Červené tlačítko - máte - výhody

Od: ® odpovědí: 18 změna:
avatar aja1946

K čemu nejlepšímu to je, n to smysl a je to zdarma? díky

18 odpovědí na otázku

 

 


6x
avatar gamapolis

Dobrý den. Domnívám se, že červeným tlačítkem je myšleno tlačítko na televizi, resp na DO. Pokud ano, tak je zdarma, resp. služby s ním spojené. Je ale potřeba připojení k internetu. Pak máte přístup do archivů jednotlivých stanic a můžete si různé pořady kdykoli přehrát. Např. já v současné době sleduji na ČT1 seriál Princip slasti. A protože téměř souběžně běží na Nově Specialisté, tak si je po skončení Principu pustím z archívu. Nedávno jsem si přehrál z archívu ČT seriál Případy 1. oddělení. Televize se pouze spáruje s modemem internetu.


doplněno 28.11.19 23:01:

Ano chápete to dobře. Televizi připojíte k wifi stejně jako třeba mobil. Mezi výrazy wifi a integrovaná wifi není rozdíl.


Já jsem trochu laik, tak jestli mi ještě k tomu něco napíšete, rozhoduji se mezi dvěma televizemi, u jedné je napsáno, že má wifi, druháže má wifi integrrovanou. Čili jestli to chápu dobře, tak se tv připojí k wifi, na kterou mám připojený pc i mobil.A ještě nevím, co znamená to integrovaná wifi. Dík.

Jsou tři moznosti

TV neumožňuje Wifi

TV nemá WiFi, ale omožňuje zapojení přikoupeného doongle s WiFi

TV je vybavena WiFi

Jestli je napsáno, že TV má wifi a u druhé, že wifi je integrovaná, tak to znamená jedno a to samé, jen popis psali dva různí lidé. Pro Vás to znamená u obou, že se bez problémů připojíte doma na wifi.

 


3x
avatar ferax

Pomocí červeného tlačítka můžete přijímat internetové vysílání televizních stanic, Např ČT, Nova, Prima, Seznam. Vaše televize, nebo settopbox musí podporovat HBB-TV. Tady o tom máte povídání.


doplněno 29.11.19 12:05:

A když už máte HBB-TV, tak můžete využívat další možnosti. A je toho dost. Nevím jak u jiných televirorů, ale já pomocí tlačítka Smart HUB na DO, mohu najít "možné i nemožné". Ukázka na fotkách

Červené tlačítko - máte - výhody
Červené tlačítko - máte - výhody #2

Všechno možné, nemožné. To je pravda. Skoro všechno to chce registraci a taky platit. Aplikace závislé co Samsung zajistí. To už je lepší Android. Android TV ne. Ten je taky okleštený, ale Android box s aplikacemi z Google Play

 


3x
avatar libor007
Já mám červené tlačítko na ovladači od mé staré tv. Má to tu výhodu, že ji vypne/zapne,takže nemusím chodit až k tv

to je špatnej vtip, zapínací a vypínací červené tlačítko má každá tv,na to se neptám, to snad chápete

 


2x
avatar ben

Dobrý den, až nám napíšete, kde to červené tlačítko doma máte, tak posoudíme, jestli to má smysl, jestli to je výhodné a zda je to zdarma. Takže, dodejte více (konkrétních) informací. Zdravím!


doplněno 28.11.19 20:54:

Mám červené tlačítko např. na DO pro STB a slouží ke spuštění nahrávání pořadu - je to zdarma, výhodné a má to smysl.

Já mám červené tlaítko ve výtahu. Slouží k nouzovému zastavení výtahu. Smysl to má a je to zadarmo. ;)

 


2x
avatar clayman

Na ČT je to super, dostanete se k filmům, které jste v TV propásla, některým. U komerčních stanic jsou pořady tak prošpikované reklamou (ano i ty pod tlačítkem) že jsem už několik let nenašel odvahu to pokoušet. :) To to raději oželím.

Přesně tak, tlačítko má smysl pro programy v archivu ČT, tam vám zatím pustí jen jednu reklamu. Některé zajímavé filmy však ani tam nenajdete. Prima vám tam narve klidně 8 reklam - 4 před spuštěním a 4 v průběhu filmu, přeskočit moc nejdou. Můžete se jich zbavit, pokud si za to zaplatíte. Obdobně archivy Nova, Seznam, ale obsah jejich archivů je ubohý. Při koupi nové TV bych koupil tu s tlačítkem. Teď jsou byl nucen koupit settopbox T2, a vhledem k ceně těch s č. tlačítkemjsem koupil normální a tuhle výhodu klidně oželím. Ony se totiž ty achivy TV dají pouštět i na PC.

Proto je lepší použít pro přítup do archivu komerčních televizí prohlížeč Opera který umí reklamy blokovat. To jde ale na notebooku nebo androidboxu. Na televizi samozřejmě ne. Snad s vyjímkou televize na bázi androidu.

 


1x

Ano mám, HBBTV je prostě internet v televizi s tím, že ten internetová stránka (přibližně na funkční úrovni ivysilání.cz) jen s tím rozdílem že v rámci HBBTV je dokonale přizpůsobena pro pohodlné ovládání jednoduchým TV ovladačem bez myši a klávesnice a každý televizní program má vlastní takovou přidruženou "web stránku". Je to vlastně velmi praktické, protože se vám tím zpravidla zpřístupňuje online archiv všemožných pořadů dané stanice a vy si můžete pouštět nedávno odvysílané pořady kdykoliv zpětně, zvlášť praktický má tento archiv česká televize, ostatní obhužel trochu pokulhávají v tom že do pořadů v archivu vkládají hromady reklam a ještě za to často chtějí platit . Ale už kvůli hbbtv české televize to má smysl, protože to je skutečně excelentní.

Na druhou stranu ale pokud máte třeba chytrý telefon a v něm aplikaci ivysilaní a umíte si z ní poslat obraz přes miracast na televizní obrazovku tak vlastně hbbtv nepotřebujete protože vám kombinace android telefonu a miracastu nabídne de fakto totéž

 

 


0x

Na čt1 tlacitko funguje dobre, u ostatnich stanic je to buď zkušební provoz nebo je to nejaky divny. To jen tak na okraj.


Ale pořád na to má reklamu Prima.

Tak zrovna na Primě (přes červené tlačítko) jsem se dnes večer díval na film "A jitra jsou zde tichá", který jsem nestihl když ho vysílali normálně.

 


0x
avatar wanesa

Já už bych TV bez červeného tlačítka nechtěla.Pouštím si předpověď počasí kdy já chci,pustím si zpětně události(zprávy)kde funfuje i zelené tlačítko,kterým se rychle posouváte ve zprávách a nemusíte koukat na celé ale jen na to, co vás zajímá). Děti zase chtěji Déčko,kde si pouštějí přes červené tlačítko např.Abcd s Michalem - učí se samy abecedu ,pohádky,naučné věci,kvízy,pohádky,no je tam toho spousty,nemluvě o tom,že si zpětně pustíte to ,co jste nestihli,nebo z archívu hodně filmů ,seriálu,Hyde park -ten zajímá mě...na CT je to fakt vymakaný*palec2*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]