RC auto pro psa na coursing

Od: odpovědí: 21 změna:

Dobrý den, mám netradiční dotaz a prosbu zároveň. Potřebuji auto pro psa, které by mu mělo připomínat coursing. Pes tuto aktivitu miluje, ale bohužel jsou místa tréninků od nás příliš daleko. V autech se vůbec nevyznám, je to zatím jen nápad, jen vím, co bych si představovala. Rychlost nad 30km, dosah nad 150m, jízda po trávě, louce, polní cestě, výdrž nad 10min. Stačí prostě, když pojede rychle běžným terénem, bude lehce ovladatelné a jízda chvíli potrvá. Klidně může jet jen rovně a pořád stejnou rychlostí. Nechci žádné vychytávky, potřebuji, aby se auto na louce rozjelo a pes za ním mohl utíkat. Ač to zní asi divně, prosím o nějaké návrhy. Moc děkuji. Karolína


RC auto pro psa na coursing
21 odpovědí na otázku

 

 


2x

rcobchod.cz/... hledám jen podle požadavků. Tohle ti to splní..


Děkuju, tohle by splňovalo všechny požadavky, škoda, že nejsou půjčovny, aby si to člověk vyzkoušel. Nicméně moc děkuju, aspoň vím, že něco takového existuje a splňuje mou představu. Opravdu jste mě pohohl/a.

Není zač. Zkus se poptat někde v okolí jedině..

 


2x

Tak ještě jednou. Model do třech tisíc i s vysílačkou a nabíječkou nebude jezdit po neposekané louce. A bude-li, pak rozhodně ne rychle. Pokud bude posekáno na drn a terén nebude úplně rovný, bude víc ve vzduchu, než na zemi. A bude-li ve vzduchu, pravděpodobně skončí v kotrmelcích. To někdy vydrží, jindy bude vyžadovat opravu. Oprava většinou vyžaduje náhradní díly. To auto je převážně z plastů, které nejdou opravit, musí se vyměnit. Takže hledejte aspoň něco, na co jsou díly. Neuvažujte o tom, že budete jezdit dál, než 50 metrů. To auto nepojede samo rovně. Musí se neustále řídit. Na větší vzdálenost Vám bude mizet v dolících a pokud ne, stejně nerozeznáte polohu.

Poptejte se kamarádů, jestli někdo něco takového nemá. Ať víte, o čem píšu.


díky, tuhle odpověď už beru :) . Ještě se zeptám, když bych vzala v úvahu těch max. 50m jak píšete, zvládne takové autíčko jezdit stále dokola? Jako že bych byla uprostřed a kolem kroužilo to auto, psovi je jedno, jestli běží rovně nebo okolo něčeho, spíš jestli to autíčko pojede relativně rychle, když bude kroužit?

Spíš tak 20 metrů. Záleží na pilotovi. Jak jsem psal - rovně to samo nejezdí.

 


1x

Nepíšete kolik do toho chcete vrazit takže třeba něco takového? Stačí si vybrat rcobchod.cz/...

Možná by nebylo od věci popřemýšlet o spalovacím motoru, vydrží jezdit déle, ale zase počítejte s vyšší cenou 15-20 tisíc

dexolus byl rychlejší *smich*

*smich* nad spalovákem jsem taky přemýšlel ale tam je ta údržba uplně jiná a i startovní cena úplně někde jinde :D

 


0x

Kolik máte naježděno se závodními RC auty? Jak vybavenou dílnu máte k dispozici? Myslíte si, že na 150 metrů to auto vůbec uvidíte?


kdybych měla zkušenosti se závodními RC auty, příp. vybavenou dílnu, myslím, že bych tady nehledala pomoc s výběrem modelu ;)... mám jen představu, jak by to mělo fungovat...přesto díky za odpověď

No právě. Ona to nebude taková sranda jak si myslíte.. O to auto se budete taky muset starat. A pakliže tomu nerozumíte tak budete asi solit peníze někomu kdo stím umí.

 


0x
avatar jofa

Sice nevím co máte za psa, ale bude to jezdit jen do té doby, než to pes doběhne a vezme si to do parády. Až na to uhodí tlapou a svojí váhou, tak to můžete téměř vyhodit.


mám rhodéského ridgebacka - 45kg, ale coursing je založen na tom, že pes běhá za plastovými třásněmi, které jsou uvázány na naviáku, díky tomu honí případně loví právě ty třásně. Už jsem to zkoušela na malém autíčku - viz foto - a opravdu, auto ho vůbec nezajímá, doběhne k třásním, auto zastaví, on dostane pamlsek...je na to zvyklý, absolvoval spoustu takových běhů, ale jak píšu, je to časově i finančně náročné někam jezdit, tak jsem přemýšlela, jak mu to umožnit doma :)

Přemýšlejte o nějakém mechanickém navijáku.

Pokud to mu bude stále, tak autíčko. Takovou důvěru bych ale osobně neměl.

 


0x
avatar pest
Nevím co na to pes a rozpočet ...ale spíše bych uvažoval o čtyřkolce, třeba i elektrickou a jezdit před ním...RC auto vyjde s těmito požadavky na stejnou cenu

 

 


0x
avatar jofa

To si za ty peníze kupte laciný dron a přivažte na něj 3 m šňůry s fáborama a mužete psa prohanět po poli až se z toho "zblázní" Až to bude chytat, tak vzletnete výš a tak dále ...Vyblbnete se vy a pes ani nemluvě.


Jako super nápad, ale to bych taky nemusela stihnout vzlétnout a pak bych přišla určitě o dron a možná i o psa (když by mu dron z výšky spadl rovnou na hlavu) *smich*. Ale zase by člověk nemusel řešit terén. A proto - fakt vážně - máte nějaký konkrétní typ na levný dron, který by byl jednoduše ovladatelný? Díky.

rc-rc.cz/... Byl to jen takový nápad, tak to promyslete, jestli na takový poletující i tažený fáborky bude reagovat. Jinak lze natáčet i na kamerku. Takový dron jen tak na louce či poli nerozbijete a pěkně se vám vrátí až k nohám. Ovládat se to naučí i děcko.


omlouvám se, že otravuji, ale koukala jsem na nějaká videa, všude akrobacie, vyhýbání překážkám apod., ale jak to dokáže letět rychle rovně, to jsem zatím nenašla...aby to mělo takovou rychlost, že by to pes mohl "honit"...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]