Nejste přihlášen/a.
Vždy vypínám zvuk na noc,ale jestli je správné vypínat i mobil na noc to se vás ptám.Někdo říká,že stačí vypnou na noc jednou za týden,jaký máte názor vy.Máme s manželkou Xiaomi redmi A6.
Telefon na noc zásadně nevypínám a to přesto, že mé číslo mají stovky a stovky zákazníků (zhruba 950 položek v Kontaktech) . Přesto se nestalo, že by někdo z nich volal v noci.
Důvod - ono totiž zrovna v tomto týdnu by měl táta narozeniny. Bohužel, už mu nosíme jen kytky a svíčky na hrob. Přestože jsem se mu snažil vysvětlit, že je velmi dobré mít mobil u ruky, zejména v seniorském věku, pravidelně jej nechával nabíjet v kuchyni. No a když měl mozkovou příhodu, už k němu nedošel. Ráno jsem se mu nedovolal, proto jsem bleskem vyrazil k němu, ale přes okamžitý příjezd záchranky zemřel další den.
A upřímně - představa, že by se mi snažil dovolat a já měl vypnutý mobil - to by mě asi do konce života starašně trápilo. Proto ten telefon mám stále v pohotovosti vedle budíku na nabíječce.
Z provozního hlediska je to, u nynějších baterií, určitě zbytečné. Jedinná výhoda, pokud se opravdu úplně vypne - baterie se nevybíjí. Nevýhody - ráno nutné aktivovat.
Osobně řeším tak, že mám navoleno automatické vypnutí zvuků od 23.00 (kdy jdu spát) do 07.00 (kdy většinou vstávám) a většinou mám i vypnuté (pokud nezapomenu) WiFi připojení. Ale mobil mám na polici nad postelí, večer, před spaním, doplním poznámky a úkoly do kalendáře a pak si na něm ještě čtu e-knížky (mám v něm "knihovnu" s cca 2600 titulů). Ráno, pokud se probudím dříve, tak si přečtu aktuální zprávy na netu a přečtu a vyřídím případně z postele i nutné e-maily. Mobil Xiaomi Redmi Note 8T.
Dobíjím vetšinou cca 2-3 hodiny, vždy večer před spaním. Případně, pokud zapomenu a je nutné, na polici u postele, než jdu spát, připojím na stále nabitou powerbanku, aby byl ráno nabitý.
Vypínání nemá smysl, restart je něco jiného a lze udělat kdykoliv.
Kdysi jsem starou dobrou tlačítkovou Nokii vypínala, ale přestala jsem, když se mi nemohla dovolat vedoucí, která odpadla kvůli nemoci a v práci neměl kdo otevřít. Pak mi došlo, že stejná situace může nastat, kdyby se něco stalo třeba rodičům, sestře... Takže ne, nevypínám. Nevidím v tom žádný přínos. M.
A proč by to nebylo správné. V noci spím, mobil nepotřebuji, do ložnice ho vůbec neberu (rodina o tom ví, a nikdo cizí mě nezajímá), než jdu spát, tak ho vypnu, pak je-li potřeba napíchnu na noc na nabíječku. Ráno když vstanu, automaticky ho zapínám, když přijdu do obýváku. Je to každého věc. Sice mě to nezajímá, ale podle nějakých studií, které proběhly na webech, by neměl mobil být v zapnutém stavu vedle hlavy na nočním stolku, kvůli elektromagnetickému záření, které vydává.
V tom případě novou SIM a číslo jen rodině. Volat jen se skrytým číslem. Pevný telefon taky nikdo na noc nevytahuje šňůru ze zdi.
Hoši, vaše nápady mě nezajímají, nepotřebuji žádné simkarty a pod, Pevnou linku jsem dávno zrušil. Nepotřebuji prostě zapínat na noc mobil a není to proto, že bych se ho bál. Jak říkám, je to každého věc a mě to tak vyhovuje. Nikomu to nevnucuji, uvedl jsem to jen jako možnost a reakci na dotaz. Vy si dělejte co je vám po chuti.
Jeden furt vypínal našli ho až, když smrděl.
Jeden doma čekal na příležitost nutné operace. Měl smůlu. Nedovolali se.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.