Nahrávání TV programu

Od: Datum: 08.01.13 11:50 odpovědí: 3 změna: 08.01.13 12:35

Dobrý den, dostal jsem k Vánocům TV Samsung řady 5300. Jak se vlastně dnes řeší nahrávání TV signálu? Mám smůlu, že nemám řadu 5500 (pak ale nahraji stejně ale jen kodovaně, tj při eventuální poruše HDD nebo desky TV jsem skončil.) Recordér Panasonic s HDD také moc k sehnání není - je to jedinné řešení? nebo mám předřadit STB s možnosti nahrávání? Naštěstí mám VHS, ale mělo by to jít dnes nějak elegantněji. Myslím špatně a nesprávně? Děkuji Vám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 12:16
avatar
Zrovna včera jsem tady radil koupit před video setobox Alma 1600.Najde ti ho heureka.cz už někde pod 500.- Je dvojtunerový takže může jeden program posílat do VHS videa, druhý umí nahrát na flešku a na třetí se můžeš koukat na televizi a nemusíš nic složitě řešit s televizí.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.01.13 12:35
avatar

nedělej z výhry prohru! kéž bych taky dostal takovou TV zdarma! TV s nahráváním je stejně na nic, pokud nemá dva tunery tak, abys z jednoho nahrával a na druhý třeba koukal. Zakup jednoduchý levný setopbox s nahráváním na USB a flash k tomu nebo ext. HDD 2.5".

doplněno 08.01.13 12:36:

co je to VHS . . . . *ee*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.01.13 12:35

S tím nahráváním přímo v tv máte pravdu, záznam pak přehrajete právě jen v té samé tv, takže na archivování nahrávek to moc není, spíše jen na zaznamenání nějakého aktuálního pořadu, který nemůžete vidět přímo, pak zhlédnout a vymazat.
Jednou možností jsou právě ty DVD/HDD rekordéry a myslím, že rekordérů Panasonic (a samozřejmě i jiných značek) je k sehnání dost, viz ZDE.
Další a asi nejlevnější řešení je zmiňovaný STB s možností nahrávání.
A další možností je nějaké MMC (multimediální centrum) s integrovaným DVB-T tunerem. Třeba ZDE. To Vám kromě záznamu zajistí také přehrávání většinou snad všech myslitelných videoformátů. Takže díky němu sbohem neskladné dvd disky, všechno se našupe na flasky nebo externí HDD nebo nějaký NAS server.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.