Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, asi úplně blbá otázka, vždycky jsem myslel, že reproduktory mají normálně dvě zdířky, kam zapojím dvojkabel a nyní mám vyhlédnuté nové repro Monitor Audio Bronze 5 a koukám na fotky, že tam jsou 4 vstupy, Můžete mě, jako laikovi vysvětlit, proč to tak je? Děkuji moc.
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Takže pokud bych chtěl uvažovat o bi-ampu, je nezbytné koupit druhý zesilovač. Já si původně myslel nebo spíš doufal, že od receiveru zapojím dvoužílu do jedněch vstupů na repráku a druhou dvoužílu do těch dalších dvouch, ale vše pojede pouze přes jeden AVR.
Co se kabelů týká, pokud mají dostatečný průřez, který je mj. závislý na přenášeném výkonu, pak je to ten skoro posldení důležitý článek ve zvukovém řetězci. A jelikož určitě nemáš zatlumenou a zvukově přizpůsobenou místnost (v podstatě jakési studio), pak je vždy výsledný dojem z hudby jen subjektivním pocitem konkrétního posluchače. Takže se tu sice bavíme na úrovni, ale pochybuji, že takové úrovně v reálu dosáhneš.
Stačí ti tedy bohatě ty kabely 100,-Kč/m na vše, ostatní je vyhazování peněz.
Co se propojení s TV týká, nemám zkušenost ani s jedním. Ovšek myslím, že subjektivně rozdíl nepoznáš.
Martine, nedokážu odpovědět, protože klasický stereozesilovač ma běžně 2 repro výstupy. Pokud má 4 výstupy, už to není stereo klasika, ale měl by mít na výstupech uvnitř skříně minimálně frekvenční výhybky a výstupy podle toho označené. Můžeš říci, co máš za zesilovač?
PS: Samostatný zesilovač pro výšky by měl poskytnout další kvalitativní zlepšení.
Tak jsem to Martine vyštrachal na netu. Ty výstupy A a B jsou paralelně zapojené a proto při nastavení přepínače impedance na 4 Ohmy (horní poloha spínače), můžeš zapojit buď 1 sestavu s imp. min. 4 Ohmy, nebo 2 sestavy, ale s imp. min. 8 Ohmů každá. Není tam (v zesilovači) žádná elektronická výhybka a vlastně v podstatě jde o "zvýšený luxus" zadarmo
Takže opravdu samostatným zesiovačem, navíc naladěným do výškového spektra, bychom měli obdržet vyšší kvalitu.
Nic ve zlém, tato problematika mě zajímá a vracím se touto debatou o cca 50 let zpátky, kdy jsem se o hifi techniku poměrně dost zajímal. Přes své nesporné kvality tvůj zesilovač konstrukčně do doby před cca 40 lety patří a mě těší, že jsem se v tom mohl alespoň teoreticky pohrabat. Díky.
Martine, o tom přepínači vím a taky o něm píšu. I vím o těch 6 Ohmech. Mrkni schválně do toho návodu k obsluze k přístroji tazatele.
Ještě chlapi jedna otázečka. Vy se v tom vyznáte.
Kabely k reprákům. Vím, že jsou kabely nějaké obyčejnější kde 1m v mědi vyjde cca 100 - 200Kč. Pak jsou kabely např. Audioquestm kde 1m stojí třeba 1000Kč. To je v těch kablicích takový rozdíl?
Já bych chtěl pokud možno, co nejlepší zvukové výsledky, takže vyloženě šetřit na kabelech nechci, ale platit litr za metr je ekonomická sebevražda. Takže jsem přemýšlel dát na zadní surroundové repráčky nějaké obyčejněší kabely a na přední sloupy, centr a subwoofer dát nějaké dražší. Nebo musí být všechny kabely v celém systému úplně stejné? Fakt by mě toto zajímalo. A poslední věc, čím je lepší propjit televizi s AV receiverem? HDMI nebo optickým kabelem? Omlouvám se za dlouhé dotazy,a le nějak bych si tohle rád ujasnil.
Konektory jsou viditelně levá i pravá strana paralelně propojeny.Pak bych jen mohl odhadovat,zda neslouží k připojení ještě další paralelní reprosoustavy.Co se týče dotazu ke kabelům?kabel má mít jen dostatečný průřez vodiče,aby nedocházelo ani při průchodu špiček proudu k utlumení signálu,tím by došlo k IM zkreslení-.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.