Retro fotoaparát

Od: ® odpovědí: 3 změna:
avatar magdon

Dostal jsem nádherný starý fotoaparát (svitkový film 6x9, fixfokus (jednoduchá čočka) jedno clonové číslo, jeden čas, za to dva hledáčky). Pravděpodobně funkční (možná vyzkouším, ale už nemám možnost zpracování filmu). Jediné poznávací znamení je nápis RAWE, vyražený na koženém poutku. Zajímalo by mě, jak to může být staré a kdo to vyráběl. Na Internetu jsem sice našel něco velmi podobného, ale k bližším informacím jsem se nedostal.


Retro fotoaparát
3 odpovědi na otázku

 

 

 


0x
avatar jofa

Mám podobný a troufnu si tvrdit, že i tento vyráběl ZEISS v Jeně nebo Drážďanech před 2. válkou . Jestli to má vůbec všechny čočky?


Jo, to v těch odkazech je až na malé detaily ono. Jen mě mate, že na tom mém přístroji mimo těch 4 písmen na poutku není nikde ani náznak výrobce. Takže "ZEISS Jena" to zřejmě nebude, spíš nějaká kopie.

Čočky to má všechny - teda jednu spojku ;) s ohniskem 10 cm. Závěrka je mimo objektiv (v odklápěcí přední stěně) a je zvenku chráněná jakousi plechovou clonkou, která se při stisku spouště před expozicí odsune stranou. Když místo filmu přiložím matnici (pauzák), kreslí objektiv obdivuhodně dobře. Celý přístroj je sice lehce omšelý a pant odklápěcí přední stěny je přelepený textilní stuhou (možná kvůli pronikání světla), ale jinak to vypadá na funkční původní stav (včetně dřevěné navíjecí cívky). Jen v blízkosti spouště vyčnívají jakési dva vruty, jejichž účel mi zcela uniká. Něco tam chybí?

Retro fotoaparát #2

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]