Optický kabel a 5.1 zvuk

Od: Datum: 05.02.13 21:29 odpovědí: 5 změna: 06.02.13 21:21

Mám dotaz ohledně zvuku 5.1. Vlastním HD satelitní přijímač. ČT HD + Nova HD vysílají zvuk DD. Propojil jsem tento satelit s domácím kinem optickým kabelem. Má otázka zní. V případě vysílání HD filmu se zvukem DD budu slyšet v reproduktorech 5,1 zvuk nebo pouze rozložené stereo do 6 reproduktorů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.02.13 00:32

Dobrý den, domnívám se, že při správném propojení a nastavení přístrojů (a pokud je zdroj v 5.1) bude výsledkem prostorový zvuk. Nejlepší bude to vyzkoušet, protože rozdíl mezi stereo zvukem (i rozloženým) a prostorovým zvukem musí být patrný. Zdravím!

doplněno 06.02.13 03:14:

na stránkách ČT jsem našel informaci, že zvuk v DD je u některých pořadů 2.0 a u vybraných 5.1

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 06.02.13 01:44
Je ten DD zvuk opravdu DD5.1 nebo jenom DD2.0 (tedy stereo)?

Datum: 06.02.13 08:30
Skoro stále dvoukanál, 5.1 jsem zažil snad jen dvakrát.

Datum: 06.02.13 16:09

Je zajímavé, že každý film i každá tv. stanice to má jiné. Někdy jde zvuk i ze zadních, tedy všech 6 repro a někdy ze zadních nejde vůbec nic, jen z předních. Myslím si, že pokud by byl vysílán televizí zvuk 5+1 přes satelit v DD, měl by z domácího kina znít rovněž rozdělěn do těchto kanálů. Ale to je jen má domněnka.

Datum: 06.02.13 21:21
U mého je to takto:
U některých stanic je stále aktivní 5.1. A to i tehdy kdy je vysíláno jen stereo. Potom je logicky vzadu ticho. Pokud je indikován příjem ve 2.0, dekodér z něj většinou rozmíchá zvuk do všech ostatních repro. Použije k tomu Dolby Pro Logic II. nebo některý s DPL 3D sound efektů (hall).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.