Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Cílová časomíra, čip, fotobuňka atd

Od: ernie® odpovědí: 8 změna:
avatar ernie

Zdravím

Potřeboval bych nějaké HW řešení pro android nebo windows ohledně cílové časomíry na fotobuňku, čip nebo podobně. Na internetu jsou samá profesionální řešení nebo služby za deset tisíc na dopoledne. Potřebuji změřit časy v partě na hřišti, nepořádáme olympijské hry. Jednalo by se o paralelní závod dvojic, stačí změřit prvního, druhý vypadává.

Dík za nápady.

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x

No, pokud chcete omezit kutění, pak asi kousek něčeho profi třeba od jezdících vrat - např. eshop.montego.cz/... (nevím o tom nic, google). Plus něco stupidního, co načte sepnutý kontakt do systému. Netuším ovšem nic o přesnosti (zpoždění).

Já jsem kdysi řešil něco trochu podobného - zjišťování polohy osoby v dlouhé chodbě - dcerka dělala takový interaktivní projekt. Arduino, multiplexer, po jedné straně lišta s infra ledkami a po druhé s infra přijímači. Použil jsem tenkrát běžnou infra LEDku a něco takového gme.cz/... - běžně používané v televizorech a pod. pro přijímače dálkového ovládání. Používá to modulaci (podle typu nějakých 32 - 38 kHz) a vyhodnotí přítomnost signálu po 7 až 10 impulsech ( z toho plyne drobné zpoždění). Chodilo to spolehlivě s 10 mA na vysílací LEDce na 5 metrů (víc jsem v bytě neměl a ta chodba měla na šířku necelé 3 metry). Tenkrát jsem si trochu naběhnul, protože se v té době objevily první "úsporné zářivky"pracující na stejné frekvenci a ty mi to rušily. Ale poradil jsem si a Vás se to asi týkat nebude (venku). Možná bych mohl dohledat podrobnosti, ale ty typy se možná už ani nedělají. Znamenalo to ale dráty na obě strany. Vy byste mohl mít na straně vysílače úplně autonomní blikátko (na baterii) a tím by se eliminoval problém s drátem přes dráhu.

Tak jsem to našel. Čidlo bylo SFH5110-36 (už se asi nesežene). Na těch 5 metrů to doma chodilo s 0,4 mA na vysílací LEDce. Těch 10 mA jsem použil ve finále kvůli tomu rušení.

Přikládám naměřené průběhy - nahoře je výstup z přijímače, pod ním modře napájení vysílací LEDky.

Cílová časomíra, čip, fotobuňka atd
Cílová časomíra, čip, fotobuňka atd #2
hodnocení

Díky za radu. Ovšem nechci se zabývat ledkami, miliampéry, kiloheci, drátama a podobně. Já jsem myslel něco jako píchnou to do usbéčka, případně spárovat přes BT a maximálně stáhnout apku.

Tak to bude asi problém. Šlo by taky napsat program vyhodnocující obraz nějaké "do USB zapíchnuté" kamerky koukající trubkou, ale bylo by to háklivější na rušení. A taky by se musel napsat. I když třeba v Pure Data by to až tak nebolelo.

Ale hotové řešení asi k dispozici nebude. Možná proto, že nejsou desetitisíce až statisíce zájemců. Asi proto, že nejsou deseti až statisíce neuzamčených hřišť, kde by se děti mohly beztrestně pohybovat i tím nebezpečným během ..

 

janh*
hodnocení

0x
Na hřiště...klasické stopky...
hodnocení

A jak změřím, když rozdíl paralelního závodu stejně výkonné dvojice závodníků bude na desetiny nebo setiny? Stopkama tak trefíš maraton, ale ne krátký sprint.

janh*
Úplně normálně...zeptej se nejbližšího tělocvikáře.
hodnocení

Tělocvikáře žádného neznám, tak poraď.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]