 1GB), jak na tu kartu stáhnu veškerá data aby mi navigace fungovala
děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: semtextodas*
Datum: 23.12.12 14:12

cau normalne pripojis k pc starou i novou kartu a z te stare presunes do te nove co potrebujes.ale aby byla dostatecne velka ta new aby se ti tam vse veslo

Ohodnoceno: 0x

Od: ok®
Datum: 23.12.12 14:19

takže stačí jen zkopírovat z jedné karty do druhé?

tak jednoduché? tak to jsem nečekal,díky

Datum: 23.12.12 14:41

a nebude to brát peníze za užívání navigace,náhodou?

Datum: 23.12.12 15:54

Nevím,nemám nokii ale samsunga s androidem.Jedenkrát jsem použil jako navigaci ale ve spojení s internetem v mobilu,na kartě žádné mapy nemám jen ten základ co je v paměti mobilu!(součástí OS v mém mobilu byla při koupi i navigace a mapy ,ale obojí funguje jen s internetem).Pkd má os android ,tak to bude asi mít obdobné jako u samsunga!Ale třeba taková stará véčková nokie 6131 již má mapy také,ale potřebuje GPS modul aby dokázala fungovat jako navigace.

PS jinak je pro mne nejlepší papírová navigace-mapa s papírem a tužkou!

doplněno 23.12.12 22:25:

To Praivo-protože nokie nevím zda mají a pkd ano tak minimálně androida ,proto jsem zdůraznil že s androidem.Mj,mapy mám taky přímo v mobilu.Zrovna jako zmíněná N6131 bez os.

Datum: 23.12.12 15:57

jj, ale známy má Nokii E52 a navigace mu nebere žádné poplatky

Datum: 23.12.12 17:24

Prosté kopírování nemusí stačit, pokud tam budou nějaké skryté soubory. Nejjistější cesta je připojit telefon k počítačí přes Nokia PC Suite nebo Nokia Suite a udělat zálohu dat na kartě, pak ji z telefonu vyndat, vložit novou a zálohovaná data na ni nahrát. Tohle mi vžd fungovalo. Jestli teď máš Nokii, můžeš si při tom zálohování překopírovat rovnou i data z paměti mobilu, nastavení, SMS, kontakty...

Mapy: Nejjednodušší je připojit se k internetu přes WiFi a mapy stáhnout rovnou do telefonu. Pokus není WiFi, jde to ještě přes výše uvedené programy. Když vše stáhneš (pozor, může to mít i několik set MB; kartu proto doporučuji větši, klidně 8 GB (stojí okolo 300 Kč, to tě nezabije, ne? A navíc budeš mít víc místa na hudbu, fotky, videa...)). Pokud nebudeš potřebovat info o dopravě a/nebo satelitní mapy, není třeba připojení k internetu - platit nic nemusíš..

Pokud by ti něco nešlo, napiš mi, vysvětlím ti to lépe.

doplněno 23.12.12 17:26:

@diesel: Podle fotek to má Symbian S60v5, Ovi Mapy jsou zdarma (viz výše).

doplněno 23.12.12 22:36:

Nějak tě nechápu... Nokie nemají nic společného s Androidem a ani nikdy neměly, zrovna tak Ovi Mapy...

Od: bushman
Datum: 24.12.12 13:49

Souhlasím,program Nokia Suite(je volně ke stažení)je ideální,já tak mám zálohovaný i telefonní seznam,MP3 hudbu,MPEG Videa,i fotky v kompu,pro případ ztáty mobilu.Ten program spravuje data v telefonu,aktualizuje programy i mapy pro navigaci,při připojení.jen bych dodal,že by byla lepší karta alespoň 4GB-já mám8GB,když tam budeš mít mapy např Německa(nejvíc zaberou)a dalších států,aby se ti tam vešly i další věci(Fotky,popř.hudba ap)Poplatkům za navigaci(i když malým)jsemse vyhnul tak,že jsem si u operátora nechal zablokovat plac. internetové služby.takže používám navigaci přez GPS modul.je to trocu pomalejší,ale je.A internet používám ,kde je WIFI zona.Mám N E 52

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.