DVBT 2- televize LG

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Dobrý den. V obýváku máme televizi Lg 43LF630V. Na netu jsem v její specifikaci nalezl, že DVBT2 má..ale na žádném saznamu televizí co DVBT2 mají ji nalést nemohu. Jsem ze Středočeského kraje, kde už mělo staré vysílání zčásti zkončit( tuším, že multiplex , kde je čt)..ale stále všechny programy chytám, i když na čt programech mám ten výstražní piktogram. Jediné 2 programy co mi přestali jít jsou prima zoom a prima max...zvláštní, že i u dětí v pokojíku, které mají tv na 100% bez DVBT2 to je stejné. Takže jak to vlastně s tím vypínáním je? A musím na televizi sputit znovu ladění kanálů, aby se našly i ty na DVBT2?

5 odpovědí na otázku

0x

Na prvni kliknuti a vim o tv vše, nalad znova a budes tam mit vse.

0x

No tato televize sice umí kodek H.265 HEVC, ale to neznamená, že umí i DVB-T2. Máte pravdu, že v seznamu ověřených TV není. Pokud chcete mít jistotu, tak to musíte vyzkoušet. Programy které vysílají v novém formátu mají ve jméně za lomítkem T2. Pokud žádný takový program po ladění neobjevíte, tak bohužel, budete to muset řešit nákupem Set-Top Boxu nebo nové TV.

Tím máte i odpověď na to, zda musíte spustit znovu ladění... ano. Pokud televize neumí automaticky vyhledávat nové kanály a přídávat je do seznamu, musíte spustit ladění ručně.

Podle oficiálních stránek - DVB-T2 (H265 - HEVC)

lg.com/...

0x

Doufám že nečtou vše znalí šklebilové. TV LG 630 V je model roku 2015. Tyto TV byly osazeny tunerem DVB T2, ale neuměly H265. Proto taky není uvedena jako TV vhodná pro příjem DVB T2 v ČR. Jenže výrobce to vyřešil softwarově. Takže si zkontroluj zda máš v TV nainstalováno poslední Firmware.

0x

seznamy podporovaných televizorů vůbec neřešte, takové seznamy nikdy nejsou aktuální a už vůbec ne úplné. Takže se vždy řiďte tím co vám k danému modelu říká výrobce či prodejce, ten si za to ručí a má k té informaci samozřejmě nejblíže. Rozhodně blíž než někdo kdo někde smolí nějaký hrubě orientační seznam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]