Jaké vybavení by měl mít elektrikář?

Od: odpovědí: 32 změna:
Dobrý den,
jaké vybavení by měl mít každý elektrikář v autě?
Díky
32 odpovědí na otázku

6x

Dobrý den, povinná výbava vozidla platí pro všechny stejně a není vázána na povolání řidiče či majitele auta. Zdravím!

Jestli je to vtip tak fakt dobrý ale jestli to myslíš vážně.. *smich*

6x
Já vozím základní šroubováky a typy kleští + lisovací kleště, gola sadu, sadu Aku nářadí (šroubovák, pneu kladivo, flexa), základní kabely (cyky, Jysty, FTP) krky, pár trubek, prodlužku, několik kusů žlabů se spojkami a příslušenstvím, pořadače se šrouby M4-M12 + podložky + matky, vruty, hmoždinky, kabelové vývodky, bužírky, ip65 krabice, vázací pásky, pár ocelových profilů a potom bednu s různými zbytky různých šroubů, držáků... vodováhu, laser, metrový vrták... A určitě jsem ještě na spoustu věcí zapomněl.
doplněno 30.07.20 16:14: Ale nedělám domovní instalace, dělám průmysl, žádné pod omítku a žádné sádrování :)

5x
Možná lidé plácají z tepla...
Ale otázku taky nepoložil nějaký inteligent...
Prvně jsem si myslel, že ji položil třeba i nějaký autista.. Měla by přesně vystihovat o co se přesně jedná, aby to pochopil na zainteresovaný čtenář...
Jinak miluji tyto otázky...
Přeci když chci něco dělat, tak tomu rozumím a vím co budu potřebovat, nebo ne?
Když dělá někdo něco se zájmem tak tomu zpravidla rozumí a zdokonaluje se...
Kdybych chtěl teď dělat třeba zedníka...
Co bych potřeboval... Poradí mi někdo? Vím, že hodně věcí se delá z nutnosti přežít... Ale jak to není od srdce, tak to asi nikdy nebude ono...

Na zedníka v první řadě je potřeba svačinu a pivo

Ono to máte těžké. Nedávno jsem měl možnost spolupráce s tesařskou firmou, s kluky, kteří primárně dělají střechy. Přesto většinu jejich vybavení tvořilo nářadí pro klempířské práce, protože prý lidé poptávají více toto. Pokud někde pracují, obvykle si méně používané vybavení berou až podle potřeby na místě, takže až další den.
Pravda je, že můj jmenovec se mohl zeptat lépe. Ovšem, pokud začíná nebo o tom pouze uvažuje, asi si chtěl zjistit, co všechno v začátcích potřebuje a jaké auto například si má pro převoz koupit. Takových lidí znám dost, jsou velmi šikovní na práci, ale bohužel, moc z ní nemají, protože si nedovedou určit priority a většinou skončí někde v zaměstnání, kde jim někdo říká, co mají dělat.
Mimochodem, zdejší systém mě zřejmě na základě stejné přezdívky považuje za osobu tazatele, protože můj komentář podbarvuje také modře.

4x

Přeně takové, jaké bude potřebovat při výkonu určité práce.

Pokud se ptáte na vybavení vozidla, tak je jen předepsaná výbava, kterou musí mít každé vozidlo.

3x

Vilíku...

Elektrikáři stačí především vlastní znalosti (tedy potvrzené vyhláškou, kterou má platnou), pokud si nářadí půjčí u zákazníka.

Jednomu stačí zkoušečka a základní sada šroubováků, klíčů a kleští, druhý potřebuje horolezecké vybavení.

Trochu upřesněte dotaz. Klidně se tu můžem rozepsat.

Elektrikáři dělají silnoproud, energetiku, hromosvody, sdělovací techniku, drážní zabezpečovací zařízení, speciální elektroinstalace ve zdravotnictvý, atd...

Neumím si představit pracovat s cizím nářadím. Každý je zvyklý na to své. Aspoň já to tak mám. Prostě to mám "v ruce", včetně měřáků.

Řemeslník, který by přijel za zákazníkem a začal by si od něj půjčovat nářadí by nejspíše skončil ještě dřív než by pořádně začal...

2x

Záleží na činnosti, kterou vykonává, nebo bude vykonávat. Elektrikář je široký pojem. Jsou různé specializace.

2x

Úplně všechno .. a hlavně nikdy nic nevyložit - ve momentě, kdy to totiž z auta vytáhnete tak to budete potřebovat.

"Kdo je připravně, není překvapen." Takže samozřejmě nářadí, zkoušečky, měřáky, aku nářadí. Kabely. Žebřík a nějaké malé schůdky. Pokud dělá servis tak nejčastější náhradní díly. Ideálně vše s čím se může setkat - ze zkušenosti, než si jako řemeslník auto vybavíte ideálně bude to trvat.

Ještě bych podotkl to, že ještě důležitější je auto dobře zabezpečit. Vybavení v autě se totiž snadno přehoupne přes 100tis.Kč a takovéto dodávky jsou častým cílem různých zlodějíčků - případné vykradení pak bolí násobně...

@Mikihans se pěkně rozepsal, vřele díky.
Někteří už to teplo nedávají a plácají nesmysly, měli by se schladit
Já bych se chtěl stát elektrikářem, který dělá opravy instalací v domech, bytech, zásuvky, světla atd.
Takže zedník se zkouškama...

Tak si najdi vhodné učiliště a pokud budeš mít solidní známky, tak ti nic nebude stát v cestě. Možná pak časem zjistíš, jak je tato práce zajímavá a půjdeš třeba ještě dál, než jen vyměňovat vypínače a zapojovat lustry. Já jsem celý život pracoval jako provozní elektromontér (v několika velkých podnicích) a byl jsem spokojen. V podstatě jsem se dostal ke všemu, co obor obnáší. Dělat jen instalace v bytech by mě nebavilo.To je spíš taková nádeničina.

Tak v první řadě platné živnostenské oprávnění v elektrotechnice, platné zkoušky a s tím i spojené vzdělání. Pokud jste zedník a vidíte se v tom, že natáhnete pár kabelů a budete za vodou - tak se na to rovnou vykašlete...

0x
Hezký den. Co si pamatuji občas jsme s sebou vozili také malou elektrocentrálu pro případné napájení ručního nářadí, osvětlení atp. v místě kde nebylo možné se připojit k běžné síti. Jinak otázka dobrá, některé odpovědi ještě lepší..pobavilo *smich*

Dnes již vše AKU.

Dráty nezklamou.

Feraxi, pokud to není AKU z lídlu, ale třeba Makita, tak ta nezklame nikdy . Navíc já třeba mám náhradní vždy v nabíječce a dobíjím i v autě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]